Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Technika střelby s palcovým prstenem
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Střelecké disciplíny
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jirka H.
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 23.12. 2007
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: po říjen 20, 2008 10:02 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.
Dnes jsem se snažil ale nebylo to ono až do posledního výstřelu. Netrefil jsem ale bylo to tam. Trošku Smile). Protože jsem ale měl jen jeden šíp a touto ranou přišel o hrot, byl konec.
Zkusím to jak radíš jen z bandáží nebo kroužkem z kůže. Občas tětiva tak divně, odborně řečeno drncla . Asi je tvrdý prsten citlivý na správnou techniku krom toho správného padnutí na palec a tvaru. ?.
Na tvé fotce prstenu jsem viděl drážku předpokládám na tětivu. Jestli tomu rozumím správně tak zakládáš tětivu do něj a ne za hranu. Tím můžeš zmenšit tlak prstenu proti kloubu a směrovet ho lehce proti bříšku palce. Je to tak?
A lítá to skutečně výš.

Jirka H.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po říjen 20, 2008 7:26 pm    Předmět: Citovat

Jirka H. napsal:
Ahoj.

Po dnešní zkušenosti smekám před těmi kteří dokáži střílet pod obojí.
Jste machři!
ČAU. JirkaH.

A to někteří umíme oběma způsoby. a zleva i zprava Laughing Já zas obdivuji vás longbowisty, že vám nevadí ta strašná prda, kterou vám luk uštědří jak sebou cukne.

Jinak na réning střelby s prstenem vřele doporučuji střílet napřed bez něj. Prostě si obalit palec takovou tou leukoplastí v ruličce. Taky budeš překvapen, jak moc ovlivňuje jiný typ prstenu výstřel. Budeš jich potřebovat několik, protože ideální se ti napoprvé sotva povede.
Aby nikde netlačil a navíc dobře rozkládal váhu tětivy. Když máš malý úhel "nehtu" tak neohneš palec a navíc celá váha visí na kloubu, kde se udělá puchýř a navíc ti asi bude brnkat tětiva o ukazovák, což po chvíli i bolí. Když je "nehet" krátký, tak se nepřiměřeně omačkává bříško palce. Když je pod moc velkým úhlem, hází tětivu do strany a šípy lítají do leva.
To samé, když je moc tlustý.........Ale když se ti povede správný, je to rána jak z vypouštěče. Skus se šípu skoro nedotýkat.
Jo a bacha- při střelbě palcem se zpravidla lůžko šípu dává o něco níž, než u "mediterranu" . Pravděpodobně ti to bude trochu nadnášet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jirka H.
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 23.12. 2007
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: po říjen 20, 2008 8:16 am    Předmět: Citovat

Ahoj
Ano! Mačkám šíp k luku!
Tak já to ještě jednou prubnu .
Dík.
Jirka H.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne říjen 19, 2008 11:33 pm    Předmět: Citovat

Mongolové míří přez klouby levé ruky- ale ti zakládají zleva. Když ti to lítá do prava, buď máš tvrdé šípy, nebo mačkáš ukazovákem šíp k luku.
Jedna z technik střelby s palcovým zámkem používá pro střelbu na vzdálený cíl jako zaměřovač vytrčený malíček Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jirka H.
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 23.12. 2007
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: ne říjen 19, 2008 9:29 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.
Před předposledním hurikánem ničící pobřeží spojených států A". Můj pes po jednom ze svých útěků a následném návratu přinesl kus hovězí kosti na polívku(použitou). Z ní jsem udělal pěkný prstýnek podle fotky v příspěvcích. Toto, doporučuji jako výchozí,levný a předpřipravený materiál. Samozřejmě neposílejte nikam psa ale zajděte do řeznictví.

Protože se mi dostalo možnosti vlastnit Arniho luk se kterým mohu střílet jak anglosaským tak asijským způsobem tak dnes byl čas na to abych zkusil druhý způsob s prstenem.
Protože nemám náladu čekat na osvícení tak jsem hledal berličku jak mířit bez nastřílených stovek a více ran.
Šípy lítaly pořád někam doprava až jsem začal koukat přes palec ruky držící luk. Šípy začaly držet směr kam jsem chtěl. Byl to však pocitově hrozný pohled na luk kerý jako by mířil někam doleva pánu bohu do oken.
Jinak mohu taky potvrdit, že mozek by si zvyknul. Když jsem dal na konec jednu ránu držíc tětivu třemi prsty tak šíp letěl hodně doleva.
Po dnešní zkušenosti smekám před těmi kteří dokáži střílet pod obojí.
Jste machři!
ČAU. JirkaH.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Vason
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.5. 2008
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: st srpen 27, 2008 9:46 am    Předmět: Citovat

Gator napsal:
Vasone, jestli ty informace o Kassaiovi byly v češtině tak to asi pocházejí z knihy "Attila". Na můj vkus to bylo až příliš americky napsané a hlavně celkem bez ostychu doplněné fantazií autora.

Cetl jsem to nekde na netu jako vytazek z knihy, bylo tam o Kassajovi a tom jeho ranci, tak jenom ze me to zaujalo:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: út srpen 26, 2008 1:20 am    Předmět: Citovat

Vasone, jestli ty informace o Kassaiovi byly v češtině tak to asi pocházejí z knihy "Attila". Na můj vkus to bylo až příliš americky napsané a hlavně celkem bez ostychu doplněné fantazií autora. Jestli chceš serioznější informace pro přemýšlení o Hsiung-nu a Hunech tak se podívej třeba na

http://www.iranica.com/newsite/index.isc?Article=http://www.iranica.com/newsite/articles/unicode/ot_grp11/ot_xiongnu_20061115.html

A pokud jde o rasové příbuznosti tak se podívej po DNA studiích. Třeba
tady (strana 7 toho pdf)
http://211.68.23.76/webmedia/jingpin/doctor/jilingif/2.pdf
Tenhle odkaz uvádím proto, že z Niy pocházejí nálezy luků považovaných za Hunské, jejichž pozůstatky se pak nalézají i v Evropě. (viz článek AH)


Je toho spousta. Ale odpověď na střelecký styl tam, bohužel, nenajdeš.
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2008 9:49 pm    Předmět: Citovat

Než se rozkecáme o Hunech a o tom, jak stříleli.
Mongolsky se člověk řekne "hun".
S tím čínským Hsiung- nu- je to nadávka a týká se všech obyvatel oblastí za čínskou zdí. Do souvislosti s nám známými Huny je dal v 18.stol. Joseph de Guignes.
Číňané mají veliké množství jednoslabičných slov a proto si vytvořili písmo, kde znak má kromě zvukové hodnoty také hodnotu významovou a zvuk jde často zaznamenat různými způsoby.
Vede to ke svéráznému humoru. Číňané zhusta zaznamenávali nečínské výrazy znaky s nelichotivou hodnotou.
Tuhle jsem se setkal v beletrii se situací , že Číňané v korespondenci s Angličanem jménem Longstaff zapisovali řečeného znaky znamenajícími "ohavný penis" . Kamarádka Číňanka mi povrdila, že je to možné.
Japonci používají stejný systém písma a v Japonsku je velice oblíbená legenda, týkající se nejoblíbenějšího hrdiny válek Gempei Mijamota Jošicuneho(zavražděn 1189). Podle některých Japonců Jošicune uprchl a Čínsky se Jošicune čte Čingis Laughing
Tedy "Hunové" jsou obyvatelé stepí na sever a západ od Čínské zdi, které z domova vyhnala náhlá klimatická změna (Süd) do oblastí východně od Kaspického moře. Začátkem našeho letopočtu našli průchod bažinami a poměrně rychle se přesunuli do oblasti dnašní Ukrajiny a Maďarska. Díky tomu, že Římská říše už byla tak rozsáhlá, nedokázala se účině bránit útokům (nejen Hunským) ze všech stran.
Z jejich posledních vládců známe:
Balamber-240-?
Uldin 390-411
Donatus ?-412
Charato 411-?
Octar ?-431
Rua ?-434
Bleda 434-435
Attila 434-453
Elach 453-455
Dengizik ?-469
O těch úplně posledních už je poměrně dost zpráv-např. Řehoř z Toursu- a objevili se i v germánské mytologii - Píseň o Nibelunzích.
Jakou používali techniku střelby netuším a jestli o tom někdo má nějaké zprávy, velice to uvítám.
Technika palcového zámku nevyžaduje nezbytně prsten. Jenom je to pohodlnější. I dnes jsou lidé střílející středozemským způsobem z reflexáku Laughing
Tuhle jsem posílal Itazipovi fotku Skytského bronzového vypouštěče a vůbec nic to nemělo společného s prstenem. Mimochodem i označením Skyt jsou míněni všichni kočovníci


Naposledy upravil Mysa dne st srpen 27, 2008 12:42 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vason
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.5. 2008
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2008 11:56 am    Předmět: Citovat

Mnoooo Gatore zni to velmi pravdepodobne, a presto, ze i Ja se priklanim k teorii, ze predkove Hunu (kteri prisli do Evropy - a ted mam na mysli samotne HUNY, nikoliv podmanene kmeny Alanu Ostrogotu, Gepidu a jinych konfederatu) by mohli byti Hsiung-nu, se toto nikdy neprokazalo!
S ohledem na "upadek a schudnuti" (tj rozdil mezi Hsiung-nu a "evropskymi huny") by bylo mozne i toto - "jakasi degradace umeni vyroby ci strelby". Ale vzhledem k tradici mi prijde nepravdepodobne, ze pokud strileli palcem a stale delali (do jiste doby) kvalitni kompozitni luky, ze by pak najednou zacali strilet "jinak" nez palcem, jestlize ovsem to tak opravdu delali jejich predci. Ale je to jenom uvaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2008 11:11 am    Předmět: Citovat

Je pravda, že ne na celém východě se střílelo prstenem, například ze Sasánovského iránu jsou obrazové doklady použití nátahu dvěma prsty. Ale není pravda, že by palcový nátah přišel až s Turky.
Kdysi jsem se zajímal, jestli v královském pohřebišti Hsiung-nu v Noin-Ula, byly nějaké prsteny nalezeny. Profesor Minajev, který je jednou z největších autorit na tamní vykopávky, mi odpověděl, že ne. Podotýkám, že nálezy v Noin-Ula byly ve velmi zachovalém stavu, například přežily koberce. V té době by se dalo čekat, že by byly nalezeny bronzové prsteny, podobně jako v sousední Číně. Čína s Hsiung Nu jen nevedla války a stavěla proti nim zeď, ale taky spolu obchodovali.
To, že se něco nenajde v hrobě samozřejmě ještě neznamená, že to nebylo používáno. Při vykopávkách v Číně, je například pozorováno, že nálezy prstenů kolísají ve vztahu k dynastickým změnám a filosofickému klimatu. Prsteny z rohoviny, či ochrana z kůže moc nadějí na přežití nemají. Ale aspoň se mohly najít bronzové.

Když se na to podíváme ještě z jiné stránky, než z té archeologické, tak Hsiung-nu byli širokým kmenovým společenstvím. Některé kmeny měly užší kontakt s Čínou a tak by se u nich palcový nátah mohl vyskytovat, jiné, více na sever a západ zase mohly být ovlivněny iránskými vlivy a tedy mohl být preferován nátah pomocí dvou prstů. Hunské luky jsou poměrně dlouhé, takže by u nich nátah pomocí dvou, nebo tří psrtů nemusel být nepohodlný.


To jsem mluvil o Hsiung-nu, ne o tom čemu se ve své době říkalo Hunové, to znamená konfederaci kmenů která táhla na západ ovládána Hsiung-nu nobilitou. Nevím o tom, a jestli má někdo jiné informace ať je sem uvede, že by se našly nějaké prtsteny, v hrobech Hunům připisovaných. Rohovinové by jistě nepřežily, bronzové by mohly.

Jsem si skoro jistý, že Kassai nemá přesnější informace, pochybuji že ví víc než členové ATARNU se kterými jsem o tom kdysi radil. Pokud tedy nevlastní stroj času.
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.


Naposledy upravil Gator dne po srpen 25, 2008 9:54 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Vason
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.5. 2008
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2008 8:54 am    Předmět: Citovat

Chtel bych se zeptat na jednu vec, cetl jsem v jakesi nejmenovane publikaci (uz nevim presne co to bylo) a bylo to z odkazem na Lajose Kassaie (jakoze on to rekl), ze Hunove strileli tremi prsty a palcovy prsten prisel az s Turky Shocked Je to pravda?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: pá srpen 22, 2008 11:37 pm    Předmět: Citovat

Před časem jsme tu mluvili o "turecké" poloze letek (ona je nejenom turecká ale asijská obecně). Ta souvisí souvisí s palcovou technikou v tom smyslu, že umožňuje mít opeření velmi blízko končíku, aniž by ukazovák tlačil na vodící letku a tím docházelo k prohýbání šípu směrem k luku.
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: st srpen 20, 2008 12:31 pm    Předmět: Citovat

Supr!

Big Ups
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: st srpen 20, 2008 12:23 pm    Předmět: Citovat

Dobre soráč elezar Laughing ,na google máš dokonca prekladateľa ,potrebuješ k tomu základy kedže je to nedokonalé http://translate.google.sk/translate?hl=cs&sl=en&u=http://198.170.108.27/phpBB2/index.php&sa=X&oi=translate&resnum=6&ct=result&prev=/search%3Fq%3Datarnet%26hl%3Dcs%26rls%3Dig%26sa%3DG%26pwst%3D1 to by mohlo pomôcť
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: st srpen 20, 2008 9:28 am    Předmět: Citovat

Dunihlave,

přijeď mi tohle říct někdy na soutěž!!!

A pokud studuješ ATARN, uvítáme tvou připravenou přednášku na některé ze soutěží v podvečer, jak je tomu zvykem, nebo TI navrhuji, abys nám pár stránek přeložil. Na to tady spousta lidí čeká.

Svoje urážky si laskavě odpusť !!!

A ještě jednou tě chci upozornit, ať si nejdříve (a vím že to zabere spousty času a vyborného studijního materiálu pro začátečníky) projdeš dřívější a vlastně všechny příspěvky na tomto fóru.

Pak se vrať k tomuto vláknu a rád s tebou podiskutuji.

Do té doby jsou tvá slova nenaplněná činy!!!

Přeji ti pěkný den, Dunihlave.

Eleazar
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: út srpen 19, 2008 11:07 pm    Předmět: Citovat

čo no koment ?(si mysli , ja si tiež myslím že vyzeráš ako prij... elf) Embarassed pár dní intenzívne študujem atarnet ,no a tam aj niečo je ,tu,akože tu, je sprepáčením nič .Až teraz chápem internosť tohoto fora(pár kvákajúcich kamarátov a každý je ten najmúdrejší objaviteľ. Soráč len som si neskoro všimol . Mýša ten Brodan je very cool , že ,,dal sis silnov prezívku " hehehe ,to ma vždy bralo ako sa niekto takto môže nazvať ,že, jastrab vo vetre ,či veterný jastrab , zaujímavé že zahraničné nicky sú už menej odvážne Twisted Evil . Fakt a odpustite ,už dám pokoj Laughing Laughing Laughing PS : Mýša a dík za radu spravil som si kožený ring ,palec už tak nebolí môžem viac strieľať takže sa zlepšujem .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: po srpen 18, 2008 12:55 pm    Předmět: Citovat

NO COMMENT !!!
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá srpen 15, 2008 11:13 pm    Předmět: Citovat

Tam jsou kjudisté, kteří jednak nestřílejí prstenem, ale v rukavici a druhak v kjudo je trefování ani moc nezajímá. Při dostatečně dlouhém nátahu ( daleko za čelist) je dokonce možno mířit po šípu. Jinak to samozřejmě instinktivní je a velice tradiční. Prostě strkáš luk mezi sebe a terč a mnohonásobným opakováním se začneš i trefovat. Ovšem vyžaduje to zcela jiný návyk, než míření po šípu a cesta je samozřejmě mnohem delší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: pá srpen 15, 2008 10:02 pm    Předmět: Citovat

Samozrejme že som milý, ako inak , pýtal som sa na techniku ,vadí ti to ? Strieľa sa čisto na inštynkt ? zaujíma ma to . Prstene samozrejme tiež .Je to tak strašne od veci že to treba mazať ? Hrozne ma mýli ked chcem tak mieriť telo luku ,a asi nie len mňa tak bud aj ty milý a skús to vysvetliť . Xmas Xmas Xmas Napr tu na tejto akcii sa palčiaci moc netriafajú http://www.youtube.com/watch?v=AclNAWerCto&feature=related
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá srpen 15, 2008 9:14 pm    Předmět: Citovat

Milý Eone. Rada se týká výroby zekiru. Já s tak střílím všechno a celkem se trefuji. Toto je vlákno pro turecké luky. Pokud nemáš k tématu čím přispět, zdrž se prosím komentářů. Ostatně pro tvou potřebu vzniklo nové vlákno v tlachárně. Zítra mažu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: pá srpen 15, 2008 7:55 pm    Předmět: Citovat

Nič neviete ???? Tak dobre ,palcom som strieľal na plecovky od piva do 5m alla Vinetú od kolena celkom úspešne ,na diaľku nad 20m je to zlé . Dá sa tak strieľať do terča??? Taká rada bude zaujímavejšia ,palec sa dá omotať aj páskov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: pá srpen 15, 2008 6:15 pm    Předmět: Citovat

Na čo sa sústredit pri mierení ? Strieľať palcom je moc dobrá vec ,ale ked potrebujem niečo aj trafiť tak musím otočiť a strieľať z prstov. Tam mierim tak že luk mierne do šikma a zvrchu kontrolujem smer a výšku odhadujem ,pri palcovom mi vadí že si nevidím koniec šípu ,taktiež sa už polroka neviem prerobiť na opačný paradox .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Střelecké disciplíny Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.