Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Barvení šípů
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: so listopad 27, 2010 3:17 pm    Předmět: Citovat

Keď to drží na karbóne tak potom už na všetkom.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Hrom
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 3.8. 2006
Příspěvky: 175

PříspěvekZaslal: so listopad 27, 2010 3:14 pm    Předmět: Barvení šípů Citovat

Já opráším toto téma a ptám se. Mohu použít lepidlo na opeření NPV Arrow mate cement od fy Saunders na akrylátovým lakem natřený šíp? Díky za radu, Hrom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: pá duben 13, 2007 4:30 pm    Předmět: Citovat

Ritchi, o tom jsme se tady už někde bavili... Nevím teď, jestli to nebylo u Turecké luky a šípy, co o nich víme?
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ritsi
Nováček
Nováček


Registrace: 22.6. 2006
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: ne leden 14, 2007 1:10 pm    Předmět: Citovat

Díky, jasné Smile

A ta červená? Já o červené na šípech totiž nikde nic nenašel. Odkud to máte Wink Question Embarassed
_________________
--- na fotce se pracuje ---
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne leden 14, 2007 11:12 am    Předmět: Citovat

podívej se na střechu Národního divadla a to je ta barva.Nebo cokoli z mědi a jejích slitin(mosaz,bronz atd) co bylo pár let venku.Nevím o tom,že by se někde našly terčové šípy.Přesněji v Anglii se do konce 13 stol nesměly používat ostré šípy(bylo to považováno za hrdelní zločin pytláctví)(tuším zákon WilliamaI) a pak se trénovalo stejnými šípy,jako do války ,či na lov.I když široké hroty byly spíše nalov(menší dostřel a průbojnost)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ritsi
Nováček
Nováček


Registrace: 22.6. 2006
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: so leden 13, 2007 10:08 pm    Předmět: Citovat

Jak tu byla diskuze na téma zelené barvy na anglických šípech.

Mysa napsal:
ta barva se vyrábí roztíráním prudce jedovaté měděnky s pojivem.Konzervační základovka v minulosti běžná.Viz např.olovo-suřík.Dnes zakázáno.Ale barvěte rychle,protože od nového roku nám unie povolí jenom disperze.Mám za to že ta červená byl podobně jedovatý sajrajt na bázi rumělky.Ale to jsou všechno hypotézy.U šípů na jedno použití se ta práce navíc dá vysvětlit jenom potřebou skladování.U terčových,nebo loveckých je barvení nezbytnost skrzevá dohledání a identifikace


...trapná otázka, jakou barvu má ta zelená zhruba? Vyblitě zelená, obyč, nebo nějaká šíleně tmavá?

...hele a odkud je informace o té červené? Našlo se to na vojenských šípech, nebo spíš na terčových? ... a obdobná otázka ohledně barevného odstínu...

Díky moc
_________________
--- na fotce se pracuje ---
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: pá prosinec 01, 2006 9:09 pm    Předmět: Citovat

Jéééjda! Chystám se do Prahy na vejlet. Počítám, že buduli tam 5-7dní a navštívím jej narychlo 2x-3x denně, tak...mě zabije! toothy10
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: pá prosinec 01, 2006 3:11 am    Předmět: Citovat

Dnes jsem na rychlovku navštívil Myšu, a on mi za to udělal obrovskou radost. Vyrobil mi speciální lehounký šíp na CLOUT. A je modrý happy6 což je moje oblíbená barva. Hned zítra ho vyzkouším. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: st listopad 29, 2006 10:58 am    Předmět: Citovat

Tak díky!
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út listopad 28, 2006 4:08 pm    Předmět: Citovat

Je.V tekutém stavu.Když vytvrdne,dává se do ní jídlo.Pokud jseš alergik,naskáčou ti puchýře tam,kde se s ní natřeš.A neolizuj štětec! puke_r
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: út listopad 28, 2006 9:31 am    Předmět: Citovat

Počkat počkat Škumpa je také jedovatá, ne? Ale jistě se rád podívám na tuto barvičku! colors
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po listopad 27, 2006 9:58 pm    Předmět: Citovat

no jestli chcete otrávené šípy?Ale jdou otrávit mnohem jednodušeji.Já bych na vašem místě použil červený čínský lak.Dělá se z pryskyřice škumpy lakodárné a oxidu železitého.Je velice otěruvzdorný a chrání dřevo proti vlhkosti Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: po listopad 27, 2006 9:43 pm    Předmět: Citovat

A pane Hodňasu Tajemnej, seženete? happy10
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po listopad 27, 2006 9:30 pm    Předmět: Citovat

ještě jsem zapoměl na červený suřík(minium) ortho-olovičitan olovnatý.Určitě ho znali,neboť se o něm zmiňuje již Plinius,ale neseženeš ho,neboť se nesmí vyrábět.Cinobr se také shání blbě.Obě substance spadají pod nový zákon o jedech a můžu je sehnat jedině děsně tajně. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: po listopad 27, 2006 9:00 pm    Předmět: Citovat

cyclops_ani Promiň Myšo, ale jsi nechutně nadupaný !!! Ale díky za to, že tady je někdo takový!
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po listopad 27, 2006 6:51 pm    Předmět: Citovat

červená-červený(arménský)bolus(zemitý druh krevele),indická červeň(téměř čistý kysličník železitý),rumělka anóbrž cinobr(sirník rtuťnatý),mořena barvířská(druh svízele Rubia tinctorium),dračí krev(pryskyřice z plodů palmy Calamus draco)-nejčastěji..MODRÁ: Ultramarin(lapis lazuli-modrý polodrahokam),azurit(uhličitan měďnatý),indigo.ZELENÁ-zelené hlinky(kyperská,veronská,česká),malachit,měděnka(octan měďnatý),ZLATÁ-zlato,bronz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: po listopad 27, 2006 1:42 pm    Předmět: Citovat

A nevíte náhodou někdo, odkud brali turci své pestré barvičky (potažmo z čeho se dělali) okolo roku 1500? Jedná se mi o červenou, zelenou, modrou a pak zlatou, ale to bych věděl! Smile))
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: so listopad 25, 2006 6:02 pm    Předmět: Citovat

Ritsi napsal:
Není ta červená barva náhodou barva původní a ona krásná zelená, která na šípech tak hezky vypadá pouze výsledek oxidace mědi?

Čistě teoreticky by to možné bylo, ale to by se potom ta barva asi nejmenovala virido greca = řecká zeleň. Přikláním se k té měděnce nebo podobné sloučenině mědi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt listopad 23, 2006 11:17 am    Předmět: Citovat

ta barva se vyrábí roztíráním prudce jedovaté měděnky s pojivem.Konzervační základovka v minulosti běžná.Viz např.olovo-suřík.Dnes zakázáno.Ale barvěte rychle,protože od nového roku nám unie povolí jenom disperze.Mám za to že ta červená byl podobně jedovatý sajrajt na bázi rumělky.Ale to jsou všechno hypotézy.U šípů na jedno použití se ta práce navíc dá vysvětlit jenom potřebou skladování.U terčových,nebo loveckých je barvení nezbytnost skrzevá dohledání a identifikace
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ritsi
Nováček
Nováček


Registrace: 22.6. 2006
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: čt listopad 23, 2006 10:54 am    Předmět: Citovat

K tomu barvení dříků v oblasti letek. Četl jsem o dvou barvách - zelená na Mary Rose a kdesi je prý vyobrazená i červená.

Z toho co jsem zjistil já (možná se pletu), tak se nejednalo o barvení, nýbrž o konzervaci nitě, kterou se přivazovaly letky. Používalo se na to tzv. "virido greco". Které obsahovalo měď a kterým šíp v oblasti letek prostě přetřeli. Potud fakta, dále má soukromá (takže pravděpodobně chybná Laughing) hypotéza: Není ta červená barva náhodou barva původní a ona krásná zelená, která na šípech tak hezky vypadá pouze výsledek oxidace mědi?

Ohledně vodící letky:

"...surelye it standeth with good reaso(n) to have the cocke fether black or greye, as it were to gyue a man warning to noche right." (Asham)

Kdesi bylo také psáno, že letku barvili. Ale znělo mi to spíš jako "myslím si..." a žádný hlubší doklad či rozebrání tam nebylo.
_________________
--- na fotce se pracuje ---
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: st listopad 22, 2006 3:08 pm    Předmět: Citovat

Ano ano, barvení dříků (šípů) má jistě pracně rituální kontext, ať už prestižní, či pro loveckouzáležitost.
Co se letek týče, tak to fakt nevím nevím. To krížové peření apod. se vyskytuje různě, ale peří podléhá velmi rychle rozkladu, takže z žárových hrobů nemáme žádné podkladové poznatky! Blink
Označování hrotů je velmi zajimavou věcí, ale dnes, si myslím, půjde pouze o značky. Z dřívějších dob se jedná o použití drachýých kovů (z klasických archeologických nálezů) jako stříbro a měď (tento kov je velmi měkký pro jakékoliv účely), což může znamenat pouze movitost majitel, či jeho významné postavení. Tak nevím... scratch
Já sám, si barvím jen dříky a na označení per využívám více druhů peří. Označování končíků mi příjde absolutně přirozené a velmi dobré....! Já sám to používám, v případě neozančování letek, a teď už to dělám i i. glasses7 Samozřejmě, když uvážíme jaké končíky se dříve požívaly, tak...
Válečné šípy, tak to je kapitola sama pro sebe a osobně chlapy, ty tady nikdo nemá! headbang
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st listopad 22, 2006 2:16 pm    Předmět: Citovat

ja mam takový šíp zIndie.Bambus s vyhlazenými kolínky,délka metr.Končík rozšířený ,vyrobený z kolínka.Hrot dlouhý kužel z plechu a 4 letky přivázané hedvábím mezi každým vláknem,takže výsledkem je křížový úplet.Vypadá to hezky pracně a rychle to usadí šíp.Zabírá to víc místa v toulci,je to pracnější a potřebuješ 4 péra na 2 šípy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: st listopad 22, 2006 1:50 pm    Předmět: Citovat

Oni to s tím zakládáním měli v minulosti vyřešené chytře...jak jsem se dočetl v novém tématu...používali křížové opeření, tuďíž bylo jedno, jak šíp založí...
Tak mě napadá...:proč se od tohoto uspořádání letek upustilo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
PeZ
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 174
Bydliště: kousek od Řípu a Labe

PříspěvekZaslal: st listopad 22, 2006 11:52 am    Předmět: Citovat

Podle článečků co jsem četl z internetu jsou ti, co se tím zabývali naprosto pevně přesvědčeni, že barvení šípů se ASI používalo. Laughing Barvení dříku okolo peří nazeleno měděnkou u dlouhodobě skladovaných bojových šípů je doloženo, používání pravého barveného hedvábí od 14. stol. na obšívání knoflíkových dírek taky, někde jsem četl o požadavku na to, aby fletcher (český ekvivalent = opeřovač Laughing ) skládal peří z domácích hus s vodící letkou z šedé husy (že by v Ashamovi?).
Jinak když mám při rychlostřelbě založeno obráceně, už to neopravuji (ale je to tak jeden z deseti).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st listopad 22, 2006 12:17 am    Předmět: Citovat

také bych to viděl spíše prakticky.śíp umí zmizet i v golfovém trávníku a malování loveckých šípů je nezbytnost.V Neevropském světě běžně.Můj názor je ten,že pokud se chystáš šíp použít víckrát,zvyšuje to šanci,že se ti to podaří.Myslím že otázka historické věrohodnosti je v oblasti hypotéz,ale z praktických důvodů asi ani naši předkové jinou možnost neměli
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: út listopad 21, 2006 11:58 pm    Předmět: Citovat

Re: Eleazar:
- máme jednu sadu prořezávaných šípů, kde jsou všechna tři brčka stejná, po prvním střílení jsem vzal štětec a nadělal pod vodící brčko tečky, možná obarvím i ten končík
- po Wothanburgu jsem si myslel, že sadu modrožlutých (brčka) turnajových šípů nechám dožít a už jí nebudu doplňovat ale po Ilburku, kdy jsem ty první v přírodních barvách (viz výše) marně hledal v trávě, jsem se této sadě duševně omluvil a tedˇ jí zase doplním na kompletní
- u sady s kovanými hroty, které jsem teď osadil jsem svedl krátký duševní zápas, jestli 3 brčka stejná a barvit týblo pro označení na zakládání a pak jsem se rozhodl pro odlišené vodící

- co se barvení týbla týká: mě se to líbí, v Anglii a Francii se to normálně používá na longbow turnajích (podle fotek v internetu) , protože i longbow si definují ne jako původní "warbow" ale jako ten, který byl používán v 19. století (- vyjímku tvoří tzv. "standardní šíp" pro dálkovou "flight" disciplinu, který je v nabídce firem obvykle s bílými prošitými brčky a zcela nebarveným týblem)
- samozřejmě u válečných šípů asi nemělo něco podobného nikdy smysl ale na lukostřeleckých turnajích zřejmě naopak ano, navíc s postupujícím časem v historii vidíme stále se vylepšující barvení týbel a brček, dnes u dřevěných šípů pomalu až do umění. Mluvím o Evropě a USA - o zbytku lukostřeleckého světa nevím nic.
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út listopad 21, 2006 8:42 pm    Předmět: Citovat

jasně.Aby až bude Hejtman rozebírat terče mohl hroty vrátit oprávněným majitelům a ne se svévolně obohatit.Líbí se mi Petře,že na fotce nejsi převlečen za baču,ale za papiňák Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PeZ
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 174
Bydliště: kousek od Řípu a Labe

PříspěvekZaslal: po listopad 20, 2006 10:47 pm    Předmět: Citovat

Rozhodně považuji za správné označovat hroty nezaměnitelnou značkou a nepůjčovat ostré šípy, jak to vyžadují v BLBS. Chirurga ani patologa peří ani ten klacek moc nezajímají! Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: po listopad 20, 2006 7:45 pm    Předmět: Citovat

Nazdar lidi! Je na čase oprášit zaprášešné téma a vrátit se k prvotní otázce! Surprised

Takže bando,
co si myslíte o barvení dříků a šípů?

A ze začátku hned rafinovaná otázka: Používáte barevně označený končík na rychlé rozpoznání založení šípu? A ví se něco o takovém označování z historie?

Také v OSPREYi se vyskytuje na jednom z barevných obrázků obarvená letka! Kde to vyhrabali?

A barvení dříků? Tak to je docela rozsáhlá kapitola, že?
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: ne červen 25, 2006 5:50 pm    Předmět: Citovat

To je vak na válečné šípy, nikoli transportní obal ani na použití k lovu. Na lov sis zastrčil 6 šípů za pásek a šel jsi. Čti Chaucera. Co na tomhle futrále není vidět, že je na něm vyšitej obrázek hrotu jakým jsou vybavené šípy uvnitř. Samozřejmě se hodí na bodkiny. To síto je kožený, měl jsem v ruce originál z Mary Rose.

Barvení jedné letky se na vojenských šípech nepraktikovalo. Je na obraze Hanse Memlinga "muž se šípem" , ale na tom je bezpochyby sportovní vybavení, nikoli vojenský šíp...


Naposledy upravil hawkwind dne ne červen 25, 2006 5:55 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.