Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Prak
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Vrhací zbraně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
seifgard
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.7. 2006
Příspěvky: 181
Bydliště: Praha - Uhříněves

PříspěvekZaslal: út červen 08, 2010 2:47 pm    Předmět: Citovat



Vyroben před čtrnácti lety, s přestávkami intenzivně střílený a guma, ač hranatá, stále drží. Na obrázku je tuším guma číslo 5 - tehdy jsem silnější zápěstím neudržel.
_________________
CSWBS - Kde jiní končí, my začínáme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
eon2
Nováček
Nováček


Registrace: 5.5. 2010
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: út červen 08, 2010 2:03 pm    Předmět: Citovat

hladam po e-shopoch ,ale neviem najsť tu okruhlu a hranatu nechcem Laughing lebo mam strach že sa to skorej roztrha
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
seifgard
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.7. 2006
Příspěvky: 181
Bydliště: Praha - Uhříněves

PříspěvekZaslal: út červen 08, 2010 12:35 pm    Předmět: Citovat

eon2 napsal:
Kde zohnať ale fakt dobru gumu ,mal som taku sivú rybársku a to je šmejd ,nie je to rýchle a trha sa ,Buky porad ta hnedá už vyzerá lepšie .Mam rasochu z orgovánu .



Kup si v modelářství leteckou gumu číslo 6 - ta dokáže metnout i dlažku Laughing
_________________
CSWBS - Kde jiní končí, my začínáme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
eon2
Nováček
Nováček


Registrace: 5.5. 2010
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: út červen 08, 2010 10:18 am    Předmět: Citovat

Kde zohnať ale fakt dobru gumu ,mal som taku sivú rybársku a to je šmejd ,nie je to rýchle a trha sa ,Buky porad ta hnedá už vyzerá lepšie .Mam rasochu z orgovánu .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2009 9:27 pm    Předmět: Citovat

To JardaM: Uz jsem se zminoval ,ze guma a celej projektil musi jit pres dvojak tak daleko co je to mozne co je jako efekt hrace tenisu. Argumenty , pohybem ruky nam gumy jdou stejne jdou pres prak vubec neprijimam,nebot kdyz prak drzime bez nejakeho pohybu gumy stejne narazi do dvojaku. Proto upevneni musi umoznovat prelet gum pres dvojak praku . U zelezneho praku na konci dvojaku zahneme hacky smerem od nas /strelce/ ven a ty jsou dlouhe asi 2 cm do tohoto hacku nasuneme pruh kuze s otvorem co je dlouhy 3-4 cm a na druhem konci do dalsiho otvoru pripevnime gumu /prostrcime a uvazeme/ a aby nam guma dolem nevypadavala z hacku pojistime obtocenim nejake textilni lepenky . Timto gumy s projektilem maji volny pruchod pres dvojak praku. To same plati i u dreveneho praku ,ale tam kuzi pripevnime nejakym vrutem do koncu vidlicky nahore . Ja mam draty tluste 8 mm v prumeru a kdyby predsazeni tohoto praku bylo obvazane dohromady provazem a na konci a potom vytvoren ten dvojak urcite to zvladne drat o 6mm prumeru . Nejdulezitejsi je ovsem technika strelby praku a natahovani gum do plneho rozpeti pazi tak nejdrive pouzivame slabych gum na zacatek a zvladnuti spravne techniky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2009 10:17 am    Předmět: Citovat

alwarez napsal:

dalsi typ praku co se necha zohybat z jednoho kusu dratu ,pouze to upevneni gumy ke dvojaku je zase chybne, ale pomerne dobra myslenka
.

Marně přemýšlím, jak jinak se dá připevnit hadička na kulatinu, než že se na ni navleče a nějakým ovinem utáhne. Co je na tom chybně?
Ještě jeden dotaz. Stačí na ty vidlice šestka tyč (drát) z konstrukční oceli?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: so říjen 31, 2009 7:47 am    Předmět: Citovat

http://www.rhythm-blues-new-used.com/slingshot4d.jpg
dalsi typ praku co se necha zohybat z jednoho kusu dratu ,pouze to upevneni gumy ke dvojaku je zase chybne, ale pomerne dobra myslenka
spotrebniho praku . Tu zapestni presku musite ovsem opatrit nejakou penovou gumou jinak to strasne reze do predlokti hlavne kdyz potom prak natahujeme do uplneho rozpeti pazi a kuzi s projektilem drzime 3 prsty ve dlani ,nebot vime ,ze primarnim uchopem /palcem / ani luk vetsi hahy nenatahnemea to same je to u praku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: so říjen 31, 2009 2:36 am    Předmět: Citovat

Dobry Buky, jenom to pripojeni gumy k dvojaku......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Buky
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 11.10. 2008
Příspěvky: 263
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá říjen 30, 2009 9:59 pm    Předmět: Citovat

Javor, jasan, javor - vše ze stromků s ukouslou špičkou (pak to často vyžene takto pěknou vidlici.

http://mbuk.rajce.idnes.cz/Praky/
_________________
Odpor je zbytečný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: pá říjen 30, 2009 8:48 pm    Předmět: Citovat

http://brightflash.biz/Catapult_Slingshots.html
Dalsi zpusob jak vyrobit prak a existuje jeste nekolik dalsich druhu praku co jsou malo zname a nejsou na jedno kopyto jako u tech americkych spolecnosti co vse vyrabeji v Cine.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: pá říjen 30, 2009 7:46 pm    Předmět: Citovat

http://www.melchiormenzel.de/pictures/photos_slingshots/photo_slingshot_vlastimil2.jpg tady je prak vymyslen asi OSS a rozsiren do Australie na strileni krajiku . Kolejnicovy system praku na velmi spravnem zaklade mechanickem fungovani praku .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 12:34 am    Předmět: Citovat

to Buky: operka je na praku dobre! Je skladaci a zde je videt v rozlozene poloze a ruka se poklada /prostrci / zkrz operku tak, ze ten pasek operky sedi neco malo nad zapestnim . Neco takoveho se necha zohybat z jednoho kusu dratu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 12:26 am    Předmět: Citovat

Je jenom par lidi na svete co si uvedomuji jak spravne strilet prakem na gumu. Na youTube jsem zatim nevidel spravnou strelbu prakem ze zadneho svetadilu. Totiz musime prak vzdy natahnout do uplneho rozpazeni pazi. Tim ze ten vak s projektilem uchopime 3-4 prsty do dlane a natahneme gumy do uplneho rozpazeni a to je natah praku no a nebojte se ,ze si ustrelite hlavu mne se to za desitky let stale nepodarilo.
Gumy musi byt jasne o neco delsi, aby se nechaly tak daleko natahnout . Potom je ta nestasna konstrukce praku co je dnes celosvetove zmrsena . Myslim u tech cinskych vyrobku tak jak americke spolecnosti vyvezly prumysl do Ciny. Zaklad u praku je aby gumy sly pres dvojak a udelovaly rychlost projektilu po co nejvetsi cas /po nejvetsi delce/ a tak guma musi mit kus kuze pripojene k dvojaku aby byl umoznen let gum pres dvojak .Pokud prak ma zapestni presku tak natahneme dvojnasobnou silu co bez teto presky opirajici se o predlokti . Prak z vidlicky stromu muze byt napnut do plneho rozpeti na tahu asi 17 liber a kdyz je projektil 12-13 mm olovena kulicka pohodlne doleti 200m a u praku o dvojnasobnem tahu se zapestni preskou kulicka doleti asi 300m ,ale nikdy se mi to nepodarilo presne zmerit .Doporucuji si prak vyrobit normalne ze dreva spravne konstrukce jak popisuji a pouzit spravnou techniku strelby a hlavne pouzit dobrych projektilu a ne kamenu . Na vrchu toho dvojaku prouzek kuze je pripevnen sroubkem do dreva ,nejdrive vyvrtame mensi diru nez je prumer sroubku do dreva a pred nasroubovanim namocime sroubek do nejakeho lepidla . Prouzek kuze je dlouhy asi 3 cm a nakonci do otvoru prijde privazat guma .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Buky
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 11.10. 2008
Příspěvky: 263
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 12:24 am    Předmět: Citovat

I opěrka je tam nějak blbě. Na paži má tlačit zhora aby vyvažovala páku napnuté gumy uchycené nahoře ve vidlici.
Barno, udělej si gumový prak sám. Nic na to není, výrobu zvládne každý blbec a vlastní výrobek potěší. Satisfied
_________________
Odpor je zbytečný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: po říjen 26, 2009 10:38 pm    Předmět: Citovat

http://www.aukro.cz/item789614598_rozstreli_kazde_okno_skvely_kovovy_prak_novinka.html
www.aukro.cz je jedna stranka z mnohych, kde jsou tyhle levne cinske vyrobky a ty ja nedoporucuji konstrukce pripevneni gum je chybna !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Barno182
Nováček
Nováček


Registrace: 23.2. 2009
Příspěvky: 47
Bydliště: Branovo

PříspěvekZaslal: po říjen 26, 2009 10:22 pm    Předmět: Citovat

ja vem ale ten gumovy si chcem kupit lebo vrhací uz mam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: ne říjen 25, 2009 10:35 pm    Předmět: Citovat

Prak je dnes tak malo pouzivana vec ,ze se neprodava a tak si jej musime vyrobit po domacku . Urcite kdyby po tomto vyrobku byla poptavka tak cinani jej chrli po milionech jako s praky na gumy . Vrhaci prak je jenom kus kuze a dva provazky ,pomaha kdyz je jeden tlustejsi . Ten na kterem mame smycku co je na prstu provazek je tlustejsi pro stabilitu praku a ten co vypoustime je slabsi a tim je rychlejsi vypousteni provazu . Praky se meri na to jak jsou dlouhe vetsinou ve starych mirach =stopach jak je prak dlouhy ,ale musi byt prelozeny . Cim je prak kratsi , tim jim muzeme presneji hazet a jasne praky jsou vyrobeny z materialu o kterych se nam ani nesni ,ze prak z toho muze byt vyroben . Nejkratsi prak co jsem zkousel byl prak Inku z Peru co byl prelozeny dlouhy pouze 40 cm . Pri sve kratkosti je jasne presny ,ale ten dohod nebyl daleky tak plus 50% co dohodime rukou. Dalsi prak co se normalne pouziva je jako delka nasi paze ,prelozeny o delce 60cm /2 stopy/ co efektivne zdvojnasobi nas dohod a je tez dost presny , prak o delce 90cm/3stopy/ tam z trojnasobime dohod,ale ubyva nam na presnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Barno182
Nováček
Nováček


Registrace: 23.2. 2009
Příspěvky: 47
Bydliště: Branovo

PříspěvekZaslal: ne říjen 25, 2009 8:08 pm    Předmět: Citovat

kde sa dá objednať profesionálny prak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: ne červenec 12, 2009 7:19 am    Předmět: Citovat

spravna munice do praku byla v klasicke dobe Recka a Rima asi 30 gramova " ulita pecka z olova " takoveho ovalneho tvaru jako asi dnesni rybarske zavazi !!! Podle areodynamickeho tvaru jasne by lepe letala koule ,ale to tenkrate jeste nevedeli ! Neco takoveho mohlo byt dohozeno az 300 metru prakem dlouhym okolo 1 metru ,prace vzdy nekoho trefilo v houfu tisicu bojovniku ,tehdy prakove projektily sly dale ,nez sipy ze spatnych a slabych luku klasicke doby !!!!!!!!!!! Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
shinzen
Nováček
Nováček


Registrace: 11.4. 2007
Příspěvky: 6
Bydliště: PRaha

PříspěvekZaslal: po červen 09, 2008 11:14 am    Předmět: Citovat

Eon, gratuluji k těm 180 metrům. Já tak daleko ještě nehodil Very Happy
Já se spíše zaměřuji na přesné házení tak do 50-60 metrů s patričnou razancí, aby ten hod byl i účinný.
Vybodni se na arogantné lukostřelce a řemeselníky Laughing a pojď, uděláme raději nějaku soutěž ve vrhu prakem Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
shinzen
Nováček
Nováček


Registrace: 11.4. 2007
Příspěvky: 6
Bydliště: PRaha

PříspěvekZaslal: st červen 04, 2008 9:45 am    Předmět: Citovat

Jestli máš problém s ramenem a loktem, přestávka je dobrá, ale techniku Tě nenaučí Very Happy
Víc používej švyh v zápěstí a při rotaci minimálně rameno a doporučuji nepouštět při rotaci a ani při samotném vrhu spuštět předloktí pod loket. Jinak si za chvilku odrovnáš klouby. Rozběh Ti nedá delší délku, zkus raději dynamickejší výkrok druhou nohou Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eon
Anonymní





PříspěvekZaslal: st červen 04, 2008 9:35 am    Předmět: Citovat

Ono a dôvod prečo viac hádžem je že so chronicky závislý od vrahania predmetov , a toto sa dá nosiť vo vrecku Wink bad end ugly
Návrat nahoru
eon
Anonymní





PříspěvekZaslal: st červen 04, 2008 9:24 am    Předmět: Citovat

No s tým ramenom už mám problém, aj lakeť začínam cítit .Zaťiaľ to riešim prestávkov , ono ja som to prešvihol hned prvý deň a odvtedy sa to vlečie . Na hod dodialky mám tip :spôsob čo som popísal idem dnes vyskúšať z basebalovým náprahom alebo z rozbehom ,ešte som nemal čas vyskúšať takéto hovadiny , ale len tak skľudu to s dobrým kameňom lieta tých 150 aj ked sa nenaješ Laughing .
Návrat nahoru
shinzen
Nováček
Nováček


Registrace: 11.4. 2007
Příspěvky: 6
Bydliště: PRaha

PříspěvekZaslal: st červen 04, 2008 8:53 am    Předmět: Citovat

Eon, tak jsme na tom podobně Very Happy Také čím dál víc házím prakem jako střílím z luku. Hod vrchem je jednoduchý Laughing , chce to jen určitý grif Laughing
Ta přesnost to je jen otázka cviku a počtu hodů. já třebars každý den házím minimálně 20-30x. Sice se to zdá málo, ale jestli házíš pravidelně a naplno každý den, tak to stačí.
Já házím ze spodu (teď už spíše výjimečně) na jednu otočku a nad hlavou na půl až třičtvrtě. Včera to v poho létalo přes 100 metrů na tu půl otočku Laughing
Jinak ještě rada - blbá technika a těžké kameny - rameno a loket máš za chvilku víš kde Laughing
Jinak jsou tady nějaký prakovníci z Prahy? mohli bychom dát nějaké setkání Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eon
Anonymní





PříspěvekZaslal: út červen 03, 2008 9:44 pm    Předmět: Citovat

shinzen napsal:

Kdo by měl zájem se setkat, případně si zaházet nebo i zmeřit své kvality Laughing ať se ozve.Mám dostatek materiálu ke studiu, jak historického tak i videa s metodikou.
Toto ma zaujíma , v poslednej dobe častejšie prakujem ako lukujem , a celkom rád by so videl niekoho hádzať zvrchu , mne to teda absolútne nejde , čo do triafania som nemehlo, ale aj ked hodím ako som popísal nižšie semtam trafím topoľ na 40m cez rieku ,a ak nikto nestojí v streleckom uhle 45 st tak je v bezpečí .
Návrat nahoru
eon
Anonymní





PříspěvekZaslal: út červen 03, 2008 8:05 pm    Předmět: Citovat

Ja presný zatiaľ nie som aj ked sem tam trafím , zvrchu a zospodu ani na jednu otočku hádzať neviem ale cez 130m som už hodil aj cez 150, a stále sa zlepšujem, tam je dôležitá skôr rotácia kameňa teda vypúštanie , malo by to rotovať odspodu hore a najlepší švih dosiahnem tak že to roztočím (odvážim kameň) a zo švihom (ako bičom) vypustím .Tú rotáciu dosiahnem tým že púšťam spodnú šnúru .Ako je to s tou dlžkou zatiaľ neviem ,moje je od ramena dlhšie .
Návrat nahoru
shinzen
Nováček
Nováček


Registrace: 11.4. 2007
Příspěvky: 6
Bydliště: PRaha

PříspěvekZaslal: út červen 03, 2008 1:25 pm    Předmět: Citovat

Zdravím všechny prakovníky Very Happy
Se zájmem jsem si přečetl toto fórum. Protože se střelbě z praku (teda přesněji vrhu) věnuji delší dobu, měl bych několik postřehů.
To Kibe: Délka jak podle historických materiálů tak i podle mojich zkušeností je kolem délky ramene. Já, když dělám prak pro někoho na zakázku (udělal jsem jich už fakt hodně) tak to měřím jednoduše: Napnout ruku, vztyčit palec a délka od palce k ramenu je délka ramena praku i s polovinou vaku. Dlouhé praky nejsou praktické ve starověku se ani nepoužívali.
To Eon: Helikoptéra je nebezpečná pro každého v okolí Laughing , anebo s tím nehodíš dostatečně daleko a silně a už vůbec ne přesně. Já zásadně házím na max. jednu otočku a to jak spodní rotací tak nad hlavou. Nejdelší měřatelné hody byly přes 130 metrů a cíleně házím na 30-50 metrů. Cíl - kláda na stojato o průměru cca 15-20 cm a vysoká 2 metry. Zatím házím s přesností tak 2-3 z 10-ti do cíle, zbytek do půl metru na každou stranu. Kdo nevěří, rád předvedu Laughing
To Deny: Já používám na prak hlavně lněné provazy a vak ze zpevněného plátna. Teď mám prak (délka celkem 131cm, košík 12cm) ramena z provazu a košík z kůže. Měl jsem i celokožený, pletený starou klasickou metodou (jen uzly, nic víc), lítalo to nádherně, ramena krásně pružily ale vydržel tak na 100-150 hodů a začal se rozpadat Very Happy Jinak obecně doporučuji délku tak kolem 120cm celkem.
Kdo by měl zájem se setkat, případně si zaházet nebo i zmeřit své kvality Laughing ať se ozve.Mám dostatek materiálu ke studiu, jak historického tak i videa s metodikou. TeĎ překládám knížku z Baleár o vrhu prakem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Deny
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 3.11. 2006
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: ne květen 11, 2008 3:51 pm    Předmět: Citovat

Dýlka praku je dle mě jen na tobě.Já mám praků víc ale na přesnost používám kratší něž ten s kterým házím do dálky.Jinak jako materiál používám kůži a to jak na misku tak na ramena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
eon
Anonymní





PříspěvekZaslal: so květen 10, 2008 10:15 pm    Předmět: Citovat

Som si teda preštudoval to slingforum lepšie takže už viem prečo sa cítim ako ked niekomu prejde po ruke valec ,totiž som kopíroval celí deň ten spôsob čo je na prvom videu .Nevie niekto ktorý štíl je najefektívnejší ? ja myslím že tá obyčajná helikoptéra.
Návrat nahoru
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: so květen 10, 2008 2:30 pm    Předmět: Citovat

Sice to nevím, ale podle těch historických obrázků a maleb odhaduji, že by měl být o 10-20cm(asi dost záleží na způsobu hodu a účelu použití) delší než ruka a nejlépe vypadaly ty praky, které měli spletený střed...ale kůže nám bude asi stačit Laughing
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Vrhací zbraně Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.