Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Technika střelby s palcovým prstenem
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Střelecké disciplíny
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Donny
Nováček
Nováček


Registrace: 6.9. 2009
Příspěvky: 71

PříspěvekZaslal: út červenec 09, 2013 4:13 pm    Předmět: Citovat

Staré techniky vypouštění šípů (palcové str. 17,18-19)

Je možné stáhnout PDF
http://archive.org/details/ancientmodernmet00mors
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2009 7:17 pm    Předmět: Citovat

Historiske tvary prstenu


_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: st září 16, 2009 6:01 pm    Předmět: Citovat

Na tech tureckych videich je jedno co rika

http://www.turkisharchery.info/?p=videos

Release technique: Ferke, Co to je ?
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: so září 12, 2009 9:10 am    Předmět: Citovat

Nenasel jsem nikoho, kdo by mnel po ruce dost velkej prsten na vyzkouseni (mam velkej kloub), zatim trenuji s prouzkem kuze.

Koupit prsten na dalku po internetu rozumne nelze, a tak jsem poslal s Gatorem do koreje svuj prst. (Jo, zase toska modelariny Very Happy )

Forma - dve krabicky od piticek 0.2L, prelepene paskou a vykrojena dira o 1 cm na veschny strany vetsi nez prst

Hmota na formu - obycejna sadra (uz nenam modelarskou ani dentalni)

Separator prstu - mensi o cislo latexova rukavice

Separator formy - obycejna strojni vazelina

Vyplejvaci hmota - obycejne tvane lepidlo, plneno z lepici pislote













Vyska formy musi byt takova, aby vam sla ruka dobre oprit o prsty, nebot obycejna sadra tuhne dlouho. Nedelejte sadru moc ridkou, nebo tam budete drzet ruku vecne.

Uvidime jak se nakup prstenu z palcem podari Wink
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 10:06 pm    Předmět: Citovat

Už jí vyučují. V Polsku má tradici, proto taky mají pro prsten název - zekyr, což pochází, žádný div, z Turečtiny.
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 9:56 pm    Předmět: Citovat

Doplnim ze tlouska materialu (zvolene kuze) zalezi na librazi luku.

S temito pristenu maji v planu zacit vyucovat v Polsku strelbu palcovou technikou.
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 9:51 pm    Předmět: Citovat

Andzej Abratowsi mi věnoval koženej prsten. Střílí se s ním výborně a výroba je jednoduchá.










_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: so červen 27, 2009 12:03 am    Předmět: Citovat

zdá sa že je celkom rozdiel medzi jap. kor. http://www.youtube.com/watch?v=MH94dw-YK6Y&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=Q-M7vCG2eEs&feature=related a turkmi .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: ne duben 05, 2009 9:11 pm    Předmět: Citovat

Procházel jsem si fotky z Koreje a napadlo mě dát sem detaily různých nátahů palcovou technikou. A pak několik obrázků z jiných stylů- Třeba to někomu k něčemu bude.

Bede Dwyer


Yokhua Yang




Murat Ozveri


Všiměte si, že na rozdíl od předchozích střelců s palcovou technikou tihle Mongolové zakládají šíp zleva.








A jiné styly.

Tanzánie


Bhutan


Good old England

_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: po březen 16, 2009 3:14 pm    Předmět: Citovat

Very Happy Ano je to na pohyb moc príjemná figúra takže by som sa celkom divil keby sa to vôbec nepoužívalo,len som to fakt nevidel na žiadnej malbe .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: po březen 16, 2009 12:39 pm    Předmět: Citovat

myslím, že pár anglánů to používalo...rozhodně to ale není nic novýho- lidi určitě používali cokoliv jim dovolilo jejich tělo a mělo to nějakej význam
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy


Naposledy upravil Kibe dne st květen 18, 2011 7:04 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: ne březen 15, 2009 11:39 pm    Předmět: Citovat

Som zabudol tú otázku Very Happy ,používalo sa to niekde ?? (teda strieľalo sa kadejako ale toto som nevidel)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: ne březen 15, 2009 10:59 pm    Předmět: Citovat

Nechcem zakladať nové téma ,takže otázka sem : Zistil som že sa dá celkom úspešne strieľať aj na dva prsty tak že sa zápestie vytočí opačne ,a šíp sa priloží stej strany skade to dávajú palčiary a treba pridržať palcom .Je to ako ked kladkáči používajú jeden typ vypúšťača....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne únor 15, 2009 6:59 pm    Předmět: Citovat

kdysi jsem narazil i na vypoštění pomocí smyčky pod šípem. To už musí být úplně čisté. Jenomže pravidla to všude jednoznačně zakazují. On i střelecký prsten je proti pravidlům u sportovců, protože tam se střelba palcem prostě nepředpokládá.
K těm pokusům se středovým lukem- můj názor je, že vzhledem k tomu, že se to objevilo v době, kdy žádné kategorie nebyly a sportovci, stejně jako dnes, vymýšleli jak technologicky překonat soupeře a neporušit pravidla...Nějaký důvod proč se v této cestě nepokračovalo to mít muselo
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: ne únor 15, 2009 6:50 pm    Předmět: Citovat

Jo, je to tak, našel jsem to tam, dík.
Tento způsob vypouštění by se asi dobře uplatnil u toho Vedského luku a těch ameriských s dírou uprostřed madla, jak jsme se o tom bavili na vlákně TVRDOST ŠIPů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne únor 15, 2009 6:14 pm    Předmět: Citovat

je to v tureckých lucích jardo M
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne únor 15, 2009 6:13 pm    Předmět: Citovat

je to tak. Buďto je to někde dole (obrácený lukostřelecký paradox) nebo někde jinde, ale docela určitě jsme to tu probírali.
Mongolové střílejí palcem a zakládají zleva, já občas střílím dvěma prsty a zakládám zprava(ovšem je to méně přesné). Jak dlouho Mongolové toto používají se mi zatím nepodařilo zjistit, ale z koně by takhle střílet asi nešlo.
Ten fígl je v tom, že vypuštění z prstenu je podstatně hladší, než z prstů, takže se tam i paradox projevuje méně.
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: ne únor 15, 2009 5:16 pm    Předmět: Citovat

Četl jsem si tohle vlákno, ale jedno tu není:
Když vypouštím z prstů, tetiva vyjíždí doleva a šíp mám položený na levé straně madla. OK
Když vypouštím z palce, tak (domnívám se) jde tětiva doprava a šíp by měl mít opěrku na pravé straně madla, jinak se bude příčit. Je to tak?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jirka H.
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 23.12. 2007
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: st říjen 22, 2008 10:35 pm    Předmět: Citovat

Tak zase v teple. Tahal jsem to teď v úrovni čelisti. Méně to omezuje nás v brýlích. Dá se tahat dál , v lepší linii a a a mám palec jak tři přadleny.

Jirka H.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jirka H.
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 23.12. 2007
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: st říjen 22, 2008 10:10 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem se v rychlosti ještě podíval kam to tahá L.Novotný na Saluki bow. Jdu si ven dvakrát prásknout a pak dobrou noc.
Jirka H.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jirka H.
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 23.12. 2007
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: st říjen 22, 2008 9:54 pm    Předmět: Citovat

Ta příbuznost může být, já nevím. Tady v té lokalitě jsou všichni od Hujeru Laughing
K tomu co jsi napsal potřebuji projet starší příspěvky abych měl jistotu, že rozumím tvé řeči Cool
Jisto je to, že na tom co na palec navlíknu dost záleží. Skusím tu svou polívkovou kost ještě upravit. Na kůži to zatím nemá. A s tím vypolstrováním to udělám taky- "trochu" to tlačí.

Jirka H.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st říjen 22, 2008 9:42 pm    Předmět: Citovat

Nejsi nějak příbuzný s Ivanou Hujerovou z Velkých Hamrů Wink
Kožený prsten je vcelku běžná věc pro trénink techniky.
Po tvrdém materiálu lépe klouže tětiva- ale zase je těžší ho přispůsobit svým požadavkům.
Jinak jsem zkoušel svého času i prsteny se zářezem, s vystouplým lemem....ale nejvíc mi vyhovuje klasický indoperšan, veletenký a ještě podložený jelenicí. Vlastně kombinace jednoprstové tabky a zekiru Laughing
Jinak já s nátahem cestuji po čelisti. Většinou si opírám kloub palce o čelistní kloub. Když je to hodně do dálky a mám dost dlouhé šípy, nekotvím nikde a tahám za krk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jirka H.
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 23.12. 2007
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: st říjen 22, 2008 9:32 pm    Předmět: Citovat

Ahoj
Před chvílí jsem se vrátil ze střílení. Dal jsem pět ran bez prstenu a začalo to lítat ve směru. Tak jsem si udělal jednoduchej koženej návlek a zase dobrý.Potom jsem začal tahat šíp v úrovni oka a kotvil jsem palcem na ušním boltci.Když jsem to změřil tak jsem měl nátah 29 palců.
Lítalo to, lítalo! Bouchal jsem to ale jen v rozmezí dálky 10-15 merů.
Ještě dopoledne jsem tomu nedával budoucnost ale začlo se líbit.
Uvidím co uvidím ve dne.
Budu k tomu muset udělat nějaké pasující šípy.
Z Prahy ne. Od Železného Brodu ano.
Halovky nevím. Čas je. Peníze"?"
Zatím dík za rady. Pomohly.
Jirka H.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st říjen 22, 2008 7:58 pm    Předmět: Citovat

tětiva by měla zklouznout "jako sníh z bambusového listu" Laughing
Obecně by v nátahu neměla být obsažena žádná námaha. Když ti tětiva jenom "visí" v záhybu palce, tento funguje jako spoušť vypouštěče. Palec je zajištěn ukazovákem, takže se nijak nenamáhá. Když ano, strhává pak tětivu směrem doprava a šíp letí vlevo.
Při uvolnění ukazováku se celý zámek otevře, tětiva sklouzne po prstenu a pravá ruka odlétne dozadu, nebo zůstane kde je. To závisí od relaxovanosti celé soustavy- síla luku, fyzické dispozice střelce, které svalové partie se zapojujují, délka nátahu.......
Kde kotvíš je vcelku jedno. Jenom je potřeba to dělat pokaždé stejně a neustálým opakováním vyladit mozek, aby dokázal přesně zaměřit soustavu tělo-luk. Vědomé míření to jenom znepřesňuje.
Hladké vypuštění je nezbytným předpokladem opakovatelnosti- ale to ty Jirko umíš. Jenom si zvyknout na obrácený lukostřelecký paradox Laughing Jestli jdeš ke Standovi na Halovky, tak ti to ukážu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: st říjen 22, 2008 6:01 pm    Předmět: Citovat

Já kotvím pod spodní čelistí, a tětivu si nechávám procházet přes nos a střed rtu.
Zachytávání tětivy o ukazovák se mi stávalo u těžšího luku (60 lbs), kde jsem zamykal palec ukazovákem hodně pěvně a ruku jsem měl mírně natočenou.

Jak nátah resp. držení ruky tak vypuštění je věcí regionu a stylu.
Viděl jsem mongolské střelce, kteří při nátahu nechávali ostatní prsty otevřené a zamykali jenom ukazovákem.
Čínské manuály radí, abys měl prostředník prsteník a malík jemně sevřené a zpočátku v nich držel tenkou slánku, která by ti neměla ani po vypuštění vypadnout.
Způsobů zamknutí palce je spousta, některé jsou pěkně krkolomné.
Jestli jsi z Prahy můžu ti půjčit knížku o prstenech, kde uvidíš i některé styly.

Pokud jde o vypuštění, resp. uvolnění prstů, pak někteří doporučují jen uvolnit ukazovák a nechat tětivu ať si otevře uvolněný palec sama, jiní radí aktivní pohyb obou prstů.
Osobně si myslím, že zejména u slabších luků je vhodnější aktivní pohyb obou prstů.
Jde hlavně o to se na to při tréninku samostatně zaměřit. Jít na trénink a říct si, že se vůbec nebudeš starat o zásahy, třeba si i stoupnout tak blízko, že tě to nebude nutit jakkoliv zaměřovat a klidně střílet se zavřenýma očima a jenom pocitově vnímat co se s tou rukou děje.
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jirka H.
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 23.12. 2007
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: st říjen 22, 2008 11:53 am    Předmět: Citovat

Ahoj Orange
S tím lukem to je složitější. Arni tvořil z nových materiálů a já ho mám dočasně na zkoušku.
Sílu má 40lb.
Je to luk s rameny jemnými jak tráva ostřice. Z toho důvodu nasazuji tětivu jiným zp. než se používá u recurve abych se vyvaroval torzi ramen při zapření o holeň a tlačení přes stehno které se tam může objevit.

Spodní tip opřu o vnitřní stranu nártu levé nohy a horní držím v levé ruce.
Zapřu koleno proti gripu a pravou rukou nassazuji tětivu.
Sundávání tětivy je obráceně nebo provádím v sedě - pod stehno levé na stehno pravé . Nevím jak to pujde u větší libráže a u jiné postavy.

Kotvím v obou případech na lícní kosti, no spíše už očnicový oblouk a to třetím článkem ukazováku.

Včera jsem nestřílel, řešil jsem posttraumatické zážitky ze zaměsnání dobrým pivkem Very Happy

Jirka H
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: út říjen 21, 2008 4:10 pm    Předmět: Citovat

Uff, vypadato ze ten technika palcoveho prstnenu je poradnej Black Magic, jo vsiml jsem si , ze na YouTube vetsina lidi otevira celou pest, ale je tam jeden Turek co jen vytrci jen ukazovak. Uff bandhead

Co je nejpelpsi pro zacatecnika, kery be chtel mit sip na stejne strane jako u 3 prstu ?
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út říjen 21, 2008 1:03 pm    Předmět: Citovat

orange napsal:
Jirko,



Co vase zkusenosti jak se nepraskat do ukazovaku (Vase fota i videa vitana YouTube je jiz i Cesky) ?

On je na to vcelku obecný trik, a sice mít klouby pravé ruky vodorovně. Potom máš ukazovák svisle dolů a tětiva tě prásknout nemůže. Ovšem potom máš kotvicí bod tak o centimetr dál od ucha, nebo kam to natahuješ Laughing
Jinak těch vypouštěcích technik je víc a záleží na škole a tvaru prstenu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: út říjen 21, 2008 7:23 am    Předmět: Citovat

Jirko,

Ja jsem take vlastnikem Arniho Tate, protoze jsem predpokladal, ze budu experimentovat i palcovym natahem a tudiz potrebu ruznych luzek sipu, rekl jsem si Arnimu rovnou o dve tetivy.

1. Kam az Tate natahujes s palcovym prstenem a kam kotvis ?

2. Kam natahujes se 3 prsty a kam kotvis ?

3. Jakou mas silu luku a jake sipy ?

Ted prave ttake zacinam experimentovat s palocovym natahem:

Ohledne praskani do ukazovaku, se mi osvedcil postup, kdy tlacim spicku palce pod kost prostredniku. Prsten ma mit max 2/3 luzka palce aby slo tento trik pouzivat. Vypadato, ze je take dulezite, aby zbyle prsty byli tlaceny do dlane a rovina kosti palce byle co nejvice rovnobezna s kostmi ruky, vypadato, ze pak jsou klouby ruky pod prirozenym uhlem k palci a pri narovnani ukazovaku je ten z roviny drahy tetivy ?
(Navic se tim i lepe bude prenaset sila ?)

Par fotek rekne vice nez 1000 slov:











Co vase zkusenosti jak se nepraskat do ukazovaku (Vase fota i videa vitana YouTube je jiz i Cesky) ?
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po říjen 20, 2008 10:20 pm    Předmět: Citovat

já používám prsten v podtatě Perský s koženou vložkou a tětivu dávám za prsten. Ta drážka mi vadí. Tamty prsteny jsem různě postahoval
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Střelecké disciplíny Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.