Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

HledáníPokročilé vyhledávání

Lukostřelecká liga: Pravidla disciplín Lukostřelecké ligy od 1.1.2015
n Publikováno: Úterý, 18.11. 2014 - 00:00:00 Od: Lucínek

Od Lukostřelecká ligauvedeného data se do Lukostřelecké ligy započítávají výsledky z těchto střeleckých disciplín:

  • Terčová střelba na 20m na 60cm terč FITA a na 50m na 120cm terč FITA
  • Rychlostřelba na 18m na 60cm terč
  • Královský ústupDo Lukostřelecké ligy se započítává součet třech nejlepších výsledků ve výše uvedených sledovaných disciplínách. Každá disciplína se započítává samostatně, tedy je možné započítat na jednom turnaji např. jen výsledek rychlostřelby, pokud v ostatních sledovaných disciplínách střelec nepřekonal své dva nejlepší výkony dané sezóny. Terčovky 20m a 50m se počítají jako jedna disciplína, z každého turnaje se tak bere do LL výhradně součet obou terčovek.

Pro zařazení do žebříčku je nutné absolvovat alespoň jeden ligový turnaj. Samozřejmě, že čím více turnajů LL v daném roce absolvujete, tím lepší šance na umístění máte. Pokud se zúčastníte jen dvou nebo dokonce jen jediného ligového turnaje, jste na tom v porovnání s ostatními střelci hůře.

Terčová střelba na 20m a na 50m

Počet šípů: 1 x 10 (nebo 2 x 5) šípů na každou vzdálenost
Terč: Na 20m 60cm kruhový terč FITA s hodnocením 1-10 bodů.
Na 50m 120cm kruhový terč FITA s hodnocením 1-10 bodů.
Vzdálenost: 20 m a 50 m
Bodování: 1 - 10 bodů podle zásahu terče
Max.bodový zisk: 200 bodů = 200 Ká
Hodnocení: 1 Ká za bod
Popis disciplíny: Klasická terčová střelba na známé vzdálenosti. Je možné absolvovat každou vzdálenost jako jednu sérii po deseti šípech nebo jako dvě série po pěti šípech. Odražené šípy se nezapočítávají do hodnocení. Pokud střelec vystřelí více šípů, než je dovoleno, za každý šíp nad limit se škrtá jeden nejlepší hodnocený zásah. Výsledky se zapisují do bodovací karty do připravených políček tak, že pro každý šíp se zaznamená dosažená hodnota. Teprve následně se výsledky sečtou do celkového hodnocení. Při střelbě (zejména na vzdálenosti 50m) je možno využívat informace o vlastní střelbě od ostatních střelců (tzn. nechat se "navigovat" nebo informovat o svých zásazích, např. "máš to asi 2m před terčem", "to šlo nad" apod.)

Rychlostřelba

Počet šípů: neomezen
Terč: 60 cm kruhový, bodové zóny se nezohledňují, preferovaný je žluto-černý terč na terénní FITA
Vzdálenost: 18m
Čas.limit: 45 vteřin
Bodování: zásah terče do libovolné hodnocené zóny = 1 bod
Max.bodový zisk: neomezen, při 10 úspěšných střelách 100Ká
Hodnocení: 10 Ká za bod
Popis disciplíny: Úkolem střelce je zasáhnout v daném časovém limitu terč co největším počtem šípů. Odražené šípy se započítávají pouze tehdy, pokud byly prokazatelně odraženy od cílové plochy a nachází se po odražení před terčem - posouzení je vždy na rozhodčím, případně skupině. Střelec má možnost požádat měřiče času o libovolný způsob informace o zbývajícím čase, např. průběžným hlášením uběhlého času, upozorněním X vteřin před koncem limitu apod. Šíp je považován za vystřelený v časovém limitu, pokud jej střelec vypustí před pokynem k ukončení střelby povelem "stop". Výchozí postavení střelce je bez založeného šípu, ruce podél těla, šípy umístěny v toulci , v ruce držící luk nebo za pasem. Není povoleno mít šípy napíchané do země v blízkosti střelce.

Královský ústup

Počet šípů: na každou vzdálenost nejvýše 2 šípy
Terč: 1 terč ve tvaru obrysu stylizované postavy (včetně nohou). Rozměry postavy jsou 60 cm šířka trupu, 180 cm výška celé postavy - přesné rozměry a tvar postavy na vyžádání zašleme
Vzdálenost: od 10m se postupuje po 5m, minimální podporovaná vzdálenost pro konání disciplíny je 50m
Bodování: postup na další vzdálenost = 1 bod
Max.bodový zisk: neomezen
Hodnocení: 10 Ká za bod
Popis disciplíny: Střelec se může rozhodnout z jaké vzdálenosti začne střílet a to v rozsahu od 10 do 30 metrů (děti do 12 let začínají na 5m). Od vzdálenosti, kde započal, již postupuje po jednotlivých metách a nemá možnost mety přeskakovat. Na každé metě má nejvýše 2 pokusy na zásah terče. Pokud zasáhne, postupuje na další vzdálenost, kde má nové 2 pokusy. Pokud nezasáhne, počítá se mu jako výsledek vzdálenost na kterou došel (tedy ta vzdálenost, kde vypadl). Pokud nezasáhne již na první metě, má 0 bodů bez ohledu na to, kde začínal. Pokud střelci dojdou tak daleko, že již pořadatel nemá možnost vzdálenost k terči zvětšit, končí disciplína na této vzdálenosti, bodování je jako by vypadl na následující vzdálenosti. Minimální vzdálenost, kterou musí pořadatel zajistit, je 50 m. Pokud je ovšem pořadatelem zajištěná maximální vzdálenost pro KÚ kratší než 80 metrů, je pořadatel povinen na tuto skutečnost upozornit v propozicích vystavených před soutěží. Odražené šípy se započítávají pouze tehdy, pokud byly prokazatelně odraženy od cílové plochy a nachází se po odražení před terčem - posouzení je vždy na rozhodčím, případně skupině. Stejně jako u terčové střelby, i zde má střelec možnost využít informací o vlastní střelbě od ostatních střelců.
Vzdálenost10m15m20m25m30m35m40m45m50m55m60m65m ...
Body01234567891011 ...

Do ligy se započítávají jen ty turnaje, jejichž pořadatel se dohodl s vedením Asociace tradiční lukostřelby ČR - Lukostřelec.cz, o.s. na zařazení turnaje do Lukostřelecké ligy a zajistí dodržení pravidel LL, distribuci ligových bodovaček registrovaným střelcům včetně kontroly odpovídající kategorie pro LL a následný výběr a předání vyplněných bodovaček zástupci ATL.

ATL ČR nabízí pomocnou ruku všem organizátorům turnajů ve formě zapůjčení terčovnic a zástěn pro realizaci ligových disciplín. Poradíme také, jak a z čeho vyrobit nebo kde jinak získat terčovnice a záchytné sítě. Poskytneme ochotně konzultace, jak takový turnaj organizovat a na co při jeho přípravě nezapomenout. Oslovíme střelce - potenciální soutěžící na Vašem turnaji.

 
Přihlásit se

Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy

· Více o tématu Pravidla soutěží
· Další články od autora Lucínek


Nejčtenější článek na téma Pravidla soutěží:
Povolené vybavení pro jednotlivé kategorie v rámci soutěží pořádaných sdružením


Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti


 Vytisknout článek Vytisknout článek


K tomuto článku není možné vložit komentář.


© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.