Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Terčovnice
#21
Terčovnice pěkné. 
Zřejmě je uklízíš a vyndaváš na každé střílení, že? Z jaké vzdálenosti střílíš? Vypadá to, že Ti to funguje a asi bys i něco ulovil  Wink

Já mám už dlouhou dobu terčovnice z pytlů napěchovaných hadry. Protože jsou těžké, nechávám je celoročně venku. 
Jsou omotané lepenkovými páskami, které terčovnici krásně utáhnou a dají jí tvar. Navíc brání navlhnutí obsahu uvnitř.
Než jí musím znovu olepit, snese odhadem 1000 ran. Pokud používám obě strany terčovnice, tak i více. 
Zastaví jakýkoliv šíp, nemaže je, neničí je, vytáhnout jdou dvěma prsty. Zatím se mi to osvědčilo jako nejlepší řešení a to jsem postavil možná 6 různých typů terčovnic.
Polystyren maže a napéká se, hobra stejně tak, navíc to nelze vytahovat, koberce jsou těžké a nasákají, pytle naplněné perlinkou žerou inzerty,.... 
Výborným plnidlem je stavební geotextilie, odřezky neoprenu, lehké nenasákavé tkaniny jako např. záclony  Smile .

   

Malou terčovnici budu používat na 20 - 25 metrů, velkou pak na 35 - 50 metrů.
Odpovědět
#22
Tvoje terčovnice vypadají dobře, když svítí slunko, nelesknou se ti při střelbě?

Terčovnice jsem uklízel ze začátku, teď je tam ale nechávám, protože střílím docela často. Zahrada vypadá jak u kolotočářů :-D na zimu je uklidím... :-)

Jinak nejčastěji střílím na 25m ve stoje bez opory. Občas na 50m v sedě s oporou. Body na terčovnici jsou velké jak víčko od​ zavařenin pro lepší pocit ze střelby :-D

Terčovnice z hader je fajn, taky jednu menší mám. Zkouším co se dá :-D terčovnici z koberců jsem dělal jako první, je v podstatě nesmrtelná, na úkor váhy. Tu mám přikrytou plachtou...
Odpovědět
#23
To Mirdus
Mám je ve stínu pod stromem, takže neleskne. Navíc mám dobré koukání, takže to mám jak na dlani  Wink
Odpovědět
#24
(07-02-2018, 07:00 PM)mirdus Napsal(a): Terčovnice: jutový pytel, pytel na obilí. Uvnitř stěny koberec, vycpáno strečkou. Šípy to zastavuje dobře, navíc to udělá krásný zvuk dopadu ??

Podle té poslední fotky musí být u Tebe střelecký ráj
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 2 host(ů)