Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Nové disciplíny, aneb jak si zpestřit lukostřelbu
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Střelecké disciplíny
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: so listopad 04, 2006 4:38 pm    Předmět: Citovat

Kibe napsal:
To Mysa: Jak silný luk(výkonný) je potřeba na takovej plíšek? Laughing
Je toho potřeba víc.Záleží na síle a švihu luku,váze šípu,váze,materiálu a tvaru hrotu,délce šípu,velikosti a tvaru opeření(ovlivňuje rychlost šípu).Neustále se dočítám,že bojové luky měly 130-180 liber! semtam méně než sto.A tak mě napadlo,jak se tu neustále řešilo co je living history a pak ti nejvetší kritici mají dětský luk,vymyslet disciplínu ,kde s lukem pod 80 liber nebudeš mít šanci.Možná raději přez sto Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ritsi
Nováček
Nováček


Registrace: 22.6. 2006
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: so listopad 04, 2006 12:54 am    Předmět: Citovat

...je to velmi blízko tomu, na co jsem se vás chtěl zeptat. A to sice jak jsou na tom luky co se střelbyschopnosti (lámosti) v zimě týče?

Díky
_________________
--- na fotce se pracuje ---
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Gottfried
Nováček
Nováček


Registrace: 5.7. 2006
Příspěvky: 28
Bydliště: Lesní ulice 843/6, 674 01 Třebíč

PříspěvekZaslal: pá listopad 03, 2006 8:00 pm    Předmět: Zimní lukostřelba Citovat

Paráda! Na Vysočině dnes hustě sněžilo (asi 15 cm nového sněhu). Dnes jsem proto poprvé tuto zimu provozoval lukostřelbu na sněhu. Cílový prostor ve svahu jsem vyhrábl hraběmi (trávník), kvůli dohledávání šípů je to nezbytné. A pak už jsem to tam svým LB od Martina Klatky sázel. Napřed 15 m, potom 20 m. Všem vřele doporučuji. Střílení za sněžení s vánicí nebo za plného slunce na sněhu je úplně jiný zážitek, než (pro mne nudná) lukostřelba za standardních podmínek (haloví lučištníci snad prominou).
_________________
ADRAJ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: pá listopad 03, 2006 2:27 pm    Předmět: Citovat

Připravujeme s našim Hejtmanem novou koncepci Ilburského turnaje.
Měl by se co nejvíce podobat reálným bojovým podmínkám ve středověku. Zatím víc prozradit nemohu - jen to, že budou i "plechy" Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: pá listopad 03, 2006 2:17 pm    Předmět: Citovat

To Mysa: Jak silný luk(výkonný) je potřeba na takovej plíšek? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: čt listopad 02, 2006 8:31 pm    Předmět: Citovat

To může být zajímavé Laughing . Jen dej včas vědět kdy ... připravím střelivo a půjdu do toho také.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt listopad 02, 2006 3:06 pm    Předmět: Citovat

che che.Mám nápadeček.Soutěž v bojové lukostřelbě.Kvalifikace -prostřelení 2 -3 mmplechu Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaroslav Gottfried
Nováček
Nováček


Registrace: 5.7. 2006
Příspěvky: 28
Bydliště: Lesní ulice 843/6, 674 01 Třebíč

PříspěvekZaslal: ne červenec 09, 2006 10:38 am    Předmět: Disciplíny Citovat

Pánové, jste mi to ale tajnůstkáři!
Jednou až třikrát ročně organizuji u nás nějaký lukostřelecký turnaj. Částečně pro veřejnost, zčásti pro uzavřenou společnost (například na dětském letním táboře, apod.).

Pokud se turnaj koná v blízkosti hradeb, mám tuto disciplínu:
Střelba s hradeb: Vzdálenost cca 30-40 m, střílí se svrchu dolů na louku, kde je na zemi vytyčená (klacíky nebo barevnou páskou) plocha 1x1 m. Z hlediska bezpečnosti je nutné plochu dostřelu ohradit v dostatečné vzdálenosti, aby tam nikdo nevlezl.

Mířená střelba: Poprvé jsem tuto disciplínu viděl na Kocourovi v pytli, u Martina Klatky. Terč je diagonálně rozdělen na čtyři sektory vně a dva kruhy uvnitř. První se střílí sektor horní, potom po směru hodinových ručiček. Střed je diskvalifikace, další kruh od středu je odečet bodů. Blbě se to slovně vysvětluje, lepší by byl obrázek.

Střelba za jízdy: Asi jste už zkoušeli střílet za jízdy z povozu (Sychrov 2004) nebo z kanoe (Žleby 2005). V rámci skromných možností používám malý vozík - žebřiňáček, původně určený pro zapřažení psa, s ojí. Jeden lučištník táhne, druhý klečí na vozíku a střílí za jízdy. Je lepší, když je terčů více (například zvířátka).

Dětský tábor:
Zvířátka: 2D terčovnice (krabice od mražených kroasantů z Delvity, s terčem redukovaným z prodejny loveckých potřeb, vycpávka-papír, na záda dovnitř dávám linoleum nebo jiný tlumicí materiál, celá terčovnice omotána širokou průhlednou páskou). Je to za pár korun (terč stojí 10-12 Kč, páska 25,- a stačí na 2-3 terče, ostatní zdarma nebo z odpadových materiálů). a můžete si složit cestu z 6-8 zvířátek.

Balonky: Dvě trojnožky z tyčí, asi 3 - 4 m od sebe, mezi nimi provázek , nebo další tyč. Na provázek nebo tyč se pověsí na dlouhém provázku (1-1,5 m) nafouknuté balonky. Dobré je, když fouká vítr, potom je to v podstatě pohyblivý terč. Dětmi velmi oblíbená disciplína.

To je (zatím) vše. Přivítám nápady od ostatních.
_________________
ADRAJ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: so červenec 01, 2006 9:46 am    Předmět: Citovat

No já bych také přispěl svo utroškou do mlýna, ale protože teď právě dáváme nové disciplíny "do kupy" do propozic na projekt Lukohrátky, tak bychom prozradili příliš mnoho Embarassed Takže jakmile vyběhnou propozice na Lukohrátky, budou i nové disciplíny Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: so červenec 01, 2006 2:04 am    Předmět: Nové disciplíny, aneb jak si zpestřit lukostřelbu Citovat

Jardo, díky za dobré nápady, určitě budu uvažovat jestli by se nedala některá z disciplín které popisuješ, nějak použít na Hornohradském turnaji. Třeba ty balonky. Také jsem o tom uvažoval.
Dnes jsem si procházel hrad, a napadlo mě udělat disciplínu "osvobození hradu". V různých částech hradu několik fogurín (cca. 6-7) se zásahovými zónami. Rozmístěných různě po hradě a buď určená trasa, a nebo si je každý v určeném čase bude muset najít.
Jaký má kdo názor?
Soron


Naposledy upravil Soron dne ne červenec 09, 2006 11:21 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Střelecké disciplíny Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.