Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Galéria 2018
#21
umiestnil som fotky na rajce.cz, už by to malo ísť
Odpovědět
#22
Aby to ostatní nemuseli hledat, je to tady.
Ten bez s dírkou je rozkošný, do toho jsem se úplně zamiloval. Nebojíš se, že praskne?
Odpovědět
#23
(09-19-2018, 11:51 AM)Hynek Napsal(a): Aby to ostatní nemuseli hledat, je to tady.
Ten bez s dírkou je rozkošný, do toho jsem se úplně zamiloval. Nebojíš se, že praskne?

nemá dôvod prasknúť, diera je po dutine ktorú má v strede kmeňa každá baza. Dutina resp. diera prechádza rukoväťou, v ktorej sa luk neohýba. Menej hmoty na luku = ľahší luk. Robil som už viacej takýchto lukov z bazy s "dierou", držia všetky doteraz.
Odpovědět
#24
Nemám s tím zkušenosti, tak se ptám. V každém případě super.
Odpovědět
#25
Cau. Skratena lieska kde mi praskla jedna strana pri ohybani koncov. D57palcov, 33lb na 25", vahu zatial neviem no je to pierko, sirka ramena v najsirsom bode 1,3/8".


Přiložené soubory Miniatury
       
Odpovědět
#26
(11-21-2018, 06:52 AM)Lubo Napsal(a): Cau. Skratena lieska kde mi praskla jedna strana pri ohybani koncov. D57palcov, 33lb na 25", vahu zatial neviem no je to pierko, sirka ramena v najsirsom bode 1,3/8".

Ahoj. Má to dosť veľký ohyb hneď za rúčkou... Popravde sa čudujem že to ta krátka lieska na ten náťah vydrží. Nefretuje ti to? Podľa fotky to neberie nejak veľký set vzhľadom na liesku a pomer dľžka/náťah. Spičky vyzerajú dosť masívne, aké sú široké? Na ramenách nezaobľuješ hrany? Je tvoj prvý luk alebo sa tomu venuješ už dlhšie?
Odpovědět
#27
(11-21-2018, 12:30 PM)woodan Napsal(a):
(11-21-2018, 06:52 AM)Lubo Napsal(a): Cau. Skratena lieska kde mi praskla jedna strana pri ohybani koncov. D57palcov, 33lb na 25", vahu zatial neviem no je to pierko, sirka ramena v najsirsom bode 1,3/8".

Ahoj. Má to dosť veľký ohyb hneď za rúčkou... Popravde sa čudujem že to ta krátka lieska na ten náťah vydrží. Nefretuje ti to? Podľa fotky to neberie nejak veľký set vzhľadom na liesku a pomer dľžka/náťah. Spičky vyzerajú dosť masívne, aké sú široké? Na ramenách nezaobľuješ hrany? Je tvoj prvý luk alebo sa tomu venuješ už dlhšie?
Cau, bolo to robene ako vyzva kedze ako som pisal, (ufikol som cca 30cm) , zuzitkovat lisku dva roky susenu z velkej fatry. Ked to prdne dam vediet pocas tilerovania som priebezne strielal podla natahu. to vydrzal,spicky 1.3.cm siroke hrube neviem. zmeriam, hrany su zbrusene vecer mozem poslat viac detailne foto ak by bol zaujem .prave kvoli dlzke som skratil rucku a maximalizoval ohyb po celej dlzke luklu na na kruhovy tiler viac menej taka bola snaha. a to ze to.ma set skoro nula prekvapuje aj mna. To som zatial nedokazal ani pri dlhsich lukoch.mozno prave kvoli tomu tileru na celu dlzku luku bez tuhsich casti. Struham si sam uz neaky cas.

https://m.facebook.com/ferko.mrkvicka.73...ent_filter
Odpovědět
#28
Zatím to vypadá při té malé šířce ramen a krátkém luku na velmi dobrou stavbu stavbu /minimum nepracující délky ramen/ a vyjímečné dřevo. Však po nějaké stovce výstřelů uvidíš. Jak jsou silné letokruhy?
Luis
Odpovědět
#29
ono to veľmi kruhový tiler nie je, to by muselo pracovať aj madlo. Vidieť že ramená sa najviac ohýbajú za rúčkou, tam je to drevo aj najviac preťažované. Špičky pri takej libráži kľudne zúž na 8-10mm, získaš čosi na rýchlosti. Ale bude to dobré drevo. Z akej nadmorskej výšky to môže byť ak spomínaš Fatru? Ja mám s lieskami u nás spravidla len zlé skúsenosti, prišlo mi to drevo strašne mäkké, rýchlo strácalo silu...Ten link na facebook nejak negunguje, skús postnúť nejaký iný, celkom ma tá tvoja ostatná práca zaujíma. Je tu už málo ľudí čo strúha Wink Veľa zdaru v ďalších projektoch. PS: mám rovnaký silomer aký máš na fotke Big Grin
Odpovědět
#30
(11-21-2018, 07:01 PM)woodan Napsal(a): ono to veľmi kruhový tiler nie je, to by muselo pracovať aj madlo. Vidieť že ramená sa najviac ohýbajú za rúčkou, tam je to drevo aj najviac preťažované. Špičky pri takej libráži kľudne zúž na 8-10mm, získaš čosi na rýchlosti. Ale bude to dobré drevo. Z akej nadmorskej výšky to môže byť ak spomínaš Fatru? Ja mám s lieskami u nás spravidla len zlé skúsenosti, prišlo mi to drevo strašne mäkké, rýchlo strácalo silu...Ten link na facebook nejak negunguje, skús postnúť nejaký iný, celkom ma tá tvoja ostatná práca zaujíma. Je tu už málo ľudí čo strúha Wink Veľa zdaru v ďalších projektoch. PS: mám rovnaký silomer aký máš na fotke Big Grini


Moc s tym spekulovst nechcem spicky s u 1,1x1,5cm. Drevo je z lubocnbianskej dolinu cca 600m.n.m. dalej je par foto vsetko lieska. 40lb na 28"

Take starsie.

[attachment=1249 Napsal(a):woodan pid='2882' dateline='1542823271']ono to veľmi kruhový tiler nie je, to by muselo pracovať aj madlo. Vidieť že ramená sa najviac ohýbajú za rúčkou, tam je to drevo aj najviac preťažované. Špičky pri takej libráži kľudne zúž na 8-10mm, získaš čosi na rýchlosti. Ale bude to dobré drevo. Z akej nadmorskej výšky to môže byť ak spomínaš Fatru? Ja mám s lieskami u nás spravidla len zlé skúsenosti, prišlo mi to drevo strašne mäkké, rýchlo strácalo silu...Ten link na facebook nejak negunguje, skús postnúť nejaký iný, celkom ma tá tvoja ostatná práca zaujíma. Je tu už málo ľudí čo strúha Wink Veľa zdaru v ďalších projektoch. PS: mám rovnaký silomer aký máš na fotke Big Grin

Sorry ale toto forum dost blbne uz som odoved napisal 2 krat.ale nezobrazilo sami tak do tretice

No spicky su teda na zareze presne 1,5 cm hrubka len 1 cm, tak neviem , letokruhov som naratal na madle 12 na cca 2,3cm...ma to.byt dar nechcem s tym moc spekulovat aby som to neposral, set nejak 1cm , nadmorsku vysku asi 600m.n.m v doline pri Lubochni. A mam liskac 40lb  asi dva roky nyslim ze nezoslabol o lybru. Kolko ludi tolko chuti,v pohode. U.mna je to dostupne drevo. No tak posielam este daco z toho fb


Přiložené soubory Miniatury
                                                       
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 2 host(ů)