Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Esoterika a lukostřelba

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Esoterika a lukostřelba
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: út srpen 13, 2013 8:53 pm    Předmět: Citovat

ale zas ktovie, mozno ma to uchranilo pred niecim horsim, ako v starom taoistickom pribehu o dvoch synoch isteho starca, ktorym "vdaka" ich nesikovnemu vystupovaniu na susednom kralovskom dvore odsekli obe nohy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: út srpen 13, 2013 8:51 pm    Předmět: Citovat

CAJ napsal:
tak je to celkem důmyslná černá magie.


uff Sad

no poviem ti, zostal som zaseknuty a obareny, vymykalo sa to mojmu chapaniu a ako lukostrelec dusou i srdcom som to citil velmi velmi zvlastne....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út srpen 13, 2013 8:37 pm    Předmět: Citovat

V každém případě je to pokus někomu cíleně ublížit, zkazit náladu, prostě zranit na duši, aniž by se stalo něco velkého a dala by se kvůli tomu očekávat nějaká protiakce.

Dotyčný počítá s tím, že Ti to nebude stát za nějaké odvetné kroky, zjišťování, kdo to byl ... a přitom Ti spolehlivě uškodí.

Pokud to nebyl úplný slabomyslný chudinka (což asi ne, zas tak snadno -jakoby mimochodem - se povolená tětiva nepřeřízne, muselo to být záměrné), tak je to celkem důmyslná černá magie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: út srpen 13, 2013 4:44 pm    Předmět: Citovat

Nevím jak v minulosti, ale v současnosti to pro mě představuje výskyt vola, který si neváží věcí a práce druhých .... . Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Duchoslav
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 14.3. 2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Žriedlova dolina SK

PříspěvekZaslal: út srpen 13, 2013 12:33 pm    Předmět: Citovat

Dusan napsal:
Ahojte,
cez vikend som sa stal obetou prerezania tetivy - jednoducho mi ju prerezali nozom, esteze nie na napnutom luku. Dovod bola nevedomost (v to aj naozaj dufam).

Zaujimalo by ma, priatelia "duchari" Wink, hoci to na istej urovni viem, ake znamenie to je? Co to znamena, aky to ma vyznam, resp. malo v minulosti?

Predpokladam, ze ked zajali nejakeho janiciara a prerezali mu tetivu, bolo to horsie ako smrt, ale mozno sa mylim Wink


Teiva predstavuje volu ale aj spojenie ne a zo zemou ducovne a hmotne
Ak ti niekto prerezajl tetivu nastrojom ktory oddeluje ,vyklad hovori o tom zesa snazia prerusit tvoju voli - aktivitu alebo zastavittvoje veci.
v tvojom pripaxe vsak vidim suvislost s rodinou

Kedysi prerezanietetkvy bolo take akoby ti nechali zbran ktoru nepouzijes ci,e ta nezabili a umres sam v plnej zbroji ako slachtic ber to ako prvu vystrahu
Moze byt?
Sorry za preklepy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: po srpen 12, 2013 11:11 am    Předmět: Citovat

Ahojte,
cez vikend som sa stal obetou prerezania tetivy - jednoducho mi ju prerezali nozom, esteze nie na napnutom luku. Dovod bola nevedomost (v to aj naozaj dufam).

Zaujimalo by ma, priatelia "duchari" Wink, hoci to na istej urovni viem, ake znamenie to je? Co to znamena, aky to ma vyznam, resp. malo v minulosti?

Predpokladam, ze ked zajali nejakeho janiciara a prerezali mu tetivu, bolo to horsie ako smrt, ale mozno sa mylim Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 3:02 pm    Předmět: Citovat

Lao-c':

Nepodobá se snad cesta nebe napnutému luku?
Když napínáme luk, tak se jeho horní honec snižuje
a dolní konec zvedá,
takže ti, co mají nadbytek, se zmenšují,
a ti, co mají mnohem méně,
jsou povyšováni
Cesta nebe ubírá tomu, kdo má hodně,
a přidává tomu, kdo má málo,
Cesta člověka je jiná,
bere tomu, kdo má málo,
aby mohla přidat tomu,
kdo má nadbytek
Kdo má tolik,
aby se o to mohl rozdělit
se vším pod nebem?
Jenom ten, kdo má Tao
Proto moudrý jedná,
ale ostatní na něm nezávisí
dosahuje úspěchu, ale nepyšní se jím
nechce ukazovat svoji cenu

Komentář: D.Ž.Bor říká, že Lao-c' je slepý lučistník, který jedním šípem zasahuje všechny cíle.
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jíra
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.10. 2010
Příspěvky: 452
Bydliště: Slatiňany

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2011 3:59 pm    Předmět: Citovat

imago napsal:
Kibe napsal:
dokonce si dovolím tvrdit, že mnoho olympijských střelců je více zenových, než ti co provozují Kjudo.
Smyslem zenu je provádět jakoukoliv činnost a přitom být myslí v přítomném okamžiku. Dokonale provedený výstřel je to samé.

Je to přesně tak a nic na tom nesnižují ani mířidla. Utkvěl mi kus věty z manuálu pro sportovní lukostřelce: ...Process oriented Mind, not Goals oriented Mind... To je alfa i omega a nejen lukostřelby.


zlatá slova jak říkala babička
pánové děkuji
občas máš něco přímo před nosem,ale stejně to nevidíš Idea
_________________
celá střelba z luku je jen o dvou krocích
1. naučit se střílet
2.opakovat to Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
staso
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 2.11. 2009
Příspěvky: 477
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2011 1:42 pm    Předmět: Citovat

Kibe napsal:
Pokud bude mím mentálním cílem zasažení terče(namísto provedení pohybu), budu předjímat a tím pádem logicky nedokážu dokončit pohyb správně.


Toto je jedna z najzaujímavejších myšlienok čo som počul za posledné roky. Určite budem o tom premýšľať...
_________________
Archery is meant to be simple, not easy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2011 12:41 pm    Předmět: Citovat

SanDuro napsal:

To ze se nekdo trefi na 50 metru do zlute nema se Zenem nic spolecne krome toho ze se oprostil od balastu a konecne provedl dokonale lukostreleckou formu.


Tady bych jenom navázal na SanDura:
Lukostřelbu jsem začal, jako samouk a krom jiných, né úplně dobrých děl jsem četl "Zen a Lukostřelba"...úplně jsem to nechápal a dál jsem si střílel jak jsem to cítil. Pak jsem se kvůli okolnostem musel začít učit lukostřeleckou formu u S.V. a po cca 3 letech jsem konečně pochopil, o čem to tam v té knížce mluvili.
"Moderní" olympijská lukostřelba a Zenová lukostřelba mají mnoho společného, dokonce si dovolím tvrdit, že mnoho olympijských střelců je více zenových, než ti co provozují Kjudo.
Smyslem zenu je provádět jakoukoliv činnost a přitom být myslí v přítomném okamžiku. Dokonale provedený výstřel je to samé. Pokud bude mím mentálním cílem zasažení terče(namísto provedení pohybu), budu předjímat a tím pádem logicky nedokážu dokončit pohyb správně. Možná se strefím, ale principielně selžu. Toť můj názor(neříkám, že to umímSmile )
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Duchoslav
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 14.3. 2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Žriedlova dolina SK

PříspěvekZaslal: st červen 16, 2010 1:18 pm    Předmět: obetovanie sipov u Slovanov Citovat

U Slovanov bol tradicny zvyk obetovania sipov obradnym strielanim do posvatneho dubu. Svedci o tom nalez obrovskeho dubu, v ktorom sa naslo mnoztvo streliek. Obradna strelba do dubu bola tiez sucastou obradnej vestby z vystrelenych sipov, bol nato vybrany zrec, ktory to zvladal. Dnes to robia korejci, japonic si volaju lukostrelcou na obrad svatby, kedy symbolicky prestreluju maly otvor... Cisti sa tak priestor no v tibetskom budhisme ma orakulum samozrejm v ruke luk a sip ako dar bohov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13, 2009 2:21 pm    Předmět: Citovat

http://www.youtube.com/watch?v=nik5nrC-aXI&feature=rec-rev-rn-2r-5-HM
_________________
.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: po listopad 30, 2009 7:27 am    Předmět: Citovat

Kdyz judista Gesing porazil japonce v tezke vaze na olymp. hrach v Tokyu r.1964 tak vyhlasil ,ze nemusime vse delat jako japonci . Tim porazil japonskou barieru co trvala tehdy 60 let, a tak jsme preci Evropane na to abychom se uklaneli terci jako japonci ,korejci a dalsi asiati . Tak to dnes vse postupuje ,ze se klanime korejcum a tercum . Pozveme korejce do ceskych hvozdu na prasata a uvidime jak se jim budou klanet,a praseti , nez vypusti sip. Pardon do Madarska . Praseti je jedno jakeho mam DANA .......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po únor 16, 2009 4:45 pm    Předmět: Citovat

Knihu "Zen a lukostřelba" od Claremona jsem před časem četl. Byl jsem na to spojení zvědavý, ale moc jsem si z toho nevzal. Fakt ale je, že to hlavní, co se mi na lukostřelbě líbí je:
a) ten vnitřní klid, duševní relaxace, klidné pohyby, mír, taková nějaká joga
b) to hledání, objevování a nalézání souvislostí vedoucích ke zdokonalování (toho jste si asi z mých příspěvků všimli Smile )
Hrozně si u toho užívám i odpočinu, i když jsem se už smířil s tím, že na olympiádu (asi) nepojedu.
Co ale nesnáším je, když se ze všeho začnou hned dělat rituály. Rituály člověka svazují a stává se jakýmsi robotem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eleniel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2007
Příspěvky: 670
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: pá říjen 24, 2008 5:30 am    Předmět: Citovat

Casari: A můžeš o tom povědět víc? Smile
_________________
Nemohu si vybrat, jak se cítím, ale mohu si vybrat, co s tím udělám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Casari
Nováček
Nováček


Registrace: 23.10. 2008
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: čt říjen 23, 2008 6:07 pm    Předmět: Citovat

mh napsal:
esoterie a lukostřelba - ?hm, dost "dobrý", z vlastní zkušenosti ale vím, že pro nás LUKOSTŘELCE je už daleko zajímavější a pro výkony potřebnější, bavit se na téma např. lukostřelba a fernet. Esoterii spíš než s lukostřelbou bych spojil leda s klidným průběhem stolice.


No tak to ja jsem prave opacneho nazoru. o ezoteriku se zajimam a myslim ze strelec a luk by mely byt jedno telo ale nejen jako fyzicky sehrane ale i dusevne. kazda vec ma sveho ducha a svou energii. dnesni svet je moc materialistycky a proto lide zapominaji na spousty krasnych veci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Drobcek
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 365
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt srpen 28, 2008 6:34 pm    Předmět: Citovat

Ahoj všem

jsem rád, že se podařilo založit tuto sekci.... šéfům tohoto serveru patří "díky".

Měl jsem takovou představu, už jsem se o ni zmiňoval v sekci návrhů. Velmi mě motivoval Murat, který měl nedávno přednášku ve Všeticích o tradiční turecké lukostřelbě. Přesněji řečeno, byl sem nadšen, protože s tak komplexním pojetím oživení tradiční lukostřelby jsem se dosud nesetkal. Hodně mě zaujala jak je luk spojen s duchovní cestou jedince a vírou.

Murat zmínil, že tradicí bylo dávat už do kolébky klukům luk a dívkám šíp (snad si to dobře pamatuji).

Dále mě zaujalo, že kdysi dávno turci pomocí vystřeleného šípu zastřelovali zlé duchy, např. v případě onemocnění někoho v rodině, nebo řešení složité životní situace.

Další zajímavou informací bylo, že pomocí vystřeleného šípu si lidé hladali místo kde se usadí a založí nový domov.

Horní polovina luku směřuje k nebi a představuje plusovou stranu, ta druhá pak mínusovou .... střed je posvátný, proto před zahájením střelby polibek na toto místo ....

Výše zmíněné jsou pro mne velmi silné argumenty a důkazy, že luk je mnohem víc než nástroj na hraní, proto by se mi líbilo, kdyby se zájemci mohli tady podělit o další informace z jiných kultur a období. Pokud bude mít někdo pocit, že by se rád podělil, ať založí nové téma a můžem debatit.

Předem bych si přál, aby se neoživovali z historie negativní směry a myšlenky, i když se asi odehrávaly, a ne málo, lepší neprobouzet zlé duchy, naopak by se mi líbilo hledat zajímavosti, které nám mohou přinést další pozitivní vhled na lukostřelbu.

Ať už to budou legendy, báje, vyprávění, odborné texty, odkazy na publikace ...

Pokud se tu objeví jakýkoli příspěvek, který bude sice odborně zajímavý, ale bude napadat druhé, honit si ego, neslušně se vyjadřovat sem pro bez milosti jej smáznout a neztrácet tím tak čas, každý ho máme velmi málo, tak buďme ohleduplní. Zas ať to nezní tak přísně, rozhodně jsem pro upřímnou legraci a vtipy ... diskuse bude tak pestřejší.

Přeji této sekci hodně zdaru !

PS ... pokud se někdo dopustí nějaké chyby, nebuďte jak hladoví vlci ... stačí jemně upozornit, netřeba srážet či urážet, každý se máme ještě hooodně co učit. cheerio
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
oupi
Nováček
Nováček


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 39
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st srpen 27, 2008 9:55 pm    Předmět: Citovat

to imago: to srovnání s BU je podle mě dost nešťastné, neb to je věc která se skládá ze dvou částí. První z nich je samotný chvat(úder, kop, to je jedno), ovšem druhá daleko důležitější část je aplikace (jak soupeře přivést do stavu, kdy můžu daný prvek použít). Nějaký ten pátek jsem závodně boxoval a můžu říct, že tenhle sport miluju. Máš tu tři údery pro každou ruku a aplikací habakuk. A když přijdu na nějakou novou, jsem jako malý klučina s autíčkem. Jsem zastáncem toho, že čím méně Ti "zatemní" mozek tím, že tohle funguje na tohle, tím lépe. Stejně tak to mám já s lukem. Kydliman mi vrazil do ruky luk, ukázal držení, jak založit šíp a já to ochotně zapoměl (promiň, můj duchovní otče Embarassed ). A pak jsem zkoušel a přemýšlel a zjistil jsem, že pokud kotvím někde u ucha, můžu mířit po šípu. Stejně tak jsem zakládal šípy vlevo, než mi došlo, že tudy cesta nevede Většina z Vás to ví už hodně dlouho, ale mě to poznání přineslo uspokojení. A o to mi běží.

to SanDuro: Moderní fyzika je, pokud se bavíme o téže z poloviny náboženství a z druhé půlky výplod chorého mozku Very Happy Jistěže musíš znát fyziku normální, to nepopírám, ale nic Ti nebrání si tu normální fyziku vytvořit a dokázat (s výhodou toho, že víš jak to dopadne). A pokud budeš přemýšlet nad výsledky, často přijdeš na zajímavá zjištění, která sice lidé vědí již stovky let, ale Ty jsi na ně přišel sám. Zkoušel jsi někdy definovat byť jen celá čísla a operace s nimi jinak? Vřele doporučuju, je to sice zábava na spoustu času, ale mě za to stála. Twisted Evil

Čekat, než mi jabko spadne na hlavu sice není moc efektivní, ale je to zábava. Kdybych se tím nechtěl živit, rozhodně bych k fyzice přistupoval touhle cestou. Proto jsem psal, že moje teorie neplatí, pokud chceš střílet závodně.

Ps. Dodnes nebyla gravitace vůbec vysvětlena. Bylo popsáno, jak se chová, ale nikdo netuší proč. A hmotnost je vágní, jen pokud neuvedeš vztažnou soustavu. Smile

Pps. Doufám, že to nebereš jako flame, to bych byl nerad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st srpen 27, 2008 5:24 pm    Předmět: Citovat

to:oupi

Jasne, me to bavi taky tezsi cestou ale abys mohl na vysoke skole premyslet nad tim jak se zakrivuje casoprostor (ona ta moderni fyzikaje tak z pulky nabozensstvi) musis se naucit nejdrive fyziku normalni.

Ono sedet znovu pod stromem jak Newton a cekat nez to jabko spadne abys objevil gravitaci asi neni moc efektivni. Mimochodem dodnes nebyla gravitace poradne vysvetlena. Vi se ze to je ale nevi se proc a od casu pana Einsteina je hmotnost pojem velice vagni.

Takze souhlasim s imagem. Nahradme ezoteriku mentalnim stavem a mozna se nebude tolik flamewarovat.

To: imago
Hehe ze je ten lopatkovy zamek docela prdel, vysvetlovat ti to muze clovek treba 10 krat ale kyz prijdes na to jak to tvoje telicko funguje abys ho opravdu provedl. hihi. Musime si jit zase zastrilet.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: st srpen 27, 2008 2:45 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že Sanduro to vystihl, ale zajímavé a možná i přínosné by bylo tu řešit to, jak k lukostřelbě přistupovala jednotlivá etnika v průřezu dějin. Jako například, když Murat hovořil o jejich pojetí luku- spodní rameno("peklo"), horní rameno("nebe") a madlo("sjednocení v člověku").
Asi Rolling Eyes
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
oupi
Nováček
Nováček


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 39
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st srpen 27, 2008 2:11 pm    Předmět: Citovat

ad 1)Nemá to sice s esoterikou nic společného, ale rád bych něco poznamenal k příspěvku SanDura.
Píšeš, že lepší je naučit se základy a dobrou formu, než přicházet na poznatky, které jsou již známé vlastní cestou. Pokud budu chtít střílet závodně, máš pochopitelně pravdu. Daleko větší radost a uspokojení mi ovšem přinese právě to objevování. Myslím, že touto, byť pomalejší cestou, člověk získává daleko větší přehled o chování luku a šípu, než když mu někdo ukáže jak střílet a on to otrocky dělá. Přirovnal bych to k výuce řešení problému na dvou vysokých školách. Na jedné z nich Tě budou učit přemýšlet, analyzovat a poté vymyslet vlastní řešení problému. Na druhé Ti ukáží deset nejobvyklejších problémů a jejich řešení. Která z variant je lepší a dává člověu víc? Příklad VŠ je uveden, protože s ním mán zkušenost, nic jiného v tom nehledejte.

ad 2) Co si mám vůbec představit pod pojmem esoterika? Ve slovníku cizích slov jsem našl, že jde o obor zabývající se mystickými záležitostmi. Souhlasí?


Naposledy upravil oupi dne st srpen 27, 2008 2:51 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st srpen 27, 2008 7:18 am    Předmět: Citovat

No jako Zen a lukostrelba. Lukostrelba ma se Zenem spolecne jenom to ze je to jedna z mnoha cinnpsti ktera se da delat Zenovym pristupem. Stejne jako se muze stat Zenem treba vareni caje, psani kaligrafie nebo miti nadobi.

Zen je o delani jedne veci Zenove aby eventuelne Zenove zacal delat vsechno.

Dalsi vec co ma lukostrelba spolecne se Zenem nebo jakoukoliv dalsi filosofii je ze clovek se musi naucit zaklady, ktere jsou spolecne a funguji a kdyz dosahne urcite urovne, musi si najit vlastni cestu protoze kopirovani guru uz dale nevede k progresu. A to je na cem stroskota spousta lidi.

1. Bud hledaji cestu vlastni. To sice funguje, ale cesta je dlouha a trnita.
2. Slepe kopiruji vzory a zustavaji stagnovat.

Puvodni poslani filozofie starych dedku v Miletu jako take , bylo velmi jednoduche. Udelat lidsky zivot lepsim.

Clovek je bytost slozita, kterou ridi zakladni lidska emoce a tou je STRACH v sirsim slova smyslu. Vsechno ostatni i CHTIC v sirsim slova smyslu je derivaci a nasledkem prvopocatecneho strachu. On ten Freud nebyl az tak hloupy. Takze osvobozeni se od STRACHU vede k osvobozeni lidske bytosti jako take. ovladat se da clovek kdyz se boji, to krasne zacal aplikovat uz Goebels, mistri v tom byli i komusnisti a zarnym prikladem dokonale spolecnosti strachu je momentalne neokonzervativni klika ktera vladne v USA.

Reseni muze byt krestansky jednoduche , nic se neboj po smrti se dostanes do nebe jen dodrzuj 10 prikazani. ( kdyby je treba lidi dodrzovali byl by tento svet lepsi)

Nebo muzes hledat reseni v Zenu, ktery je o prozivani momentalniho okamziku bez ohledu co bylo vcera a co bude zitra.

Cestu si musi najit kazdy sam. Tim bych filozofickou debatu ukoncil protoze patri uz do jineho fora.

Zajimave ze se treba nikdo na foru nepta, strilim blbe co mam delat, kdo mi pomuze a ukaze cestu. Chapu ze si spousta lidi strili jenom pro radost ale bez znalosti zakladu jde cestou dlouhou a trnitou. Meli by se spis naucit zaklady a dobrou formu. Ta radost zase prijde v tom ze se budou trefovat.

To ze se nekdo trefi na 50 metru do zlute nema se Zenem nic spolecne krome toho ze se oprostil od balastu a konecne provedl dokonale lukostreleckou formu.

Co treba mluvit radsi o tomto.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
mh
Nováček
Nováček


Registrace: 10.1. 2007
Příspěvky: 144

PříspěvekZaslal: út srpen 26, 2008 9:41 pm    Předmět: Citovat

esoterie a lukostřelba - ?hm, dost "dobrý", z vlastní zkušenosti ale vím, že pro nás LUKOSTŘELCE je už daleko zajímavější a pro výkony potřebnější, bavit se na téma např. lukostřelba a fernet. Esoterii spíš než s lukostřelbou bych spojil leda s klidným průběhem stolice.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Esoterika a lukostřelba Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.