Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Galéria 2020
#11
(04-23-2020, 11:33 PM)Dusan1 Napsal(a): Vidno, že si rozhodnutý- tak doňho ! Veľa šťastia. Akokoľvek- streľba s prírodným skladaným lukom je naozaj lahoda. Pričom minimalizuješ ublíženie svojim šľachám a svalom. Ak si doteraz strelil s identickým tvarom, ale povedzme od maďarov - dýhy lepené epoxidom - pocítiš ten rozdiel okamžite.

doteraz som strieľal len drevenými lukmi, resp. drevo + šľachy. V prílohe posielam poslednú šľachovanú trnku, dve vrstvy jeleních šliach, masaker reflex...vo fáze dozrievania. Som zvedavý či to to drevo ustojí.


Přiložené soubory Miniatury
   
Odpovědět
#12
maličká fotka-neviem to rozoznať-niečo ako indián ? Či skôr bližšie k tvaru skladaných lukov ?
Odpovědět
#13
(04-25-2020, 09:29 PM)Dusan1 Napsal(a): maličká fotka-neviem to rozoznať-niečo ako indián ? Či skôr bližšie k tvaru skladaných lukov ?

bližšie k tvaru skladaných lukov, reflex nejakých 25 cm aktuálne, mierny reflex malo drevo, zvyšok spravili šľachy.
Odpovědět
#14
drevený luk - agát (jadrové drevo) 70"/29"/38lb


povrchová úprava tungový olej, tetiva flámska fast flight


https://photos.app.goo.gl/joUzvtgey1ShPWqX8
Odpovědět
#15
ja už sa teším, kedy konečne niekto príde s hornbowom
Odpovědět
#16
(05-13-2020, 02:44 PM)Dusan Napsal(a): ja už sa teším, kedy konečne niekto príde s hornbowom
začal som spracovávať rohy, obrúsenie - vyrovnanie, sušia sa mi hrubo opracované siahy a drevo na ramená (už asi tretie, stále som bol s drevom nespokojný...)
Odpovědět
#17
Chystám sa rozcvičiť na pár slabších, kým naskočím opäť do prerušenej snahy o ťažkotonážniky. Predsa len som mal niekoľkoročnú prestávku a treba sa do toho zas dostať...tak potom nejaký zverejním.

Woodan, ktomu agátu- nie som nadšenec celodriev- hoci sem- tam nejaké urobím nie je tam nejako málo jadrového dreva- alebo len foto je také bledé? Vypadá to akoby si nechal celú beľ. A jadrové drevo zostalo len na madlo. Alebo to len tak vypadá ? Lebo beľ by mala ísť dolu...
Odpovědět
#18
(05-14-2020, 11:52 PM)Dusan1 Napsal(a): Chystám sa rozcvičiť na pár slabších, kým naskočím opäť do prerušenej snahy o ťažkotonážniky. Predsa len som mal niekoľkoročnú prestávku a treba sa do toho zas dostať...tak potom nejaký zverejním.

Woodan, ktomu agátu- nie som nadšenec celodriev- hoci sem- tam nejaké urobím nie je tam nejako málo jadrového drevIa- alebo len foto je také bledé? Vypadá to akoby si nechal celú beľ. A jadrové drevo zostalo len na madlo. Alebo to len tak vypadá ? Lebo  beľ by mala ísť dolu...
Ahoj, je to len jadrove drevo, je tmavsie ako to vyzera na foto + na madle ma este tmavsie zafarbene miesta. U agat robim len z jadra. Aku prezyvku si mal na starom lukostrelcovi?
Odpovědět
#19
Bol som Jas.
Odpovědět
#20
(05-15-2020, 10:55 AM)Dusan1 Napsal(a): Bol som Jas.

Precital som cele stare forum kedysi. Ako si pokrocil s kompozitmi po tej dlhej dobe? Smile
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)