Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Curon -Výška tetivy
#1
Zdravím,potreboval by som poradiť ohľadom výšky tetivy pri luku curon od pána Kýzla podľa technického listu by mala mať +- 6,5" (palca) ak to správne chápem.Ale tetiva ktorú som dostal pribalenú k luku po nasadení má výšku nejakých 10,5 cm čo je cca 4,13" palca.Tetiva je fast flight, luk má dlžku 62 palcov a silu 40LBS. Dá sa to nejako dodatočne upraviť alebo je proste len dlhá ? Nemám v tomto žiadne skúsenosti keďže môj predchádzajúci luk bol len úplne začiatočnícky a tam tá výška nebola problém.Za pomoc a radu vopred ďakujem   Smile
Odpovědět
#2
(07-16-2018, 09:27 PM)Silencer Napsal(a): Zdravím,potreboval by som poradiť ohľadom výšky tetivy pri luku curon od pána Kýzla podľa technického listu by mala mať +- 6,5" (palca) ak to správne chápem.Ale tetiva ktorú som dostal pribalenú k luku po nasadení má výšku nejakých 10,5 cm čo je cca 4,13" palca.Tetiva je fast flight, luk má dlžku 62 palcov a silu 40LBS. Dá sa to nejako dodatočne upraviť alebo je proste len dlhá ? Nemám v tomto žiadne skúsenosti keďže môj predchádzajúci luk bol len úplne začiatočnícky a tam tá výška nebola problém.Za pomoc a radu vopred ďakujem   Smile

S ff zkušenosti nemám, ale co zkusit tětivu prostě trochu natočit? Smile
Odpovědět
#3
Nie je dlhá a je jedno či je to FF tetiva treba ju natočiť tak, aby zodpovedala odporúčaniu lukára  Wink
Odpovědět
#4
Wink 
Ďakujem všetkým za pomoc  Wink Pomohlo  Tongue
Odpovědět
#5
Ono příliš závitů tětivy také není příliš vhodné, vlivem většího vzájemného tření jednotlivých vláken se snižuje životnost, zvlášť u pružnějších tětiv které nejsou z FF.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)