Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Šípy pro střílení s dětmi

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: ne prosinec 06, 2009 12:31 pm    Předmět: Citovat

oravec napsal:
a čo tieto šípy?neskúšali ste ich niekto? http://www.lukysipy.sk/ponuka.htm


Ano, střílel jsem s těmi šípy i s dětmi. Použitelné jsou, avšak je tam vidět možná menší preciznost při třídění tyček, protože hodně má léta šikmo k dŕíku a ty praskají. Taky mají šíp od šípu dost rozddílné vlastnosti - srmk s různou hustotou hmoty. Nicméně pro střílení s dětmi vyhovují ale jsou i lepší a za lepší cenu. Pokud je ale chceš pro sebe, vyber šípy někde jinde.
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
oravec
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 5.2. 2009
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: ne prosinec 06, 2009 12:03 pm    Předmět: Citovat

a čo tieto šípy?neskúšali ste ich niekto? http://www.lukysipy.sk/ponuka.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2009 10:43 am    Předmět: Citovat

jackal napsal:
Takže dříky je lepší vybírat po létech, mají pak vyšší trvanlivost?


Určitě. Smrk možná není na to až tak citlivý ale měl jsem i šípy z buku a ten je tedy na to velice náchylný. Když máš bukové tyčky nevytřídéné a jsou léta šikmo, tak praskají jeden za druhým po nárazu na tvrdší předmět. Někdy stačí i střela do stojanu a nemusí jít zrovna o kámen.

No, nejraději bych měl šípy z bambusu ale nemám žádný slušný zdroj rovných štípaných tyček. Měl jsem kratší bambusové šípy kolem 60cm a ty jsou fakt nezničitelné. Jenomže bych potřeboval dlouhé tak kolem 70cm a průměr 7 až 8mm. Bohužel je sháním dlouho a nic. Bambus se mi líbí i protože je velice lehký. Ty bambusové šípy však mají i své nevýhody, protože když prasknou, tak jsou tam velice ostré hrany a pro střílení s dětmi nejsou tedy moc bezpečné
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2009 10:16 am    Předmět: Citovat

Neznám výrobce který by vyráběl a garantoval nebo běžně nabízel nebo dodával násady tak, aby měli průběžná léta tak jak by měli ideálně vypadat. Většina násad co se vyrobí ze smrku tak má z cca 60% léta tzv ujetá ze 3/4. Borovice je na tom podstatně lépe tam je okolo 30%. A kdyby jste si pozorně prohledli cedrové tyčky tak by jste zjistily že cedr má tak neviditelná léta (spíše je nemá) že je určit není možné. A když už najdete tyčku s viditelnými léty a opravdu se na ni pozorně podíváte tak zjistíte, že jsou všechny přes léta a některé z 1/4.

Podstatně důležitější je technologie zpracování dřeva před jejich výrobou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
oravec
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 5.2. 2009
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2009 9:50 am    Předmět: Citovat

aha... moj synátor ešte nezlomil ani jeden z tých svíbových šípov a to s tým strieľal aj do umakartu,preglejky a ktovie do čoho ešte... všetko má svoje výhody aj nevýhody.oni sú trošku cikcak-nie sú to rovné tyčky ako vysustružené od výrobcov ale dajú sa dorovnať (bambusové tiež rovnáte).pravda nie každý na to má čas a trpezlivosť,tie šípy pre seba ešte takisto nemám dokončené
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2009 9:25 am    Předmět: Citovat

Pokud nemají léta po celé délce, tak je hned zahoď, než si ublížíš! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jackal
Nováček
Nováček


Registrace: 16.4. 2009
Příspěvky: 11
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2009 9:16 am    Předmět: Citovat

Takže dříky je lepší vybírat po létech, mají pak vyšší trvanlivost?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2009 1:14 am    Předmět: Citovat

Dnes jsem zaznamenal celkem zajímavou zkušenost, když jsem střílel se šípy pro děti, které jsem zde popisoval. Byl jsem střílet i se synátorem, který měl sadu šípů od jiného výrobce (za cca. 80,- Kč/ks ale taky konfekční) a já střílel těmi popisovanými.

Ulomil jsem 1 hrot a synátor odpálil 4 šípy a všechny mu praskly šikmo i uprostřed šípu. Proto jsem se díval na důvod, proč ty jeho šípy tak praskaly. Zjistil jsem, že všechny mu praskly po létech, které byly šikmo ke dříku. Podíval jsem se na ty šípy pro děti a byl jsem překvapen, že ty léta jsou u nich po délce dříku. Doma jsem zjistil, že mimo 2 šípů mají všechny další léta po délce dříku a to se mi zdá jako více než náhoda. Musím říci, že mne to překvapilo u tak standardních šípů za 45,- Kč/ks. Podle toho to vypadá tak, že výrobce ten materiál i u tak laciných šípů asi třídí. Zajímavé, to bych tedy nečekal a vůbec mne nenapadlo se na to podívat, když jsem je dostal.
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt červen 04, 2009 10:45 am    Předmět: Citovat

Moc jsem se s tím nepráškoval, koupil jsem ty bukové tyčky o průměru 8 mm a délce 800 mm v železářství. Samozřejmě jsem si je pečlivě vybral! Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
oravec
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 5.2. 2009
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: čt červen 04, 2009 9:11 am    Předmět: Citovat

možno je tam kvalitnejší buk ako u nás,ja z toho robím už len šipky do kuše,nie je s nimi toľko roboty ako so šípmi pre luk takže ma až tak nemrzí keď sa zlomia
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 3:09 pm    Předmět: Citovat

Já jsem ze začátku střílel smrkovými i bukovými šípy. Ty bukové, i když byly o něco těžší byly nezničitelné - nezlomil jsem ani jeden!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
oravec
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 5.2. 2009
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 10:04 am    Předmět: Citovat

no keď sa s tým má aj súťažiť tak to je iné.ale aj keď tie svídy nevyzerajú ktovieako,lietajú slušne.šípy si z nich robím aj pre seba.tak ako niekto písal:jeden má radosť keď triafa všetko do desiatky,iný ked 100librákom niečo zošrotuje Very Happy .mne stačí relax pri streľbe do atrapy panáka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 1:16 am    Předmět: Citovat

oravec napsal:
bukové šípy? veď tie sa lámu jedna radosť. nazbieraj svídu,letky z babčiných slepic a máš zadarmo šípy pre deti.


Ten buk taky nepokládám za nejlepší. Já však nemyslel šípy pro úplná prťata, kterým stačí natáhnout na ramínko gumu z trenek ale na střílení s dětmi od cca. 12, 13 let do řekněme 18 let. Těm záleží i na výsledku a nestřílejí jenom tak kolem ale skutečně do terče a trénujeme i ústupovku. Takže bez hrotu určitě ne. Těm nelze dát šípy typu odpad - polepené, křivé atd.

Možná to označení děti bych měl změnit na mládež aby to nepletlo. Já to řešil nákupem (i když jednoduchých šípů), protože všechny mé pokusy o výrobu solidních šípů s peřím vždy skončily s horším výsledkem než u těch nejlacinějších kupovaných. Ono to vlastně začalo jak jsem popisoval. Děcka celkem mají zájem ale zatím jim výbavu nekupují rodiče a tak jsem jim půjčil své luky a koupil šípy, kterými střílíme. Snad se nám povede z toho udělat takový malý oddíl a pak si doufám děcka šípy budou kupovat. Na výrobu si po zkušenostech netroufám a vlastně nemám ani vybavení a čas.
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
oravec
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 5.2. 2009
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 12:00 am    Předmět: Citovat

bukové šípy? veď tie sa lámu jedna radosť. nazbieraj svídu,letky z babčiných slepic a máš zadarmo šípy pre deti.hroty na ne ani netreba,prešli aj cez tenkú drevotriesku bez toho aby sa im niečo stalo.plastové letky som dal synovi na šíp-prerezalo mu to ruku a luk nechcel dlhú dobu ani vidieť takže bez rukavice nestrieľať Very Happy http://picasaweb.google.com/oravec9876/Sipy#
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: út červen 02, 2009 12:36 pm    Předmět: Citovat

Nezničitelné letky jsou z nějaké takové podivné plastové fólie prokládané laminátovýmy vlákny(vypadá to trošku jako gumotex, ale je to plastovější)...tuhé to moc není-jsou celkem vysoké a dají se trochu ohýbat do spinu:-)...jo a jsou zapuštěné do dřeva, takže je skoro nemožný je strhnout.
Kontakt ti pošlu hned jak najdu vyzitku... Wink
Dělá i luky(laminátová trubka s dřevěným obalem středu a králičí kožkou na silonové tětivě Twisted Evil ...prodává to jako sety, ale to nevím na kolik přijde-cca nekolik set...já měl zájem jen o šípy).
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 10:57 pm    Předmět: Citovat

Kibe napsal:
Mám jednoho známého truhláře, který dělá jednoduché, funkční a celkem odolné šípy(s nezničitelnýma letkama), které jsou podle mě ideální pro děti...cena za kus se dle dohody pohybuje okolo 35Kč...když jsem začínal, tak jsem s těmito šípy asi rok střílel (nejsou spinované ani vážené...jsou z buku), ale pro děti dobrý...


Samozřejmě, že to sem patří. Ta cena je dobrá. Co jsou to nezničitelné letky ? To jsou asi plastové nebo ne ? Já tedy preferují normální peří ale i s těmi plastovými to jde. Co mám ale zkušenost, když jsem takové šípy pro děcka kupoval, tak ty plastové byly velice tuhé. Jinak myslím, že na ty šípy pro děti ten buk není moc vhodný, protože děcka obyčejně střílejí se slabšími luky a ty bukové šípy jsou celkem těžké. Asi by ale nebyl pro něj je dělat smrkové. Napiš kontakt.
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 12:09 pm    Předmět: Citovat

Mám jednoho známého truhláře, který dělá jednoduché, funkční a celkem odolné šípy(s nezničitelnýma letkama), které jsou podle mě ideální pro děti...cena za kus se dle dohody pohybuje okolo 35Kč...když jsem začínal, tak jsem s těmito šípy asi rok střílel (nejsou spinované ani vážené...jsou z buku), ale pro děti dobrý...
Kdyby někdo měl zájem, tak pošlu kontakt...kdyby bylo víc zájemců, tak by se možná dala dohodnout množstevní sleva...nejde mi o žádný kšeft, jen mě napadlo, že to patří k tématu Smile
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: ne květen 31, 2009 10:55 pm    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
No to bude dobré rozhodnutí s tou výměnou. Tu si nech jako rezervní. nevím co máš za luk ale vyzkoušel bych i lepší materiál než Dacron. Pokud máš celodřevo luk se ti sklidní nebude ti tak vybrovat při protahování tětivy jako při Dacronu.


Tak jsem Jardo dal na Tvoji radu ohledně tětivy. Dal jsem tam tu z Dacronu. Synové, kteří se mnou dnes stŕíleli říkali, že to snad i malinko rychleji létá. Asi to bylo spíše subjektivní ale tětivu jsem vyměnil 3x a střílel jednou i druhou a neřekl jsem jim, kterou střílím. Zajímavé, že na tu z Dacronu se vždy trefili. Ale takový poznatek - ta primitivní "prádelní šňůra" střílí klidněji. U té z Dacrnu mám vždy pocit kopnutí, dá se ale na to zvyknout. Na konci střílení to bylo lepší.

Dnes jsem ale ocenil, že ty dětské šípy jsou i lakované, protože synové stříleli s jinými šípy bez lakování a protože pršelo, na konci je měli neuvěřitelně nasáté vodou a těžké. Ty dětské byly v pohodě, samozřejmě až na peří.
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st květen 27, 2009 9:10 am    Předmět: Citovat

No to bude dobré rozhodnutí s tou výměnou. Tu si nech jako rezervní. nevím co máš za luk ale vyzkoušel bych i lepší materiál než Dacron. Pokud máš celodřevo luk se ti sklidní nebude ti tak vybrovat při protahování tětivy jako při Dacronu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: út květen 26, 2009 10:50 pm    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
...je jen otázkou jak dlouho tě to osobní bádání bude motivovat.

Ten kroucený špagát z luku sundej a dej si na to normální Dacron. Proč se připravovat záměrně o nějaké vylepšení - které by ti aspoň zvedlo rychlost šípu a zmenšilo balistickou křivku. To se ti zase může promítnout do techniky, zásahů atd. je to ale tvoje volba tak to do toho kecat nebudu.


Máš pravdu, že to člověka může i omrzet a nebude mne to motivovat. Ono je to bádání ale pro mne i zábava, protože jsem při tom zažil i velice humorné situace a tak vlastně začínám lukostřelbu považovat i za velice veselou záležitost. Možná dojdu do bodu, kdy zjistím, že nějaká rada a usměrnění bude dobré, ale zatím mám naopak dobrý pocit z toho objevování.

U toho Dacronu máš asi pravdu. Já ty tětivy mám 2 a asi to byla spíše taková lenivost a nakonec jsem navíc přišel na to, že to s tou tětivou taky jde (a nic mne nenutilo ji změnit). Když jsem luk vytáhnul na Lukohrátkách (s tou tětivou), tak se všichni smáli a Leon poznamenal něco na způsob ...áá, prádelní šňůra ? Možná náhodou, ale s tou prádelní šňůrou jsem na Lukohrátkách došel při ústupovce na 65m, takže i s tím to nějak jde. Nicméně jsi mne inspiroval a zkusím i ten Dacron.
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: út květen 26, 2009 9:05 am    Předmět: Citovat

Ty tvoje začátky jsem už dříve četl. Myslim si že to je fajn že jsi to tak popsal a nic v tom nevidím protože to je tak vždycky když se z něčím začíná. Časem to tobě samému možna přijde úsměvné ale s tím mám také osobní skušenosti člověk si musí umět přiznat je to... nebo byla to blbost a jede se dál. Chápu tvůj přístup k informacím je to tvoje volba...je jen otázkou jak dlouho tě to osobní bádání bude motivovat.

Ten kroucený špagát z luku sundej a dej si na to normální Dacron. Proč se připravovat záměrně o nějaké vylepšení - které by ti aspoň zvedlo rychlost šípu a zmenšilo balistickou křivku. To se ti zase může promítnout do techniky, zásahů atd. je to ale tvoje volba tak to do toho kecat nebudu.
Ale zase na druhou stranu jsem o sobotních závodech byl svědkem neobyčejného talentu. Klučina měl luk a já toto ani lukem nenazívám protože se na tom luku protahuje asi jen ten špagát co měl místo tětivy a ten tím klackem všechny přestřílel. Nevěřil jsem že by někdo dovedl takovým klackem nastřílet takový soustřel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 9:56 pm    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
A to střílíš s 60 liberním lukem když máš tak silnou tětivu?? Do 45 liber ti stačí 10 vlaken. Zbytečně si silnou tětivou ubíráš na rychlosti.


Kdybych to řekl otevřeně, tak mám tětivu typu prádelní šňůra. Je to taková kroucená silonová sňůra a vypadá fakt jako prádelní. Mám taky 2 z dacronu ale nepoužívám je i když vím, že ten dacron by byl lepší. No, průměr je fakt do 3 mm a mám tam ještě omotávku. Dalo by se říci, že jsem záměrně zvolil takovéto řešení i když se asi budeš smát.

Pokud budeš chtít, tak se podívej do Tlachárny, kde jsem popsal mé pokusy s instinktivní lukostřelbou (má to název: Jak jsem se snažil naučit instinktivně střílet...). To se zasměješ. Vím, že ty si napsal takovou učebnici ale já jsem takový ignorant, že rád objevuji již objevené a nečtu tyto rady i kdybych asi měl.
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 2:51 pm    Předmět: Citovat

A to střílíš s 60 liberním lukem když máš tak silnou tětivu?? Do 45 liber ti stačí 10 vlaken. Zbytečně si silnou tětivou ubíráš na rychlosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 12:58 pm    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
No s těmi končíky asi budeš mít smůlu.

Ty hroty co jsou na těch dětských šípech jsou tenké jako papír (teńoučký plíšek)a rychle vypadávají nebo zůstávají v terči.


Ty hroty to byla první věc, co jsem udělal, že jsem je sundal a dal tam normální terčové. U těch končíků jsem to udělal tak, že jsem je mírně pomocí tepla roztáhl a půlkulatým pilníkem jsem všechny přebrousil. To mimochodem dělám vždy, protože mám tětivu tak 3 až 3.5mm v průměru a ten končík by praskl kdyby byl moc těsný. Když nějaký praskl, tak jsem jej vyměnil.

Jinak ale ty šípy za tu cenu pokládám za celkem dobře použitelné. Je to konfekce, to je jasné ale já chtěl právě konfekci za rozumnou cenu. K těm koženým výrobkům se nemohu až tak vyjádřit ale toulec, co jsem u nich koupil je šitý normálně a stehy jsou pevné, tak nevím.
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 12:20 pm    Předmět: Citovat

No s těmi končíky asi budeš mít smůlu. To jsou končíky co nechal nadělat Bodnik v Číně a z velkou slávou je uvedl na trh asi před 2-3 roky. Jenže ty končíky nejde skoro ničim nalepit protože to je nějaký podřadný plast a za druhé praskají a zejména v chladnu(zimě) se to rozletí jako papír. Tak to musí lepit na takové podřadné šípy aby se toho zbavil. Za další mají odchylku ve vnitřním konusu takže to nesedí. Ty hroty co jsou na těch dětských šípech jsou tenké jako papír (teńoučký plíšek)a rychle vypadávají nebo zůstávají v terči. O kormidlech nemluvě. Oni to totiž nemohou dát dále z důvodu lepiček. Ty lepičky na kterých to lepí nejsou na tak malá kormidla tak to pro dosažení úhlu musí lepit tak jak mají. Co by jsi zase chtěl za tu cenu Very Happy
Ono to zboží od BerPaw se musí brát z opatrností není to příliš kvalitní materiál. problém bývá i z koženými věcmi. V pakistanu kde se to všechno šije se s tim moc nehrají. Nezapomeň že prodejci mají na tom 100% rabat a 100% má Bodnik.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 10:33 am    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
BearPaw není Koliha. Koliha je akorát největší výrobce luků (130 luků týdně ve 4 lidech) v Evropě Very Happy který vyrábí luky pro Firmu BearPaw kterou vlastní Bodnik.

Razden je firma co má výhradní zastoupení produktů BearPaw pro východní Evropu a fakticky je to pán co pro tu firmu vyrábí šípy a tětivy v tisících kusech měsíčně.


Díky Jardo za upřesnění. Ono, ten internet je fakt anonymní a člověk někdy ani neví s kým obchoduje. Je to prdel světa (myslím Tachov) a osobně bych tam asi pro šípy nejel. Nicméně ty šípy vidím a zkouším a vím, a že ta firma funguje a chová se korektně.

Osobně jsem zvědav jak a zda vůbec budou reagovat na 2 připomínky, co jsem jim zasílal. Ty jejich končíky jsou totiž celkem křehké a taky peří mají hodně blízko končíků. Psal jsem jim, že by bylo vhodné to peří posunout od končíku tak o 20mm. Uvidíme, ale zatím je fakt spokojenost.
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 9:48 am    Předmět: Citovat

BearPaw není Koliha. Koliha je akorát největší výrobce luků (130 luků týdně ve 4 lidech) v Evropě Very Happy který vyrábí luky pro Firmu BearPaw kterou vlastní Bodnik.

Razden je firma co má výhradní zastoupení produktů BearPaw pro východní Evropu a fakticky je to pán co pro tu firmu vyrábí šípy a tětivy v tisících kusech měsíčně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: ne květen 24, 2009 11:29 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
He,he.
BearPaw je Jirka Koliha z Tachova a je to děsně fajn chlapík.

...Takové šípy jsou samozřejmě zcela nevhodné a děcka netrefování moc nemotivuje.

...Po včerejšku jsem dospěl k rozhodnutí, že šípy bude mít děcko jenom ostré. Ono se zase tak moc často netrefuje a když se konečně trefí, odražené šípy se počítají jako šípy s nejnižší bodovou hodnotou a někde se nepočítají vůbec.
Laughing


Přesně tak, s tím vlastně zápasím nejvíce. Vlastně i proto abych ukázal, že to s tou výbavou jde, jsem sám začal s dětmi střílet těmi dětskými šípy, které mohu relativně levně obměnit. Ono se mi to nakonec tak zalíbilo, že snad u nich i zůstanu.
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne květen 24, 2009 9:30 am    Předmět: Citovat

He,he.
BearPaw je Jirka Koliha z Tachova a je to děsně fajn chlapík.


Časté téma hovorů. Většina lidí co znám dělá dětem šípy ze svých zlomenin.
Je to proto, že děcka- půjčují šípy kamarádům, když jim řekneš, aby šíp netahali za peří, tahají ho za peří, střílí obloukem do lesa, chtějí mít plný toulec šípů, ale než dojdou z bodu A do bodu B stanou se postupně- terminátorem, Robinem Hoodem, Spidermenem...... a při troše štěstí pak půlku šípů dohledáš.
Takové šípy jsou samozřejmě zcela nevhodné a děcka netrefování moc nemotivuje.
Pak jsou rodiče, kteří své děti vybaví zmenšeninou toho, co mají sami- to je přístup boháčů, či sportovců.
Se synkem mám dohodu, že až bude mít někdy po příjezdu domů stejně šípů, jako když jsme vyjeli, dostane lepší výbavu.
Taky se řešil problém hrotů. Oko jde vyrazit čímkoliv . Po včerejšku jsem dospěl k rozhodnutí, že šípy bude mít děcko jenom ostré. Ono se zase tak moc často netrefuje a když se konečně trefí, odražené šípy se počítají jako šípy s nejnižší bodovou hodnotou a někde se nepočítají vůbec.
Po závodě mu je odeberu a dostane bambuláky přivázané k luku
Laughing
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: ne květen 24, 2009 12:05 am    Předmět: Šípy pro střílení s dětmi Citovat

Popíši zde, jak jsem řešil a vyřešil dilema – jaké šípy koupit pro střílení s dětmi. Chodím střílet relativně blízko baráku a vždy se tam objeví děti a mládež, pro které je střílení z luku něco exotické (jo, nezažili filmy o Vinetuovi…) a pozorují a stále otravují, abych jim to půjčil a ukázal (líbí se jim, že někdy chodím střílet i se syny…). Postupně to přerostlo do podoby, že někdy je ze střílení spíše takový trénink pro ty děcka. Určitě to znáte, ale tyto pokusy děcek způsobují, že šípy mizí rychleji než je zdrávo (trefit se vedle, do kamene atd. není žádný problém). Běžně po jednom takovém střílení byla úmrtnost šípů i 4 a více kusů. Nechtěl jsem ty děcka odhánět ale naopak motivovat je aby je to chytlo a stala se z toho záliba a nakonec i vášeň. Rád bych přispěl k tomu, že by u nás vznikl takový miniaturní oddíl, který by se této zálibě věnoval systematicky. Proto jsem začal řešit dilema jak se šípy, protože něco se dalo opravit, ale většina takto poškozených šípů bohužel byla na odpis.

Začal jsem hledat, kde šípy koupit (kupovat), a protože se snažím střílet a mezi děcka taky šířit myšlenku tradičního luku a dřevěných šípů s klasickým peřím, hledal jsem, kde se dalo. Hned jsem zavrhl myšlenku kupovat šípy za 100 a více korun, protože jsem potřeboval koupit cca. 40 až 50 šípů a případně najít zdroj, kde by se to dalo opakovat. Hledal jsem a našel jsem www stránky (http://luky-sipy.cz/). Je to stránka firmy Razden (sídlí na západě Čech až někde u hranic SRN), která je distributorem značky BearPaw. Tu firmu a ani značku jsem neznal, ale dobře na mne působilo, když jsem tam zavolal a chtěl si něco ověřit. Na jejich stránkách jsem našel šípy za 45,- Kč/ ks (http://luky-sipy.cz/LUKY-SIPY/repository/Image/galerie/xxl/40016_b.jpg). Něco jsem si vybral a objednal (40 šípů a nějaký toulec). Po zaslání účtu jsem to zaplatil, ale nakonec jsem se rozhodl objednávku ještě rozšířit o nějaké další věci (chránič, hroty a rozšířit počet šípů na 50 ks). To rozšíření objednávky jsem potvrdil a velice jsem se podivil, že všechny objednané věci jsem měl do 2 dnů doma, a i když jsem zaplatil ten doplatek ihned, peníze určitě nemohli dostat tak rychle. Řekl bych, že to bylo velice nezvyklé a byl jsem takovou důvěrou potěšen.

Když jsem to objednával, tak jsem věděl, asi jaké šípy to budou a hned jsem věděl, že ty směšné plechové hroty vyměním za standardní terčové a to se taky stalo. Všechny šípy jsem zkontroloval a z várky těch 50 šípů jsem jenom 2 odložil, protože byly křivé v části, kde je peří a tam to nedovedu srovnat. Celkem jsem byl překvapen, že většina byla fakt celkem rovná a taky tím, že jsou lakované.

Stránky té firmy jsou tedy celkem amatérské a celkem mne iritují i ty pravopisné chyby (Hystorycká špička), i když jak s oblibou sám říkám - jsem česky píšící a slovensky mluvící český občan pocházející ze Slovenska a žijící tady 20 let. Nicméně to jim odpouštím, protože i sortiment je celkem dobrý a je to zatím jediný zdroj na šípy, které mohu bez obav použít na střílení s dětmi. Ty šípy jsem testoval a testuji. Tu zkušenost jsem popsal v jiném vlákně, kde jsem referoval u luku, který jsem použil na Lukohrátkách a pro testování jsem používal právě uvedené šípy (http://www.lukostrelec.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1134).

Jinak řeším v souvislosti se střílením s dětmi, jak je motivovat. To sice až tak nesouvisí se šípy, ale uvedu jednu situaci, kdy jsem se domníval, že nejlépe táhnou příklady. Když byla kolem děcka, tak jsem na ukázku střílel zhruba na 20 až 25 m (s uvedenými šípy) a neuvěřitelnou náhodou se mi podařilo z 10 šípů trefit 5 do žluté a nějaké do červeného pole. Prostě všech 10 šípů jsem měl v terči. Řekl bych, že to byl určitě nejlepší výsledek, co jsem kdy dosáhl a já štěstím téměř prožil orgasmus… Děcka se šly podívat a úplně mne dostal jeden kluk, který se na výsledek podíval a řekl – hm, to je slabé, jenom 5 šípů je v desítce. No jo, děti jsou dnes odkojeny na akčních filmech, kde kladný hrdina (odstřelovač) na 4km zasáhne padoucha do levého oka…

Takže tolik k šípům, které jsem koupil a odzkoušel pro střílení s dětmi. Kdyby měl někdo nápad a zkušenost, jak motivovat děcka aby ty šípy byly k něčemu, budu rád. Zatím je tedy používám hlavně sám a zatím méně systematicky děcka.
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.