Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Porovnání luků - rada?
#1
Ahoj, chci začít střílet a zajímá mě 3D lukostřelba. Našel jsem si na začátek nějaké luky. Máte k nim nějaký koment, nebo radu? Nebo další alternativa? Díky moc! Měřím 185cm a vážím cca 90kg. Samozřejmě tu teď nechci poradit přesnou délku a napínací sílu atd... to až po pár hodinách s trenérem. Jen že některé luky jsou kratší, což je prý pro 3D dobře...
Jde mi o luky Samick Polaris, Samick Sage a Lazecký Junák II.
Díky všem za hodnotné rady, Zdeněk
Odpovědět
#2
(05-05-2019, 11:26 AM)Vili.s Napsal(a): Ahoj, chci začít střílet a zajímá mě 3D lukostřelba. Našel jsem si na začátek nějaké luky. Máte k nim nějaký koment, nebo radu? Nebo další alternativa? Díky moc! Měřím 185cm a vážím cca 90kg. Samozřejmě tu teď nechci poradit přesnou délku a napínací sílu atd... to až po pár hodinách s trenérem. Jen že některé luky jsou kratší, což je prý pro 3D dobře...
Jde mi o luky Samick Polaris, Samick Sage a Lazecký Junák II.
Díky všem za hodnotné rady, Zdeněk

doporučuji Samick Polaris, za nejnižší cenu dostaneš dobrý standard, samozřejmě můžeš si koupit kterýkoliv jiný, ale pro začátek je lepší investovat do velké terčovnice popř. lepších šípu než do luku, lepší luk si kup až budeš mít pocit, že s tímto více opravdu nenastřílíš, dobrých výrobců je v Čechách několik
jeden z lepších střelců ve 3D Ondra Louthan první roky své lukostřelecké střelecké kariéry docela válcoval ostatní právě s Samickem
Odpovědět
#3
Ja jen, ze je to velkej luk... ten polaris. Radsi bych kratsi ?
Odpovědět
#4
Velikost luku nehraje ve 3D lukostřelbě až takovou roli, případným překážejícím větvím se vyhneš náklonem, mírným úkrokem apod.
Navíc, všechny tebou zmiňované luky jsou v podstatě velikostně srovnatelné, jsou i v několika délkách.
Pokud chceš vyloženě malý luk, poohlédni se po jezdeckých lucích.
S Polarisem se dá střílet prakticky každá disciplína, časem si stejně osaháš víc luků a zjistíš, co by tě bavilo nejvíc, takže si pak vybereš luk ideální. Vzhledově jsou tyhle luky všechno stejná kategorie, ale Samick má pravděpodobně lepší, minimálně ověřenější, kvalitu zpracování.
Odpovědět
#5
(05-05-2019, 07:31 PM)Vili.s Napsal(a): Ja jen, ze je to velkej luk... ten polaris. Radsi bych kratsi ?
Zdeňku pokud měříš 185 budeš mít nátah okolo 30", čím kratší luk, tím ostřejší úhel tětivy při nátahu, větší tlak tětivy na prsty se přenáší na šíp což neprospívá hladkému uvolnění a tím jde přesnost střelby krapet do kopru, je samozřejmě na tobě jestli budeš mít krátký luk protože se říká, že je vhodný např. pro to 3D nebo delší, protože se chceš naučit dobře střílet.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)