Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Samick Polaris
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Sportovní luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Art
Nováček
Nováček


Registrace: 20.8. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: pá říjen 17, 2008 10:12 pm    Předmět: Citovat

Kde je chyba? Nenačtu to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá říjen 17, 2008 5:16 pm    Předmět: Citovat

No on mi ten zkrácený opeřený chodil proti dlouhým na 50m trochu nahoru. asi že byl lehčí. Tak jsem jim oběma (i s tím holým) zatížil hroty nejdřív o 25, pak ale o 35 "zrn". Při dalších zkouškách se mi už jevily v pohodě, tj. holý krátký na 15 m chodil proti ostatním jen tak 7 cm vlevo, a krátký opeřený na 50 m byl v houfu. Zkrátím a zatížím je všechny.
Snažím se taky nastudovat k tomu nějakou teorii. Zabývá se tím holanďan Kooi. zajímavý článek je toto:
http://www.bio.vu.nl/thb/users/kooi/kosp97.pdf
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá říjen 17, 2008 2:05 pm    Předmět: Citovat

No ja ti nevim, co chces slyset. Neopereny ma byt o neco mekkci nez opereny. Dal uz to nelad, pokud nemas button dokonale to nikdy nevyladis, spis hodne strilej a ono se ta hlava s tema sipama sesedne.

Udelej si walk back test a uvidis nejlepe co ty sipy delaji.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá říjen 17, 2008 1:55 pm    Předmět: Citovat

Asi jsem svými dotazy všechny odborníky definitivně otrávil....... crybaby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt říjen 09, 2008 3:39 pm    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
Zkrať si pouze jen dva jeden olep a jeden neolep. Nedělej všechny. Přes víken si s tím pohrej a v pondělí dej vědět.

Nové zkoušky :
Nastavení luku jako minule, jen lůžko sníženo z 7 na 5 mm.
K obrázkům:
červené kroužky jsou holý šíp,
černé čtverečky opeřený.
Kruhy mají střed v těžišti zásahů a průměr 10 cm.

Nezkrácené:
10 m – asi dobré
25 m – holý o dost výš a šířkově rozhozený, nejsou zakresleny 2 holé, které odplachtily vpravo a vlevo mimo terč


Zkrácené:
25 m – holý dopadá silně nakloněný koncem vpravo, takže se po 2. dopadu ohnul! Test byl zrušen
10 m – holý o málo méně nakloněný, ale stále s tendencí se ohýbat


Na posledním obrázku je 15 dvojic zásahů dvěma opeřenými šípy, zkráceným a jedním původním.
Vzdálenost středů zásahů je 44 mm. Z hlediska směrodatné odchylky souboru je o něco lepší ten kratší, na terči by to bylo ale stejné - cca 130/150 bodů.


Poznámka:
Po těchto pokusech jsem zase zvýšil lůžko o cca 1 mm (z 5 na 6 mm) a zvedl BH na 224 mm.
Výsledkem bylo, že na 12 m byly všechny 4 kombinace ( krátký, dlouhý, opeřený, holý) ve stejné výšce. Dlouhý holý byl ale od opeřených asi o 5 cm vpravo (rovně zapíchnutý) a krátký holý o 7 cm vlevo silně nakloněný (viz výše)
Na 50 m je ale krátký opeřený v porovnání s dlouhými na horní straně soustřelu.

Tož to je vše, přátelé, hezký den všem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá říjen 03, 2008 3:52 pm    Předmět: Citovat

No ale stejně bych to chtěl hlouběji pochopit:
Takhle pochoduje končík při výstřelu, když je vše OK



ale jak ta dráha vypadá, jak se ta křivka změní, když je šíp příliš měký, a když je naopak přliš tuhý? Kde to v obou případech naráží? Je to někde k vidění?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá říjen 03, 2008 3:26 pm    Předmět: Citovat

Provedu šéfe! Laughing
sedélko snížím ze 7 na 5 mm a budu testovat ty dva o 5 cm zkrácené šípy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá říjen 03, 2008 2:00 pm    Předmět: Citovat

Chlape to že ti neolep lítá níže než olep je způsobeno tím že sedélko na tětivě kam dáváš šíp je bu´d vysoko nebo nízko. Ty ho máš vysoko proto ti to lítá dolů. Sniž ho o dva milimetru a ono se to srovná.

Na luk vůbec nesahej nech to tak jak máš. Udělej pořádně ten test a zjisti kam se ti šíp zabodne vpravo nebo vlevo. Hlavně si nevšímej kam směřuje končík ale bod kam se zapíchl Very Happy

Základní problém bude ve spinu nikolov v pozici zakládky nebo buttonu.

Když ten šíp bude tvrdý tak si tam dáš Fast Flight tětivu a to se zlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá říjen 03, 2008 12:56 pm    Předmět: Citovat

Ještě snad tohle, kdyby to ladění nakonec selhalo - doufám že ne.
Jak jsem se bavil 26. září s imago. Mind-10 má tetivu od okna 5 mm, Polaris jen 2,5. Byla by blbost, kdybych tu stěnu okna - madlo - ztenčil v urovni průchodu šípu o 2 mm z 17,5 mm na 15,5? Nebo aspoň tu hranu, o kterou to chytá tak do ztracena zkosil? Nezhoršilo by to pevnostní či jiné charakteristiky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá říjen 03, 2008 12:40 pm    Předmět: Citovat

SanDuro...
To je OK. Jsem rád za každou informaci. Ono se to časem všechno vystříbří

J. Kejval ...
Udělám to tak. Ke střelbě se dostanu ale až v týdnu.
On ten holý lítal na těch 25m dost divně. Někdy jsem mu viděl při letu pravou stranu, někdy zahnul během letu ostře doleva, málem za roh. V terči byl ale skoro vždy níž než opeřenci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá říjen 03, 2008 12:20 pm    Předmět: Citovat

No to je pak těžké... Na 25 metrů trefuješ kolečka tak předpokládám že vystřelit umíš. Pokud to je pouze 10 cm +- z 25 metrů napravo nebo nalevo tak by ten spine byl dobrej. Zbytek by jsi dotáhl výškou předpětí. Zkra´t ty šípy na 29 a udělej to znovu a všímej si pravo a levo uchylek. Zkrať si pouze jen dva jeden olep a jeden neolep. Nedělej všechny. Přes víken si s tím pohrej a v pondělí dej vědět. Když se ti bude neolep tlačit doleva je tvrdej...když doprava je měkej. Když bude tvrdej zvětši BH klidně o 1 cm......když měkej sniž to o 1 cm.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá říjen 03, 2008 11:28 am    Předmět: Citovat

Jardo
, kdyz to se blbe doporucuje po netu, muz to byt i chyba ve forme.
Kdyz budes utrhavat sip rukou relativne konstantne tak muzes mit supr soustrel. Akorat to asi neni ono. Nerikam ze utrhavas, to byl jenom priklad, ono to chce fakt videt na zivo .. Ja jsem zaryty empirik.

Tak treba prijed do Hradce ....

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá říjen 03, 2008 11:07 am    Předmět: Citovat

Na těch 25m lítal holý na všechny strany, nemohu říct, že víc vlevo nebo vpravo, ale rozhodně spíše dolů. jak píšu v průměru ai o 10cm. Na 5 i 10m měl ale výšku správnou.
Šípy zkrátím. zatím jsem je nechával tak, jednak mi jich bylo líto, ale hlavně mi všichni říkali, že jsou tuhé, naposledy SanDuro 22.září:
Citace:
Sipy maji blby spin , jsou asi moc tvrde. S timto sipem ti dle tabulek vychazi ze to musis tahat tak na 30 palcu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá říjen 03, 2008 9:03 am    Předmět: Citovat

Pane skvělé....te´d mi jenom napiště kam ten neolepený šíp z těch 25 metrů se zapíchl od olepených...vpravo nebo vlevo......Na končík u neolepeného (vpravo vlevo) se nedívejte důležité je zapíchnutí nahoru nebo dolů od skupiny olepených - což ukazuje v jaké pozici máte lůžko šípu na tětivě. Vpravo vlevo tvrdost.
V první řadě skraťte ty šípy na vaši nátahovou délku těch 29palců- těch 5 cm i když se to nezdá podle mne šíp příliš změkčují. Takže si myslím že neolepený šíp se musel zapichovat stále vpravo.
Počkám na vaše vyjádření
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt říjen 02, 2008 3:37 pm    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval... Děkuji za obšírnou odpověď. Foto nemám, ale testy jsem dělal dva dny.
Nastavení luku 34 lb, 68" BH 219mm,lůžko 7mm, opěrka pevná 2mm, vyosení hrotu 4mm
šípy Jazz 1916 v původní délce (cca31", podle mého nátahu by měly mít 29")
Chování holého oproti opeřeným:
5m: soustřel OK, končík vždy 1-2 cm nahoru a 2-3 cm vlevo
10m: všechno stejné
25m: holý má podstatně větší rozptyl než opeřené, zásahy asi o 10 cm níž, náklon konce šípu na všechny strany, (někdy lítal i do zatáčky)
Ještě něco doplnit? Díky za posouzení
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 11:47 am    Předmět: Citovat

Díval jsem se do tabulek a na 34 liberní luk by jsi měl mít podle nich rozměr 1913 spine 0,768..... 1916 mají spine 0,623 to je tak pro 40 liberní luk. Chce to ten test olep a neolep jinak to je teorie která nikam nevede
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 10:28 am    Předmět: Citovat

K tvému dotazu. Tabulky jsou vždy orientační. Když by jsis prohlédl tabulky z minulých let a tabulky které jsou te´d tak si všimneš že Easton začal konečně k jednotlivým rozměrům dávat i hodnotu spine. Což je konečně to pravé vodítko k výběru. Jinak pokud se člověk spoléhal pouze na to co bylo v tabulce tak to bylo většinou o třídu slabší.
Kdyby jsis našel nové stránky Eastonu tak tam najdeš výběrovou tabulku a v ní už jsou zohledněný jak recurve tak modern longbow. Samozřejmě z toho si vybereš zase jenom hrubý výběr. Hliníkové šípy mají problém v tom že velikost trubky je pro určitý spine ale hrotem zase můžeš ten spine posunout jinde a hmotnosti těch hrotů jsou většinou pouze dvě. to jen takové bla bla na úvod.
Co ovlivńuje spine je zase další věc. Jedním z nich je to v jaké pozici máš středovou linii (tětiva, střed luku, vybočení šípu) to je u luků které jsou různě vyráběny z různou pozicí okna luku. Čím větší vychýlení šípu bude od středové linie tím je nutno počítat z jiným spine pro ten který luk

Pravidlem je to že tradiční recurve luky mají mít šípy ve spine o 15 lbs větší než kolik tahá střelec z luku. Nátah nad 28" je plus dalších 5 liber z každým palcem. Není to z mé hlavy ale aspoň mně se to stále potvrzuje a když udělám test olep a neolep tak to sedí.
Modern Longbow a anglické luky nebo všechny mimostředové luky mají zase jiné hodnoty.

Tvé zásahy na 25 m jsou hezké ale to že se trefíš neznamená že se nemůžeš trefovat lépe.... udělej si test holého šípu a olepených a tu fotku pošli. To je základ.

Já osobně si myslím že ty šípy jsou měké jelikož ti zadek kormidla naráží do madla i do zakládky - plastové. Ale to se mohu plést
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: ne září 28, 2008 9:50 am    Předmět: Citovat

Tak jsem to nastudoval.
Přepočítávací tabulky Eastone udávají potřebný spine šípu v závislosti na napínací síle, váze hrotu a napínací délce.
Pokud je ta tabulka určena přímo pro "recurve bow finger release", proč by se mělo ještě k napínací síle připočtávat 15 liber?
Jaroslav Kejval napsal:
recurve potřebuje šípy z + 15 lbs.

To by snad v té tabulce pro recurve mělo být už zohledněno - nebo není?
Přeji hezký den.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá září 26, 2008 2:16 pm    Předmět: Citovat

J. Kejvalovi: Promiň, moc se omlouvám!
Že to střílí i tak souhlasím. Tohle se mi povedlo na 25m na šesticentimetrové desítky:
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá září 26, 2008 1:51 pm    Předmět: Citovat

Ještě odpověď J. Kelvalovi:
BH mám asi 223 mm. Že by byly šípy měkké je pro mne překvapení. pořád žiji v přesvědčení, že jsou asi tvrdé. S tím holým to budu zkoušet. nevím ale co je to to Z+15lb. Vlastně ani netuším, jaký je spine u těch mých Jazz 1916.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá září 26, 2008 1:39 pm    Předmět: Citovat

V tom je asi ten můj problém. U mne má polovina tlouštky šípu s kormidly k dispozici 2,5mm (20 minus 17,5), u tebe to dělá 21 - 16 = 5mm, tedy mnohem větší vůle pro průchod.
Žádná ladící příručka nepředepisuje, kolik má buton ze stěny vyčnívat (alespoň jsem si nevšiml), ale říká, že pro při použití vypouštěče má být šíp v ose a při vypouštění z prstů má šíp směřovat ven o tu cca desetinu palce. To je důležitější
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá září 26, 2008 1:08 pm    Předmět: Citovat

Už jsem to viděl tak to by šlo. Ohol jeden šíp a zkus test z neolepeným šípem a uvidíš jestli to je tvrdy nebo měký šíp. já myslím že to je měké. recurve potřebuje šípy z + 15 lbs.
Ten luk asi moc button nezvládá. Vybodni se na celý button. nech tam tu zakládku co máš a nalep si tam 1 mm kuži. Většina tradičních Recurve luků má stejně větší vybočení a střílí to. Problém je v šípech
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá září 26, 2008 12:59 pm    Předmět: Citovat

Jarda M ...jakou máš výšku předpětí luku..Brace Height. Vzdálenost tětivy od prohlubně madla.... je to tak kolem 20 cca 21 cm ???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá září 26, 2008 12:29 pm    Předmět: Citovat

Tady jsou výsledky pokusů:
Okraje kormidel jsem obarvil fixou a okno jsem olepil samolepkou pro lepší viditelnost. To jsou ty modré fleky a šmouhy na obr. 1. Obr. 1a a 1b je moje používaná výbava s butonem 2 mm od stěny okna, obr.1c je s plastovou zakládkou Cartel s opěrkou 5mm od okna. Ke zlepšení nedošlo.


A teď dál. Podle např. „Easton guide“ má být u RF vyosení hrotu šípu 1/16 až 1/8 palce, to je 1,5 až 3 mm.
Čistě výpočtem: U mého luku je šířka ramen i madla 40mm. Šířka madla v úrovni opěrky je 17,5mm, okno má tedy hloubku 22,5 mm, střed tetivy, který jde středem ramen a madla, se tedy promítá 2,5mm od stěny okna. Polovina tloušťky šípu je ale 3,75mm, je tedy šíp už teď, při nulové výšce opěrky vyosený na její úrovni – tedy 22cm od lůžka tetivy – o 1,25 mm, což dělá na hrotu, který je zhruba 3,5 krát dále, vyosení cca 4mm. Každý 1mm výšky opěrky přidává na hrotu k vyosení asi 3,5mm. Při výšce opěrky 2mm mám hrot mimo osy o 11mm a při vzdálenosti 5mm už přibližně 21mm, jak potvrzuje i obr.2, což převyšuje požadovanou hodnotu 10 krát!!!! Na požadovanou hodnotu se vůbec nemůžu dostat!!!

Abych se vešel do požadavku příruček s vyosením hrotu u RF asi tak 2,5mm, a přitom měl výšku opěrky cca 4mm, muselo by být okno o 4,5 mm hlubší (stěna madla jen 13mm). Střed tetivy by se pak promítal ve vzdálenosti 7 mm od stěny okna. Tím by samozřejmě i kormidla měla o ty 4,5mm víc místa k průchodu.
Tolik výpočet. Moc rád bych věděl, jaká je vzdálenost průmětu tetivy od stěny okna u jiných reflexních luků, já se nemám kde podívat.
Nebo je všechno úplně jinak???
Dík za vaše reakce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po září 22, 2008 5:43 pm    Předmět: Citovat

obrázek musí mít internetovou adresu. Tu sem vložíš, označíš myší a klikneš na URL
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po září 22, 2008 5:29 pm    Předmět: Citovat

To není problém, tu mám. Budu s tím laborovat a pak se zase ozvu.
Ještě poznámka:
nepochopil jsem jak sem vložit obrázek......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po září 22, 2008 3:34 pm    Předmět: Citovat

souhlas, dej tam normalni plastovou zakladku a strilej.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po září 22, 2008 1:12 pm    Předmět: Citovat

Opěrku i magnetickou zakládku jsem si vyrobil, při respektování všech pžadavků. Tuhost butonu je teď nastavená asi na 200g. Kormidla škrtají obě, spodní trochu víc. Zvýšit výšku butonu není problém, situace se ale zhorší. Udělám fotky a příští týden je pošlu. Taky vezmu jiný tab, a zamyslím se nad tím vypoštěním. Stáhl jsem tu Easton archery, je tam, že při tuhém šípu pomůže i zvětšení braceheigth. není tam ale o kolik. Mají vliv třeba 3 mm?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po září 22, 2008 12:15 pm    Předmět: Citovat

Díky za vaše reakce. Takže:
Tyhle šípy 1916 mi k tomu luku doporučil Vidím. asi ale tvrdší budou. Proto jsem je nezkracoval, aby nebyly ještě tvrdší, takže mi špice při nátahu přesahuje madlo asi o 4 cm. Ramena křivé nejsou, kontroloval jsem to. button skukečně mi teď vyčnívá z madla jen 2 mm, zkoušel jsem to až do 10mm. ale pak brka chytají o madlo ještě víc a špice šípu je pak od přímého směru doleva o centimetry.
Braceheith mám 223mm, a lůžko teď 8 mm, ale výška 6 - 11mm tenhle problém neřeší, projeví se jen v papírovém testu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po září 22, 2008 9:22 am    Předmět: Citovat

Jenom poupravim, nenastavuje se to na konec sipu ale konec trubky.
Jestli vladnes anglictinou, stahni si z easton archery dokument o ladeni sipu a nastaveni luku.

2 mm je OPRAVDU malo, jedine ze bys z too strilel Brvna, a 1916 tak tluste nejsou.

Skontroluj si braceheigth, vysku luzka sipu a pak se uvidi. A krivost tech ramen taky. Doporucuji abys zajel nejakou akci tam se ti na to podivame.

Anebo kdyz budes v Praze nebo v Brne se muzeme domluvit.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Sportovní luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.