Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Rameno
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tělo a mysl
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Víťa
Nováček
Nováček


Registrace: 2.3. 2008
Příspěvky: 15
Bydliště: Vítkov

PříspěvekZaslal: čt listopad 19, 2009 11:07 am    Předmět: Citovat

Všem moc děkuji za užitečné rady, ortéza je na cestě .Ten loket nemám ze střílení lukem, nestřílel jsem moc často, tak jednou týdně , ale je to mou prací, dělám foliové střechy a ruku přetěžuji .Jardo je to tak, jak napsal Gator tenisový loket můžeš mít třeba z práce na počítači.Budu muset léčit a pořídit slabší luk, ještě jednou dík.
_________________
Opravdovým chlapem se staneš tehdy,když chlapské slovo , které vyslovíš splníš,jinak nejsi nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2009 12:37 pm    Předmět: Citovat

K tomu tenisovému lokti. Má s tím potíže řada lukostřelců. V léčbě mají poněkud jiný přístup ortopedi a jiní rehabilitační doktoři resp. fyzioterepauti.
Je to úponová bolest vznikající z přetížení. Otázkou ovšem je, kde to přetížení začíná, kde hledat léčebný cíl. Jestli lokálně, v místě úponu, nebo o dost výš, v oblasti páteře, zádových svalů a ramenního pletence.
Orotopedi mají tendenci zaměřit léčbu lokálně, proto ty opichy. Fyzioterapeuti myslí víc funkčně (a proto jim v této věci já víc věřim) a s nápravou začínají výš a hlavně pomocí kompenzačních cviků apod.

Kdyby bolel loket mě:
1)vynechat střílení z luku na několik měsíců, pokud je to na "myšší" ruce, tak se naučit ovládat počítač tou druhou rukou (častá příčina, nebo spolufaktor) přetížení
2)rehablitační vyšetření
3)kompenzační cvičení
4)ledování (má smysl i u chronických stavů) a protizánětlivé léky a masti. Z léků mám výborné zkušenosti s Aulinem/Coxtralem, nebo Diclofenacem retard
5)nošení ortézy (taková ta páska pod loktem)
6)fyzikální terapie doporučená fyzioterapeutem
7)akupunktura

Tohle všechno dohromady. Pokud to selže, tak bod následující

8.rázová ultrazvuková vlna ( u chronických stavů znovunastartuje proces hojení. Ale pozor, nesmí se aplikovat nějakou dobu - nevím přesně jak dlouho- po lokálním opichu kortikoidy

A teprve pak bych si to nechal opíchnout
kortikoidy.
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2009 12:00 pm    Předmět: Citovat

Lukostrelbou si muzeme znicit telo ,kdyz budeme tahat tezke luky ,ci lehke luky budeme natahovat mockrat za sebou !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá listopad 13, 2009 1:33 pm    Předmět: Citovat

Keď máš v tom kĺbe chronický zápal, opakujúci sa a budeš to zaťažovať môžeš si ho úplne zničiť.
Nechcem ťa strašiť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Víťa
Nováček
Nováček


Registrace: 2.3. 2008
Příspěvky: 15
Bydliště: Vítkov

PříspěvekZaslal: pá listopad 13, 2009 11:24 am    Předmět: Citovat

Nevíte někdo ,co je dobrý na tenisový loket? Je to šílená bolest ,už mi to dvakrát opichovali, ale vydrží to vždy jen tři měsíce, nemohu ani pořádně trénovat.
_________________
Opravdovým chlapem se staneš tehdy,když chlapské slovo , které vyslovíš splníš,jinak nejsi nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: po červenec 13, 2009 5:21 am    Předmět: Citovat

Ti kdo chteji mit co nejvetsi zdravotni tezkosti s kloubmi,slachami a treba pateri,prosim strilejte ty nejtezsi luky co nejdele a uvidite vysledek na sebe neda dlouho cekat TO ZARUCUJI!!!!!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st srpen 20, 2008 8:44 pm    Předmět: Citovat

Borsi,

ve 14 letech se ti kostra jeste furt vyviji. Takze pomalu a doplnkovej sport abys zatezoval telo rovnomerne.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Bors..
Nováček
Nováček


Registrace: 24.2. 2008
Příspěvky: 36
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: st srpen 20, 2008 8:15 pm    Předmět: .. Citovat

Je mi 14 let a střílím s 50lbs. lukem a žádné problémi nemám. Spíše večerní únava Very Happy. Bojím se že to časem přijde
_________________
S.T.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: st srpen 20, 2008 3:00 pm    Předmět: Citovat

Vyzkoušel jsem Emoxen v gelu a vypadá to, že funguje. Jinak posilování podpůrných svalů je, jak píše Drobček hodně důležitý. Úplně nejhorší asi je, sedět celý týden na židli u počítače a jednou za 14 dní vytáhnout 60 lbs na 200 šípů. U Vidímů mají dobré zkušenosti se cvičením na veslařských trenažerech, natahováním v druhém gardu a zpevňováním ramenního pletence s lehkými činkami. A nezbytný strečink.
No a meditace, no to je přece cesta ke střelbě bez střelby, to je zdravotní prevence par excellence Smile
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: st srpen 20, 2008 1:37 pm    Předmět: Citovat

Drobcek napsal:
... ted me napadlo, co nekdy udelat turnaj, ze by si kazdej lukostrelec otocil gard... pane jo to by bylo zajimavy srovnani chi chi chi ...


To jde ale jen u tradičních luků, u luku se střeleckým oknem by to znamenalo přejít i na palcový nátah (připadně prstový) Smile
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Drobcek
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 365
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st srpen 20, 2008 1:25 pm    Předmět: Citovat

Od te doby co strilim ze silnejsiho luku tak citim, ze je treba o klouby a svaly radne pecovat a to mam jenom 60lbs, pomaha mi hodne cviceni Tai-chi, plavani, relaxace a meditace na uvolneni celeho tela, dechova cviceni atd., jinak aby bylo telo rovnomerne zatezovano, koupil jsem si takovou tu natahovaci gumu a doma provadim opacny pohyb natahu, prava ruka vpred a leva natahuje ... pri prvnim cviceni jsem zjistil jak je moje leva cast tela slaboucka ...ojojojoj... ted me napadlo, co nekdy udelat turnaj, ze by si kazdej lukostrelec otocil gard... pane jo to by bylo zajimavy srovnani chi chi chi ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: so srpen 16, 2008 12:08 pm    Předmět: Citovat

Pokud se jedná o přetížení, úponovou bolest, tak to bude podobný. Jen je trochu jednodušší odlehčení: takový ty notoricky známý pásky co se dávají pod loket. Funguje to tak, že tah na úpon není přímý, něco jako kladka. U pravého lokte ještě může stát za to mít pokdložku pod myš s polštářkem pro oporu ruky , což někdy uleví.
Ale potíže s loktem jsem měl už dávno, z pistole, ale to přešlo zázračně ze dne na den. Nějak jsem hnul rukou a bylo to pryč.
Teď se mi vybavuje. že jsou dobré zkušenosti s akupunkturou. Zařídil bych.

No a až se vrátí Murat z dovolené, tak ho podrobně vyzpovídám co jemu na loket pomohlo.
viz foto
http://picasaweb.google.com/kemankes/VseticeNaadamTraditionalArcheryEventInCzechRepublic/photo#5218372526534257522
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: so srpen 16, 2008 11:51 am    Předmět: Citovat

A co loket, hádám, že by to mohlo být podobné, ale každé místo má "své špecifiká" ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: st srpen 13, 2008 4:38 pm    Předmět: Rameno Citovat

Rameno, toť prokletý kloub.
Několik mých zkušeností:
1. klid- měkkké tkáně se hojí 3-6 týdnů.
2. ledovat: i v chronickém stádiu má ledování přínos. Leduje se cca 15 minut, klidně 3x denně. Po ledování dochází ke zvýšení prokrvení, které í zlepší výživu a odplaví škodlivé látky. Problém šlach a vazů totiž obecně je, že jsou velmi špatně cévně zásobeny a tak špatně a pomalu hojí. Ledování proto pomáhá.
3. analgetika: pomůžou od bolesti a tlumí zánět. Mně se nejlépe osvědčil Coxtral. Užívat 2x denně, ne déle než 14 dní. Přečti si příbalový leták. Někdo má oblíbený Diclofenac.
4. mazání moc nepomáhá, zkoušel jsem voltaren emulgel. Možný je zkusit i heparoid a na noc zabalit pod igelit.
5. Čínské bylinky. Těmi mě léčí moje Erika, jsou to speciální směsi, namíchané podle mnoha kriterií. Buďto piješ extrakty, nebo vylisovaný jako tabletky. Myslím, že fungují, zlepšením výživy poraněného místa. Pro ně je třeba se obrátit na nějakou ordinaci čínské medicíny. Kontakty když tak můžu poslat.
6. Wobenzym: nákladná léčba, a musí se koordinovat s jídelním režimem. Nejprokazatelnější účinyk v akutním stadiu, mírní otoky.
7. Fyzioterapie: hodně důležitá. Po poranění dochází k různým kontrakturám svalů, které pak vytvářejí různá další přetížení a zhoršení výživy a problém se zhoršuje. To znamená, fyzioterapeut, tím, že tě srovná, vytváří podmínky pro hojení.
8. Dolorclast: rázová ultrazvuková vlna. Drahá, ale účinná metoda, (u nás v Motole stojí jedna aplikace 1000 kč). Ráz ultrazvuku vytvoří miktortraumata a znovu se nastratuje proces hojení i u chronických stavů. Mám vyzkoušeno, zlepšuje se to, ale kdo to má platit.
9. PREVENCE do budoucna. Posílit podpůrné svaly, zejména fixátory lopatky a další zádové svaly, tak, abys nepřetěžoval rameno, ale zapojil větší svalové skupiny a pevně fixovaná lopatka vytvořila oporu pro ostatní svaly. Cviky ti poradí fyzioterapeut a koupíš si k tomu theraband, což je pruh gumy na cvičení.
10. dýchání: správné břišní dýchání, které tě naučí fyzioterapeut zlepší zapojení zádových svalů.
11. Kortikoidy odkládej co to jde.
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tělo a mysl Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.