Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Ladeni drevaku
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: út duben 10, 2012 1:36 pm    Předmět: Citovat

natah se udáva od zarezu v koncíku po místo kde je opřen šíp na luku, u LB to muze být těší, protze se ti asi opíra o celý ten výřez na luku.
delka sípu by pak měla být minimálne natah +1", do delky sípu se nepocítá hrot, aspon tak je to v materialech pro karbony od eastonu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kumo
Nováček
Nováček


Registrace: 24.8. 2011
Příspěvky: 72
Bydliště: Dýšina

PříspěvekZaslal: po duben 09, 2012 11:47 pm    Předmět: Citovat

Ještě mám jednu věc. Jak píše zelí že nátah má 28" a šípy taky 28" možná jsem špatně měřil nátah, měřil jsem ho na vnitřní okraj luku. Ale podle toho co čtu tak se měří na vnější okraj. V tom případě je můj nátah 29,7" a né 27,7"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kumo
Nováček
Nováček


Registrace: 24.8. 2011
Příspěvky: 72
Bydliště: Dýšina

PříspěvekZaslal: po duben 09, 2012 11:24 pm    Předmět: Citovat

Díky za bezva rady a nápady.
Bez řečí jsem hned v pátek večer šípy zkrátil na 30 palců. Šípy jsem celé natřel lněným olejem, který používám na střenky nožů. V sobotu jsem šel na střelnici a šípy otestoval. Vystřelil jsem je z deseti merů do terčovnice a podle přesnosti zásahu jsem je očísloval, nejlepší 1 a nejhorší 3. Následně jsem střílel na deseti metrech střídavě od trojky k jedničce a opačně. To, abych eliminoval co nejvíce střelecké chyby. Zjistil jsem že jednička byla nejlepší a trojka úplný propadák. Na dvaceti metrech jsem dokonce trojkou minul terčovnici. Podrobným zkoumáním jsem nakonec zjistil že peříčka na trojce mají opačnou rotaci. Večer jsem peříčka z trojky sundal a v neděli šel vyzkoušet jak se šíp bude chovat bez letk. Prakticky to nemělo žádný vliv pořád trojka lítala do prava a po pár výstřelech se šíp zlomil. No už trojku řešit nemusím. Proč je dvojka horší než jednička zatím nevím. Koupím baterky do kuchyňské váhy a zkusím je zvážit. Ladění dřevákú je opravdu zábava, snad časem naladím aspoň pár kousků. Prozatím budu na závodech střílet karbonama.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: so duben 07, 2012 9:34 pm    Předmět: Citovat

namoc prvu tretinu sipu (smerom k hrotu) do fermeze, utri, sip zaves alebo niekde zvislo zapichni, nechaj 3 az 4 dni vytvrdnut => zvysis spine smerom k hrotu a cely sip sa bude spravat ako tvrdsi. ak to s tvrdostou prezenies, trochu prebrusis tuto cast do konusu a mas to Wink
od majstra poradene potom vyskusane, funguje vyborne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: so duben 07, 2012 6:50 pm    Předmět: Citovat

Rajce napsal:
cornus napsal:
Najprv treba vylúčiť či nejde o nejaký kontakt šípu z lukom pri výstrele. Môžu byť na Jekkyla mäkké a mlátia o luk aj keď lietajú ako príliš tvrdé.

Zdar...zkoušel jsem si taky udělat pár dřeváků. I když v mém ladění bude hlavně chyba v hlavě Sad tedy v technice.
Ale zaujala mne tvá poznámka. Totiž na svých prvních dřevěných šípech jsem zaznamenal "obarvení" od kožené základky (asi první chyba, použil jsem kus staré peněženky) dříku těsně před opařením. Dle tebe tedy usuzuji, že ším je moc měkký a při výstřelu neobejde správně luk ale naopak do něj ťukne a tím se vychýlí Sad Tudíž bych mohl asi přitvrdit? = zkrátit dříky. Je má doměnka správná?


pred skratenim sipu este skus zmenit vysku tetivy ci jak sa tomu nadava, ten brace height cili BH:-) moze to niekedy pomoct...
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: so duben 07, 2012 6:20 pm    Předmět: Citovat

Uvažuješ správne.
Na luku nesmieš mať žiadne stopy kolízie so šípom.
šíp je v kontakte so zakládkou pri náťahu, Po vypustení tetivy sa šíp tlakom tetivy deformuje odskočí zo zakládky a už sa s lukom nesmie kontaktovať.
Ak tresne niektorá časť shaftu o luk už sú ostatné ladiace metódy zbytočné.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Rajce
Nováček
Nováček


Registrace: 19.2. 2009
Příspěvky: 49
Bydliště: Letohrad, Pardubický kraj, ČR

PříspěvekZaslal: so duben 07, 2012 5:04 pm    Předmět: Citovat

cornus napsal:
Najprv treba vylúčiť či nejde o nejaký kontakt šípu z lukom pri výstrele. Môžu byť na Jekkyla mäkké a mlátia o luk aj keď lietajú ako príliš tvrdé.

Zdar...zkoušel jsem si taky udělat pár dřeváků. I když v mém ladění bude hlavně chyba v hlavě Sad tedy v technice.
Ale zaujala mne tvá poznámka. Totiž na svých prvních dřevěných šípech jsem zaznamenal "obarvení" od kožené základky (asi první chyba, použil jsem kus staré peněženky) dříku těsně před opařením. Dle tebe tedy usuzuji, že ším je moc měkký a při výstřelu neobejde správně luk ale naopak do něj ťukne a tím se vychýlí Sad Tudíž bych mohl asi přitvrdit? = zkrátit dříky. Je má doměnka správná?
_________________
Letohrad, Pardubický kraj, ČR
Jekyll, 40lbs, 62"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá duben 06, 2012 11:41 pm    Předmět: Citovat

Treba aj skontrolovať strelkeckú formi či náhodou nedochádza k nejakej deformácii šípu v náťahu.
Videl som šípy pri plnom náťahu prehnuté bočne alebo vertikálne.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: pá duben 06, 2012 9:41 pm    Předmět: Citovat

zeli napsal:
Musím potvrdit, ty šípy máš strašně dlouhý, a asi i měký tyčky. Mám Jekkyla taky 48 lbs, bez okna, nátah mám 28". Šípy mám dlouhý 28" z tyček smrk 5/16 spine 50-55 hroty 100grs a lítá to dobře.

jo tak by mi to aj vyslo Wink
a trosku zateoretizujem: keby boli tycky trosku nizsej spine, mohla by sa pri tej istej dlzke tycky zvysit vaha hrotu, tym zachovat tu istu dynamicku spine a zaroven posunut tazisko a zvysit FOC Wink
ladenie drevakov je super tema Smile
takze kumo, ked to potvrdil i zeli....skus skratit tie tycky na dlzku natahu. samozrejme sa bavime o normalnych tyckach zrejme a nie o taperoch, bikonoch alebo nebodaj o hrotoch s insertom ci klinom, tam uz by sa to pocitalo inak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
zeli
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.8. 2007
Příspěvky: 1047
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: pá duben 06, 2012 8:54 pm    Předmět: Citovat

Musím potvrdit, ty šípy máš strašně dlouhý, a asi i měký tyčky. Mám Jekkyla taky 48 lbs, bez okna, nátah mám 28". Šípy mám dlouhý 28" z tyček smrk 5/16 spine 50-55 hroty 100grs a lítá to dobře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: pá duben 06, 2012 12:10 am    Předmět: Citovat

kumo napsal:
Děkuji za rady.
prozatim jsem udělal délkové měření. Šíp je dlouhý 32" nátah mám 27,7"
Při prvním střílení nových šípů střílím na 10m v terčovnici byly rovně, ale asi tak o 40cm bokem. Ještě si s tím pohraju, flintu (luk) do žita ještě neházím.

Vyslovím len svoj názor potvrdený mojou skúsenosťou, lebo koľko snajperov toľko spôsobov ako ladiť dreváky Wink
Máš Jekyla 48lbs na 28". Tvoj náťah je takmer presne taký ako je uvádzaná dĺžka pri ktorej je zmeraná libráž luku. Predpokladajme, že tá libráž je naozaj presne odmeraná.
Ak si robíš dreváky ktoré sú naspinované na tú istú hodnotu ako libráž luku pri danom náťahu, tak tyčky ti výjdu odrezať takmer presne dlhé ako tvoja dĺžka náťahu. Môžem ti to vypočítať, ak mi ešte pošleš akú máš tetivu, váhu končíkov v grainoch, dĺžku a tvar operenia, koľko pierok, hustotu váhy tyčky na jednotku dĺžky.... Smile Ale výjde to "na stejno".
Korešponduje to aj so starodávnym spôsobom vypúšťania opísanom napríklad v Arabskej lukostreľbe (arabský manuscript r.1500 "O skvelosti luku a šípu"). Arabskí či tureckí strelci vypúšťali vtedy, keď pocítili na prste dotyk hrotu šípu. Tzn. svoju odladenú drevennú (=naspinovanú) tyčku mali takú dlhú ako svoju dĺžku náťahu a celkový šíp bol väčší od tejto dĺžky náťahu len o končík a hrot.
Čiže povedal by som, že mi z toho vyplýva, že máš tie šípy zbytočne dlhé, tým znižuješ ich dynamickú spine a preto sa ohnú viac ako treba aby vypiekli s paradoxom a lieta ti to do strany...
To je len môj názor, naštudovaný, skúšaný a praxou potvrdený.
Samozrejme dá sa baviť ďalej o nuancách čo sa týka váhy hrotov a ich vplyvu na FOC či dynamickú spine, alebo o tvare operenia, či výbrusu tyčky (taper, bikón) ale najmä na ten výbrus tu nájdeš lepších expertov Smile
Toto bol len môj názor, ale keď máš tých tyčiek viac, skús si jeden šíp vyrobiť podľa toho, čo tu tlachám a potom napíš Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kumo
Nováček
Nováček


Registrace: 24.8. 2011
Příspěvky: 72
Bydliště: Dýšina

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2012 11:36 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za rady.
prozatim jsem udělal délkové měření. Šíp je dlouhý 32" nátah mám 27,7"
Při prvním střílení nových šípů střílím na 10m v terčovnici byly rovně, ale asi tak o 40cm bokem. Ještě si s tím pohraju, flintu (luk) do žita ještě neházím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2012 3:05 pm    Předmět: Citovat

sak to Smile podla mna aj ta hrubka je na drevak pri tej librazi mala. to potom musi byt sip kratsi aby sa dosiahla spravna spine, nehovoriac uz o foc, ktore bude slabe voci tym 100grains hrotov, co sa mi zda tiez malo.
ten calculator je super - pri mojom ladeni zohral podstatnu ulohu a hlavne usetril kopu casu a roboty voci empirii.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2012 2:59 pm    Předmět: Citovat

Najprv treba vylúčiť či nejde o nejaký kontakt šípu z lukom pri výstrele. Môžu byť na Jekkyla mäkké a mlátia o luk aj keď lietajú ako príliš tvrdé.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2012 2:50 pm    Předmět: Citovat

kumo napsal:
Vyrobil jsem si první dřevěné šípy. Koupil jsem přebrané, naspinované cedrové tyčky 5/16 45-50lbs. Hroty 100 grain. Vyrobil jsem tři šípy na zkoušku jak budou létat. Včera jsem je prubnul a k mému zklamání létají hrozně do leva.
Mám Jekyla s oknem 48lbs na 28". Vzhledem k tomu že jsem si koupil tyček víc tak bych rád zjistil v čem je problém. Prosím odborníky o radu.


A jsi si jistý, že to není jenom problém "v hlavě" po přechodu na jiné šípy? Jinak když už máš šípy nebo materiál koupený, je nesmysl něco měřit nebo teoreticky vypočítávat, tady je účelnější testovat. Testů existuje několik druhů, začal bych vodorovnou střelbou do terčovnice z blízka (ideálně bez olepení) -> doladil v prvé řadě lůžko, pak teprve mrknout na směr. Pokud bude vybočení vidět už zde, je to jasné, pomůže třeba např. zvýšení váhy hrotu. Pokud test nic neukáže, jdu na jemnější testy - průstřelový přes papír, který používám s oblibou, když nevím kudy kam ...
_________________
>>- LK Falcon -->
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2012 2:33 pm    Předmět: Citovat

[url] www.heilakka.com/stumiller/[/url][/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2012 2:30 pm    Předmět: Citovat

kumo napsal:
Vyrobil jsem si první dřevěné šípy. Koupil jsem přebrané, naspinované cedrové tyčky 5/16 45-50lbs. Hroty 100 grain. Vyrobil jsem tři šípy na zkoušku jak budou létat. Včera jsem je prubnul a k mému zklamání létají hrozně do leva.
Mám Jekyla s oknem 48lbs na 28". Vzhledem k tomu že jsem si koupil tyček víc tak bych rád zjistil v čem je problém. Prosím odborníky o radu.

to znamena ze vysledna dynamicka spine je ina nez by mala byt. zadaj do googla "stu miler spine capculator", precitaj si navod a vypocita ti to presne dlzku samotnej tycky aby dynamic spine sipu ladila s tvojim lukom pri TVOJEJ presne odmeranej dlzke natahu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kumo
Nováček
Nováček


Registrace: 24.8. 2011
Příspěvky: 72
Bydliště: Dýšina

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2012 1:35 pm    Předmět: Citovat

Vyrobil jsem si první dřevěné šípy. Koupil jsem přebrané, naspinované cedrové tyčky 5/16 45-50lbs. Hroty 100 grain. Vyrobil jsem tři šípy na zkoušku jak budou létat. Včera jsem je prubnul a k mému zklamání létají hrozně do leva.
Mám Jekyla s oknem 48lbs na 28". Vzhledem k tomu že jsem si koupil tyček víc tak bych rád zjistil v čem je problém. Prosím odborníky o radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
seifgard
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.7. 2006
Příspěvky: 181
Bydliště: Praha - Uhříněves

PříspěvekZaslal: ne březen 04, 2012 8:12 pm    Předmět: Citovat

ok děkuju
_________________
CSWBS - Kde jiní končí, my začínáme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne březen 04, 2012 7:45 pm    Předmět: Citovat

můj názor je ten, že s přesností na gram je dostatečná.
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
seifgard
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.7. 2006
Příspěvky: 181
Bydliště: Praha - Uhříněves

PříspěvekZaslal: ne březen 04, 2012 7:13 pm    Předmět: Citovat

Poradil by mi někdo jak přesnou potřebuju váhu na vážení šípů 1 Gram, 0,1g nebo 0,01g ?
_________________
CSWBS - Kde jiní končí, my začínáme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dav1dMldc
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.1. 2010
Příspěvky: 580
Bydliště: ladce

PříspěvekZaslal: po květen 02, 2011 11:22 pm    Předmět: Citovat

čím ťažší hrot dáte na šíp, tým menší spin bude mať, to je jasné. preto ti to letelo bez hrotu lepšie. nabudúce môžeš skúsiť trochu viac nahnúť luk Smile .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fenit
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2010
Příspěvky: 540
Bydliště: Mallow,Irsko

PříspěvekZaslal: pá duben 29, 2011 8:32 pm    Předmět: Citovat

SanDuro napsal:
fenit,

spin sa meria takto das tycku medzi dva body vzdialene 26 palcov.

na stred tycky zavesis 2 librove zavazie

zmeras o kolko sa tycka prehne pod zavazim.

to je spin sipu. maksia sa pehne viac preto cim makksi sip, tym vacsie cislo.

A co to magicke cislo znamena ? Jednoducho hodnotu v palcoch o kolko sa tycka prehne.

Ked sa tycka prehne o jeden palec bol by to spine 1000 v karbonovom oznaceni. V drevenom je to pochopitelne 26 libier.

Ked sa to prehne len o pol palca ma to spin 500 a to odpoveda 52 libram.

Ked sa to prehne 0,4 palca ma to spin 400 a to odpoveda 65 libram.

atd.atd...... i ked ako sme videli karbon a drevo sa porovnava velmi tazko.

San
dakujem,je to jasne fenit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: pá duben 29, 2011 6:37 pm    Předmět: Citovat

SanDuro - jenom pro doplnění bys měl zdůraznit že se spin měří u dřeva při ohybu ve směru příčných let.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá duben 29, 2011 9:22 am    Předmět: Citovat

Chcel som ten kus dreva vyhodiť,, na predaj to nebolo. Potom som si povedal: možno niekoho poteší. Laughing
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá duben 29, 2011 12:53 am    Předmět: Citovat

fenit,

spin sa meria takto das tycku medzi dva body vzdialene 26 palcov.

na stred tycky zavesis 2 librove zavazie

zmeras o kolko sa tycka prehne pod zavazim.

to je spin sipu. maksia sa pehne viac preto cim makksi sip, tym vacsie cislo.

A co to magicke cislo znamena ? Jednoducho hodnotu v palcoch o kolko sa tycka prehne.

Ked sa tycka prehne o jeden palec bol by to spine 1000 v karbonovom oznaceni. V drevenom je to pochopitelne 26 libier.

Ked sa to prehne len o pol palca ma to spin 500 a to odpoveda 52 libram.

Ked sa to prehne 0,4 palca ma to spin 400 a to odpoveda 65 libram.

atd.atd...... i ked ako sme videli karbon a drevo sa porovnava velmi tazko.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá duben 29, 2011 12:35 am    Předmět: Citovat

Cornus.Pozdravovat necham.

Ten luk sa mi paci cim dalej viac so vsetkymi svojimi nedokonalostami. Prave preto ze je taky cely nejaky nepravidelny. Pretoze ked to ma byt klacek tak to musi vyzerat ako klacek. hihi

Napriek tomu sviha jak svina a to bol pomalsi len o 10 stop v porovnani s o 5 ci 7 libier silnejsim laminatom.

At o na nom este nie je fastflight. Na to ze je to kus klacku je to rychle a presne jak svina, akurat aby som mu to nekazil.

Idem sa dalej pohybovat v svete dreva. Aj ked sa asi nedopracujem nikdy na uroven lukara tvojho typu ktory uvidi luk v kuse dreva akorat okruha tie zbytocnosti okolo. hihi

Nicmenej uvidime co povie spinovacka. zajtra idem vyrabat.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt duben 28, 2011 11:50 pm    Předmět: Citovat

Karbón a drevo nemožno zrovnávať. Má to rôznu rýchlosť kmitov a pomer váhy a spine. I rôzne drevá kmitajú nerovnako. Preto je asi ceder a smrek najlepší.
Pozdravujem pana Kyzla, pochvala potešila. A odkazujem, že ten luk nebol moja vlajková loď. Asi by som ho nerozdával, že? Smile
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt duben 28, 2011 11:11 pm    Předmět: Citovat

Tak jsme to s panem Kyzlem dneska skusili. Spravny spin sipu je 55 liber na dreve a jeho spinovacce. Karbon ktery lital dobre vykazuje uplne jiny spin. Takze porovnavat dreveny a karbonovy staticky spin nema vyznam.

Strilel jsem z toho co bylo ze dreva k mani od 35 do 70 liber. 55 liberni sip lital sam do zluteho.

Jinak pan Kyzl Cornuse moc zdravi a rika ze je pan lukar a ze je to pekny kousek a ze mkam nechat moc pozdravovat. Dle hrubeho mereni byl jak s karbonem tak se drevem Cornusuv drevak jen o 10 stop pomalejsi.

Takze sipy jsou uz v produkci.

Skusim udelat i svou sadu . Zitra udelam spinovacku.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
fenit
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2010
Příspěvky: 540
Bydliště: Mallow,Irsko

PříspěvekZaslal: čt duben 28, 2011 9:54 pm    Předmět: Citovat

uz som to videl viac krat a neviem co znamenaju tie cisla u karbonovych sipov.Co znamena 500-ka?U drevenych si objednam spine(na moj luk 40-45lb)potom dlzku sipu ale neviem co su tie velke cisla,dik.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.