Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Optiky, montáže, nastřelení optiky...
#61
To matus-svk

Pokud mohu poradit, tak zkus zvolit podle následujících parametrů.

Co nejnižší údaj stavitelného ostření paralaxy tj. 9-10 yds, v kombinaci s malým přiblížením perfektně zaostříš i blízké předměty, figury atd.

Ostření paralaxy mi přijde praktičtější vpředu.

Lepší je kratší eye-relief, zejména u krátkých kuší, kuší s bull-pup konstrukcí, tam, kde je málo místa na liště. Jde i o rozsah využitelnosti eye-relief. Například u MTC Optisan to bylo naprosto tragické, pokud jsi nebyl na milimetr ve správné pozici, nic jsi neviděl.

Taktické komínky jsou praktické, ale určitě ne nezbytné. Asi poslední věc, co bych řešil.
Opět dobré tak pro LR a přenášení oprav, na běžné střílení k ničemu.

Přiblížení a světelnost nechám na Tobě, ale nemusí to být žádný extrém. Je to kuše, ne odstřelovací puška.

Osnovu nechám také na Tobě, každému sedí něco jiného. Spousta lidí chce složité kříže na odečty a korekce, ale není schopna dopočítat ani nákup v Tescu. Každopádně mezi kamarády jsou za  odstřelovače.
Osobně jsem zvolil jen kříž s tečkou pro zvýraznění při horších světelných podmínkách. Jednoduchá osnova, kde nic neruší, nepřetěžuje mozek.

Všechno co jsem hledal pak splnil Vortex Crossfire II 3-12x56 AO Hog Hunter v kombinaci s náklopnou montáží.

Koukal jsem, že jej používají i někteří závodní střelci v USA, takže půjde o prověřenou optiku.
Má skvělý eye-relief, paralaxu od 10 yds, není problém zaostřit i třeba na 3 metry, pěkný obraz a světelnost. Doživotní záruka a super cena. Mám s nim přes 1 300 ran a bez problému. Ty se mimochodem nevyhýbají ani prémiovým značkám. Takže i za třetinovou cenu nastřílíš stejně jako třeba s Meoptou.

Na výrobní řadu Vortexů bys měl určitě kouknout. Měj se!
Odpovědět
#62
Prodám náklopnou montáž na zaměřovač. Poř. cena 5900,-. prodám za 3000,- Kč. Tel. 603 207 880, fair@atlas.cz.  Roman.
Odpovědět
#63
(07-02-2021, 01:57 PM)Kam Napsal(a): Potrebujem poradiť:mám Barnett Explorer XP400 s optikou dodávanou v sade.uvazujem nad kúpou inej,zaujala ma Zn.Maximal Igna,s prehľadnou zamernou osnovou do 100yd,prip.este konfigurácia naklopna montáž (prip.bez)a ATN X-Sight II HD 5-20X.vyhoda zabudovaného dialkomeru.v USA to používajú aj na kušiach do 100y a celkom presne.poprosim o Vaše rady.dakujem
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 2 host(ů)