Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Slaměné terčovnice
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Terčovnice
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2012 8:01 pm    Předmět: Citovat

Kontrolní otázečka, vlastní niekto takúto terčovnicu http://www.airsoftarmy.sk/product/noname-slamenna-tercovnica-pre-lukostrelbu-80cm-3706/
respektíve nejaké skúsenosti?Vydrží to streľbu z 50-60 librového luku,nerozsype sa to za chvíľu,vydrží aspoň toľko čo terčovnica z poyfoamu,aku sa z toho ťahajú šípy a neničí ich ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kosikar
Nováček
Nováček


Registrace: 7.8. 2008
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: čt srpen 07, 2008 11:15 am    Předmět: Citovat

Nič v zlom, ale zase ja mám iný problém. Poznám techniku http://livinghistory.sk/web.php?cl=osatka ale zase neviem ako by mala byť hrubá a o tom vlhčení. Slama ak nie je permanentne vystavená vlhkosti nehnije a potom ak ozaj nechcete, aby hnila aj po namočení, treba ju ošúpať od listov a to platí aj u trstiny alebo ako píšete rákosu. Ja ak robím košíky, tak najlepšie je byť vo vlhkom prostredí a používať vŕbový šlén ani nie suchý a ani nie mokrý. Ak je mokrý, tak sa trhá a po zosušení sa scvrkáva a slama by mala byť taká, že ak sa steblo prehne, nemalo by sa zlomiť, ale terčovnicu som nerobil a tak neviem koľko slamy by tam malo byť, aby po pevnom stiahnutí zostal taký aká je požiadavka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne prosinec 09, 2007 7:50 pm    Předmět: Citovat

mě ty rohože přijdou málo utažené. Od lana se to krásně odrazí. Terč má tvar hrušky a rozměry 70x 100cm, materiál mne vyšel na 250 a šil jsem to asi 4 hodiny (jsem dost pomalá švadlena a utahoval jsem to ). Pokud volně visí, naprosto neprůstřelné. U tohoto terče stačí indikovat zásah a je jedno, kam to bylo. Navíc mi to přijde i ideální jako cvičný terč. Osobně mi dost vadí, když jde před turnajem střílet 10 lidí do téhož terče a přerážejí si šípy. Bodkin se do toho ovšem zapíchne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: ne prosinec 09, 2007 12:41 pm    Předmět: Citovat

Na kolik tě to vyšlo vč. času? Ze sisalu se prodávají rohože a už jsem o tom také uvažoval.
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne prosinec 09, 2007 12:15 pm    Předmět: Citovat

Zajímavý pokus. Vymýšlel jsem konstrukci cvičného terče, do kterého může střílet víc lidí najednou a neničí si navzájem šípy. Potřeboval jsem na soutěže turecký terč "Puta" a vyrobil jsem ho z centimetrového sisálového(konopí by bylo lepší, ale je dražší) lana. Sešito umělou šlachou na způsob štítu typu kalkan. Pracné, ale šípy i z velmi silného luku po nárazu spadnou na zem. Terči nárazy vůbec nevadí, může střílet libovolné množství lidí libovolně dlouho, ale je to pracné. Nefunguje na bodkiny
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
luk
Nováček
Nováček


Registrace: 18.6. 2007
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: po červen 18, 2007 4:14 pm    Předmět: tarcze slomiane z Polski Citovat

Hallo,
I'm a straw targets producer from Poland. I'm looking for someone who is interested in buying straw targets. I can offer you high quality targets made in Poland much better than Assian - 65cm - 6cm thick - 12,5euro (if you order 20 targets or more we cover trasnport costs).
contact - paterl@wp.pl
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po březen 12, 2007 12:17 pm    Předmět: Citovat

Hele Jerry občas tu terčovnici pořádně navlhčí. Budou ti méně propouštět šípy a terčovnice se ti zhutní. Žádná sleměná nebo kterákoliv travní terčovnice nesmí být suchá. nemusím snad vysvětlovat Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne březen 11, 2007 10:15 pm    Předmět: Citovat

to bude lebeda Laughing taky jsem z toho měl terč
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robinhoodd
Nováček
Nováček


Registrace: 10.8. 2006
Příspěvky: 127
Bydliště: Praha-9

PříspěvekZaslal: ne březen 11, 2007 9:23 pm    Předmět: Citovat

Teď sem si vyrobil terč z takového plevelu co roste u polí je to dobrý materiál , dlouhý , když se pevně sváže tak zastavuje šípy velice dobře a dou z něj krásně vytahovat , pravděpodobně to bude pelyněk má to takovou hnědou barvu ty stonky.
Taky by šel terč udělat od suchých stonkl z kopřiv.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt leden 25, 2007 11:45 pm    Předmět: Citovat

počítám tak 300(Rok jsem to nekupoval) a unesu to jak prd.(i když pravda zvednu valník) Laughing Je to takové to rákosí ,jak si lidi dávají na skleníky,aby tolik nesvítilo,nebo na ploty,aby nikdo nečuměl.Vzhledem k tomu,že na terčovnici ti stačí tloušťka 30-40 cm,můžeš jí rozstříhnout klidně na 3x a mít větší průměr.Ale musí se to fakt hodně utáhnout.Ten řemen s ráčnou je dokonalý a má to kdekdo.Chce to co nejtlustší,ale tím hobystickým to jde taky.Japonci to utahují tlustým lanem a když to nenecháš na dešti,je to nezničitelné.Omotat špagátem,utáhnout vedle a omotat znovu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: čt leden 25, 2007 10:49 pm    Předmět: Citovat

To Mysa: jak je těžká a kolik stojej ty rohoře? dík Wink
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt leden 25, 2007 7:46 pm    Předmět: Citovat

taky to jde promíchat v neckách s lepidlem na tapety a vylisovat mezi dvěma deskami.Opět to není počasívzdorné.Dřív se pěstovalo žito s dlouhou slámou.Málo zrní,pěkné došky.Udělal jsem pár japonských terčovnic z takových těch rákosových rohoží ,co je mají v Baumaxu.Rozřízl jsem ji po délce ,smotal a po obvodu utáhl.Zastaví všechno,šíp jde dobře ven,neboť jde po vlákně a vydržela mi 10 let.Nesmí na ni pršet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt leden 25, 2007 6:58 pm    Předmět: Citovat

musí se to strašně utáhnout.Já na to používám takový ten široký popruh s ráčnou na upínání nákladů.Utáhneš,omotáš provazem a utáhneš vedle.Je to těžké a není to počasívzdorné.Lepší je montážní pěna,ale panák sežere tak 4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robinhoodd
Nováček
Nováček


Registrace: 10.8. 2006
Příspěvky: 127
Bydliště: Praha-9

PříspěvekZaslal: čt leden 25, 2007 4:57 pm    Předmět: Citovat

Zkoušeli ste někdo dělat slaměného panáka?

ja sem si ho zkoušel vyrobit, říkal sem mu Arnold ale pak mi zmokl a sláma v něm shnila ,, chudák arny ,ale moc toho nevydržel dost to ním prolítávalo . Vyrobil sem ho tak, že sem do starého oblečení narval slámu.ale strašně málo to brzdilo ten šíp.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jerrydecampo
Nováček
Nováček


Registrace: 8.11. 2006
Příspěvky: 55
Bydliště: poblíž F-M

PříspěvekZaslal: pá prosinec 29, 2006 11:40 pm    Předmět: Citovat

Jestli někdo dělal slaměnou podložku pod adventní věnec?
vim blba otázka tady na tomhle fóru,ale jde o to že se ručně svazuje seno nebo sláma na drátěnou podložku.
No trochu jsem si zmutoval postup a vytvořil takovymto postupem 7-10 cm hrubý provaz .Ten jsem potom prošíváním a tvarováním přetvořil v terčovnici.Před rokem jsem udělal jednu slaměnou..vydržela mi a slouží ještě teď ,ale už jsem ji místy prostřeloval tak jsem včera musel udělat druhou.
Ta je ze sena. trošku tenčí-7-8 cm ale je pevnější. Pruměr-90cm.
Jestli se mi podaří splašit někoho s foťákem tak fotnu..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá říjen 20, 2006 8:29 am    Předmět: Citovat

Ty stránky které jsou níže zmiňované jsou bohužel moje dílo. K poznámce Petra tak v tom případě jsou desky lepeny polyuretanovým lepidlem takže nepotřebuji stahování. Co se týká nějakých záchytných sítí tak originál síť je prostě to nejlepší řešení. Je strašně drahá a nedá se sehnat levněji. Záchytná stavební síť je opravdu jen pro slabé luky. Myslím že by nebylo od věci udělat průzkumnou anketu na to z jak silnými luky se tady v ČR střílí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: čt srpen 24, 2006 1:29 pm    Předmět: Citovat

Vážení,
tady Soron mi tady poslal velmi dobrou věc! Embarassed


http://www.memdiana.it/en/products_archery.htm
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po srpen 21, 2006 5:36 pm    Předmět: Citovat

Jestli máš na mysli tu do které se střílelo na pohyblivý terč tak ta je italská V.DE.M jestli se domluvíš tak si napiš o jejich ceník vdem@alfa.it

Dělají je v různých průměrech
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: po srpen 07, 2006 2:13 am    Předmět: Citovat

Mě se jako nejvýhodnější slaměná terčovnice osvědčil obyčejný velký balík slámy - v našich krajích je velký kvádr asi za 180,- a vydrží na celý rok tréninků. Není to ale zrovna moc mobilní řešení. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: čt srpen 03, 2006 2:14 pm    Předmět: Kontakt na terčovnici Citovat

Tak mi právě přišel ten kontakt od Sonji. Je to kupodivu p. KOBYLKA tel.: 737132397?
Na toho jsi tuším upozorňoval Ty Eleazare?

Soron
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: čt srpen 03, 2006 2:00 pm    Předmět: Citovat

Ta terčovnice je super! Měl jsem ji dokonce v ruce. Je asi 10 cm silná a v průměru může mít 80 - 100 cm. Viděl jsem ji tento víkend na Budči. Dával jsem kontakt Sonje a ta mi slíbila že mi pošle kontakt na výrobce ( údajně Polsko ). Také jsem zvědav! Jestli to bude za tu cenu, tak vezmu klidně dvě. Ale prý moc nevydrží, tak uvidíme. Rolling Eyes

Soron
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st srpen 02, 2006 10:39 am    Předmět: Citovat

Ahoj Majkle, jestli si vzpomínáš na minulý ročník Zlatého šípu, tak tam měli hezkou slaměnou terčovnici jako pohyblivý cíl. Zeptej se Pavla Halamčíka, tady tuším pod nikem chazos.
P.S. Bervelfové jsou pro mě stálým zdrojem inspirace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: st srpen 02, 2006 10:34 am    Předmět: Citovat

Pan Kobylka od Ostravy vyrábí slaměné terčovnice takového typu (odkaz PavelH) ze slámy. Jsou pěkné a poměrně kvalitní. Stojí okolo 800kč/ks. Prodává se jen terčovnice bez stojanu. Neutral Vydrží přibližně 20 lukostřeleckých akcí... Cena je asi úměrná. JE TO PRESTIŽNÍ ZÁLEŽITOST !!! Vřele doporučuji všem lukostřelcům.
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: st srpen 02, 2006 10:25 am    Předmět: PavelH Citovat

Tak ten odkaz je super Shocked Co se týče výroby, tak je to přesně podle dobových pramenů. Je třeba si ale uvědomit, že ta správná "tráva-sláma" roste jedině ve Francii a Anglii. Tak je to pro nás těžší... Postup je logický a moc rád bych se do toho pustil sám a vyzkoušel si to. Ale z praktického hlediska to není dobré, neboť je třeba Slamněnou terčovnici dobře skladovat, ať vydrží. A to už chce celé lukostřelecké zázemí... Crying or Very sad
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pavelH
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st srpen 02, 2006 9:21 am    Předmět: Citovat

na německé stránce http://www.berwelf.de/ jednu slámovou terčovnici dělali, třeba by se to dalo použít. Je to pod položkou Bauanleitungen a pak Zielscheibe
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Gottfried
Nováček
Nováček


Registrace: 5.7. 2006
Příspěvky: 28
Bydliště: Lesní ulice 843/6, 674 01 Třebíč

PříspěvekZaslal: po červenec 31, 2006 8:18 pm    Předmět: Zviřátka Citovat

Mno, klasika to zrovna není, ale na různé akce s dětmi (a se slabšími luky) se mi to osvědčilo:
1, zajdu do prodejny loveckých potřeb a vyberu si ze sortimentu redukovaných terčů (kňour, kamzík, srnec, liška), případně ve Velkém Meziříčí vlka nebo medvěda (nejsou redukované, ale mají stejný rozměr).
Terč stojí od 8 do 12 korun za kus.
2. V prodejně Delvita si vyberu krabice od mražených croisantů (rozměr 60x40x15 cm). Zdarma
3. krabice vycpu odpadovým papírem, na zadní stěnu koženku nebo kus linolea. Zdarma nebo z odpadu.
4. zvenčí přiložím redukovaný terč 60x40cm a vše spirálovitě omotám průhlednou izolepou (šíře 5-6 cm). A je to!!! Za pár kaček spousta střílení.

Jinak - originální dobové terčovnice by měly být vidět v nějakém historickém filmu. Jako podklad měly proutěný rám obdélníkového tvaru se zapichovacími nohami. Na tom byla terčovnice upletená ze slámy. Zkusím to pohledat.

Terčovnice z Thorgala by se Ti asi nelíbila, což?

Někteří lučištníci si zaplatí dovoz velkého kulatého balíku lisované slámy. To chce ale stabilní místo.

Pro nestabilní místo používám už dva roky s úspěchem terčovnici od Jardy Kejvala z PET bublinkových vrstev. Je lehounká na nošení, avšak není "dobová", což mi, prosím odpusťte.
_________________
ADRAJ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: út červenec 04, 2006 5:35 pm    Předmět: Slaměné terčovnice Citovat

Scháním kvalitní slaměnou terčovníci, nejlépe dobovou. Dělá je tady někdo? A jak by měla vypadat? Idea
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Terčovnice Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.