Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Šermířský výcvik s dřevěnou nebo kovovou zbraní
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šerm
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá červen 23, 2006 5:37 pm    Předmět: Citovat

Ano, ano, postavení čepele je dost důležité, už jsem takhle zažil přeraženou čepel při špatném krytu, naštěstí nebyla moje!
A i když se to nezdá, těch cca 40 dkg rozdílu mezi železnou a dřevěnou jednoručkou je znát, když se k tomu přidá ještě 75 dkg kroužková rukavice, tak je to docela záhul. Už jsem si sice zvyknul, ale ze začátku mi po 10 minutách tréninku padala ruka. A pak si přidejte např. 2kg kuklu a 12kg kroužkové košile a jsme zase někde úplně jinde než v tepláčkách a tričku. Ale to už samozřejmě není o tréninku, to už je tvrdá realita bitevního pole.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Nathanael
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 348

PříspěvekZaslal: pá červen 23, 2006 5:09 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,
Můj názor.... a mohu říci konečně, že mám i tu zkušenost oproti Poutníkovi. Samozřejmě, že tam ten rozdíl je, když člověk jede se železem, nebo se dřevem. Já sám jsem si říkal, jak dobře mi to jde se dřevem ( i když..jak kdy ) a že mi to stejně tedy půjde i s železem. Není to pravda, železo se chová jinak než dřevo, už se tam musí dbát na to aby člověk správně nastavil čepel a zároveň ve správnej čas tam dal tu obranu. Byl mi půjčován nějaký čas meč, stylu kolejnice jak tomu někteří říkají, nekovaný ale jen vybroušený, tudíž masivnější. Také se to chová jinak než kdyby jste měli v ruce opravdový kovaný meč.
Mám svou jednoručku kovanou, tak vím co říkám a není to žádná legrace se s ním jentak naučit.
Rozhodně kdybych chtěl něco jet ve dřevě, tak pak totéž alespoň i vyzkoušet se železem, aby člověk viděl a cítil v ruce ty změny.

Moc dobré téma. Konečně se mohu vyjádřit i já. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá červen 23, 2006 1:37 pm    Předmět: Citovat

U Larse to děláme tak, že technika se nacvičí se železem pomalu, potom v rychlejším tempu a nakonec se vyzkouší natvrdo s tzv. obalenkami, což jsou plastové vodovodní trubky potažené Mirelonem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Poutnik
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 187
Bydliště: Všude a nikde, jinak prozatim Kladno

PříspěvekZaslal: pá červen 23, 2006 12:14 pm    Předmět: Citovat

V tom mas pravdu, i když já moc nemohu soudit, kovový bastard, který by měl aspoň jakž takž míry a váhu se mi do ruky nedostal. Ale kovove jednorucky se chovaji trochu jinak, hlavne je clovek musi opravdu spravne nastavit, jinak je to nanic. Myslim si, ze teorii ze dreva by si mel clovek vyzkouset v kovu, on se pak pohled na tu realnost hodne zmeni... I kdyz je zase fakt, ze clovek nemuze jet moc rychle, protoze ten kov je preci jen o neco nebezpecnejsi... Takze to ma sve pro i proti...
_________________
HŇ, HŇ, HŇ Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá červen 23, 2006 11:38 am    Předmět: Šermířský výcvik s dřevěnou nebo kovovou zbraní Citovat

Aby to tu nebylo tak pusté, dám do placu jeden dotaz. Zajímalo by mě, jak hodnotíte šermířský výcvik pouze s dřevěnými zbraněmi. Obecně se traduje, že pokud pak chcete přejít na železo, musíte de facto začít od začátku. Z vlastní zkušenosti s tím musím souhlasit, železná zbraň se chová úplně jinak a některé techniky se s dřevem provádí jen velmi obtížně (např. smyky, odsmyky).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šerm Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.