Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

HledáníPokročilé vyhledávání

www.lukostrelec.cz: Lukostřelba z pohledu historie

Vyhledávání v tomto tématu:   
[ Jít na úvodní stránku | Vybrat nové téma ]


nDějiny lukostřelby: Díl 4: Počátek sportovní lukostřelby
Autor: Lucínek - Čtvrtek, 29.10. 2020 - 23:00:00 (49 čtenářů)

Mamutík nám odeslal(a) následující článek: "Ve čtvrtém díle dějin lukostřelby se budeme zabývat začátkem 20. století, kdy se datuje počátek vývoje sportovní lukostřelby ve světě a uskutečnilo se také první mistrovství světa v tomto sportovním odvětví. Původní text Dějin lukostřelby z různých pramenů sestavil pan Jaroslav Dřízal. My Vám jej se souhlasem autora prezentujeme jako několikadílný seriál, kde každý díl mapuje určitou ohraničenou část historického vývoje. Netvrdíme, že texty jsou vyčerpávající. Ani v tomto rozsahu nemohou být. Ale třeba právě vy máte historicky podložené informace, které se k danému období váží a které by ostatní čtenáře mohly zajímat. Staňte se tedy spoluautory. Připojte se k nám, pošlete nám svůj příspěvěk či připomínku. Pomůžete nám tak vytvořit obsáhlé dílo, které půjde po stopách vývoje lukostřelby od jejích počátků až do dnešní doby. Dílo, které k nám bude promlouvat přes propast času. Děkujeme"

(Zobrazit celý článek | 7970 bytů | Dějiny lukostřelby | Hodnocení: 0)


nDějiny lukostřelby: Díl 3: Lukostřelba ve středověké Evropě
Autor: Lucínek - Čtvrtek, 29.10. 2020 - 23:00:00 (53 čtenářů)

Mamutík nám odeslal(a) následující článek: "Ve třetím díle dějin lukostřelby se podíváme do středověké Evropy a zaměříme se především na Angličany, kteří výrazně ovlivnili vývoj lukostřelby. Současně se budeme podrobně zabývat vývojem lukostřelby u nás, v Čechách. Původní text Dějin lukostřelby z různých pramenů sestavil úspěšný sportovní střelec pan Jaroslav Dřízal. My Vám jej se souhlasem autora prezentujeme jako několikadílný seriál, kde každý díl mapuje určitou ohraničenou část historického vývoje. Netvrdíme, že texty jsou vyčerpávající. Ani v tomto rozsahu nemohou být. Ale třeba právě vy máte historicky podložené informace, které se k danému období váží a které by ostatní čtenáře mohly zajímat. Staňte se tedy spoluautory. Připojte se k nám, pošlete nám svůj příspěvek či připomínku. Pomůžete nám tak vytvořit obsáhlé dílo, které půjde po stopách vývoje lukostřelby od jejích počátků až do dnešní doby. Dílo, které k nám bude promlouvat přes propast času. Děkujeme"

(Zobrazit celý článek | 7072 bytů | Dějiny lukostřelby | Hodnocení: 0)


nDějiny lukostřelby: Díl č. 2: Od Skythů přes Severní Ameriku do Japonska
Autor: Lucínek - Čtvrtek, 29.10. 2020 - 23:00:00 (39 čtenářů)

Mamutík nám odeslal(a) následující článek: "Ve druhém díle dějin lukostřelby se časově přeneseme do doby, kdy vzkvétal národ Skythů, navštívíme Turky, podíváme se do Severní Ameriky a skončíme ve starém Japonsku. Původní text Dějin lukostřelby z různých pramenů sestavil úspěšný sportovní střelec pan Jaroslav Dřízal. My Vám jej se souhlasem autora prezentujeme jako několikadílný seriál, kde každý díl mapuje určitou ohraničenou část historického vývoje. Netvrdíme, že texty jsou vyčerpávající. Ani v tomto rozsahu nemohou být. Ale třeba právě vy máte historicky podložené informace, které se k danému období váží a které by ostatní čtenáře mohly zajímat. Staňte se tedy spoluautory. Připojte se k nám, pošlete nám svůj příspěvek či připomínku. Pomůžete nám tak vytvořit obsáhlé dílo, které půjde po stopách vývoje lukostřelby od jejích počátků až do dnešní doby. Dílo, které k nám bude promlouvat přes propast času. Děkujeme "

(Zobrazit celý článek | 7221 bytů | Dějiny lukostřelby | Hodnocení: 0)


nŠíp a lukostřelba papuánských domorodců
Autor: Pet.Ar.Kay - Středa, 31.12. 2008 - 21:42:57 (3291 čtenářů)

Autor: Jarda Zelenka - Zelí

Z výpravy na ostrov Nová Guinea se nedávno vrátil můj kamarád, cestovatel a průvodce Tomáš Kotouč. Přivezl mi skvělý dárek. Šíp původních obyvatel - papuánců.


(Zobrazit celý článek | 4285 bytů | Hodnocení: 5)


nTurecká tradiční lukostřelba
Autor: Mysa - Neděle, 11.11. 2007 - 22:00:00 (17637 čtenářů)

Autor: Murat Özveri, DDS., PhD., přeložil: Michal Sodja

Kořeny Turecké tradiční lukostřelby sahají do prvního tisíciletí př. n. l. ke skytské, hunské a ranné asijské lukostřelecké tradici. Jízdní lukostřelci ze stepí střední Asie používali velmi podobné lukostřelecké vybavení a bojovou strategii po celou historii a kočovný životní styl zabránil zásadnímu rozlišení kmenů a národů. Tyto národnosti žily v tom samém prostoru, rozděleném mnoha hodnotami a vlivy podle náboženství, tradice, a nepochybné genetické informace. V souboru etnických genetických skrumáží střední Asie se historikové pokoušejí objevit jejich pohyby vypátráním jazykových cest, což není zcela spolehlivé. Jsou zde pojící prvky společenského života, náboženských představ, bydlení, umění právě tak, jako loveckých a rybářských technik. Během staletí se řada civilizací objevila a zase zmizela z historické scény a zanechala po sobě společnou kulturu a lukostřeleckou školu.

(Zobrazit celý článek | 22748 bytů | Hodnocení: 4.33)


10 článků (2 stránek, 5 článků na stránku)
[ 1 | 2 ]
Přejít na:

Login

Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Anketa

Jakou preferujete napínací sílu luku?

Do 20 lbs
20 - 30 lbs
31 - 40 lbs
41 - 50 lbs
51 - 60 lbs
61 - 70 lbs
71 - 80 lbs
81 - 90 lbs
91 - 100 lbs
101 - 110 lbs
111 - 120 lbs
Více než 120 lbsVýsledky
Další ankety

Účastníků 5206

Nejčtenější

· Výroba terčovnice101540 čtenářů
· Fyzika středověké lukostřelby aneb trocha teorie nikoho nezabije88101 čtenářů
· Vlámská ložená tětiva40170 čtenářů
· Díl 1. - Druhy lukostřelby37007 čtenářů
· Úvodní slovo22626 čtenářů
· Šípy a Luky z Nydamu18825 čtenářů
· Povolené vybavení pro jednotlivé kategorie v rámci soutěží pořádaných sdružením18536 čtenářů
· Co lze považovat za tradici? Rozdělení luků v tradiční lukostřelbě.18135 čtenářů
· Turecká tradiční lukostřelba17637 čtenářů
· Drevený luk17149 čtenářů

[ Více v sekci novinky ]


© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.