Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

BareBow
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Sportovní luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 5:23 pm    Předmět: Citovat

Jardo,

neuhybas, prave naopak, natahujes hlavu k luku abys nemusel tolik tahat.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 4:34 pm    Předmět: Citovat

Už přes rok u sebe pozoruji zvláštní úkaz, kterému nemůžu přijít na kloub. Je to takhle:
Řekněme, že hodinu střílím a mířím pořád na stejný bod. Během té hodiny mi ale zásahy pomalu putují doleva, takže ty poslední jsou asi o 20 -25 cm nalevo od těch prvních.
Bude to asi nějak souviset s postupující únavou, nějak tomu luku uhýbám čím dál víc, či co, ale pořád jsem nepřišel na to v čem to je.
Nesetkali jste se s něčím podobným? Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: st květen 20, 2009 4:17 pm    Předmět: Citovat

jo v bb ted muzem strile FITA sestavu hFITA, hF/kr mozna i F70,
Fita sestava je 6x6 na 70, 6x6 na 60, 12x3 na 50 a 12x3 na 30, to se muze střilet v jednom dni 144 sipu docela zahul, nebo se to rozdeli na 2 dny dlouhý dálky a pak kratky, F/kr se strili v jednom dni, nejdrive trenig, 50m, pak se prestavi terce a bez treningu 30m.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: st květen 20, 2009 1:06 pm    Předmět: Citovat

jo presne tak, maximum je na F/kr 720b, my co s třílíme terenní fitu tak je to vlastne na stejne velky terc 80cm na 50m, ale s jiným bodováním, takže to uz mame trochu nastřílený a na 30m 80terc to je uz brnkacka. To by mely být skoro samý žlutice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st květen 20, 2009 12:36 pm    Předmět: Citovat

SanDuro napsal:
Tak jsem dnes strilel , kratkou Fitu a udelal si osobak 515 bodu, na 50m jsem dokonce prestrilel mh o pet bodu.

San


Jestli tomu dobře rozumím, krátká fita je 2 x 36 šípů, 30 a 50m, obě položky do 80 cm terče, celkem 720 možných?
Někdy to zkusím, ale těch 50m bude s mým lukem problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: ne květen 17, 2009 9:23 pm    Předmět: Citovat

CauSanduro, jsem si strelil kratkou fitu ale ol lukem, jenom 572, protoze 3 sady jem na 30m ladil zamerovac. Pak jsem to premontoval na BB a na 70m mi to covece osove litalo od cerverny do cerveny, pak jsem vyladil i tu vysku, drzim to tesne pod sipem, a na 122 cm terc mirim na horní okraj, kdyz spravne vypustím a nepovolím tak to letí výškově správně, tak jsem byl docela příjěmně překvapen, že se tím BB lukem dá střílet tak daleko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt květen 07, 2009 10:01 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem dnes strilel , kratkou Fitu a udelal si osobak 515 bodu, na 50m jsem dokonce prestrilel mh o pet bodu.

Kdyz vystrel neutrhnu tak to vyskove leti kam ma. Mam jeste obrovsky problem s kotvenim. Na stranu. Treba mam sipy 8,7,7 vyskove v rozmezi 5 cm ale lita to do strany. Snazim se sledovat polohu tetivy k luku ale problem mam s nekdy uzavrenou nekdy otevrenou rukou. Budu muset asi kotvit jeste nekde palcem, jak to ti Rusaci delaji za krkem.

Jak rikam vyska OK pokud to neutrhnu ale stranove rozpytl 30-35 cisel.

Berni ke bozi a tp jsem se ani v prubehu zavodu neposr..

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: út květen 05, 2009 12:48 pm    Předmět: Citovat

pak teda asi je docela velky rozdíl v síle tech ramen si myslím, jak vysoko mas ted luzko na tetive by me zajímalo. bezbrcak ti výskove lít astejně jak olepený?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: út květen 05, 2009 10:32 am    Předmět: Citovat

Covece 10mm to se mi zda na BB prilis, predstav si az budes strilet 50m a budes to drzet pod luzkem. To mas podle me prave naladěný na tech 15m. Me teda na 25m ted bezbrcak lita trochu doprava, na kratsi vzdalenosti se soustrel porad zlepsuje, ale zalezi na tom zda ciste vypustím nebo si trochu brnknu, pak letí více doprava a kdyz cítím ze to bylo ono letí správne. ten nula tiler si zkouzel? Pak samozrejme muzes jeste vysunovat a zasouvat buton bez zmeny jeho tuhosti a pozorovat co to dela. Ja bych to zacal ladit na 18-20m. Podle tabulek výrobce ti vychází ten spin dobře? tam vychází jako na ol luk, na BB by to melo být o stupen tvrdsi nez ríkají tabulky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: po květen 04, 2009 11:27 pm    Předmět: Citovat

Skuz napsat na http://www.military-paintball.cz/, na paintball existuji docela vykonne lasery s regulaci vykonu a nekdo ti jej tam rad pujci.
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po květen 04, 2009 1:40 am    Předmět: Citovat

Idealni by byla ta vysoko rychlostni kamera, anebo svitici koncik a otevrena zaverka fotoaparatu. Ale koncik zase sip zmekcuje.

Jestli to porpoisuje zjistis bez brcakem, Nekdo se kouka abys mel bez brcak vodorovne (treba zarovnan se strechou) ty pak vystrelis. Dela se to zblizka pac sip vic kmita. Idealne pri 4,5,6,7,8,9,10 metrech by mel byt bezbrcak rovne, jinak bude mit koncik nednou nahoru jednou dolu.

Tim samym zpusbem zjistis kmitani do strany.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so květen 02, 2009 6:07 pm    Předmět: Citovat

Tak se to dela u olympijskeho luku. Proto si myslim ze laser je lepsi.
Minule jsem to diskutoval s Kyzlem.

Ty taky badaji ... a kvuli te terenni se na mne nerozciluj, ja jsem ve Startu a svazu ten posledni ...

Jsem se jen snazil osvetlit situaci.

San Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: so květen 02, 2009 4:01 pm    Předmět: Citovat

SanDuro napsal:
Ludo,

Prave ze ten laser ti umozni zkontrolovat dynamicky tiler, staticky zmeris jak psal imago. Jeste se da dynamicky zmerit tak ze nasroubujes na luk stablik a knekdo kouka kam stablik cukne bezprostredne po vystrelu. Ale meni vlastnosti luku takze jako ladeni pro BB je to diskutabilni.

San

podle toho kam ti skubne stablik poznas ze mas zmenit tiler? Sanduro ty me tu valis kliny do hlavy, stablik mam muzu si ho tam namontovat, ale stablik zpusobi celkove zklidnení luku a sipy co byly na BB akorat budou v tu ranu minimálne o stupen tvrdsi. to budeme muset nekdy v klidu prodiskutovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so květen 02, 2009 6:01 am    Předmět: Citovat

Ludo,
toho vecneho predelavani tilleru se prave snazim zbavit.
Prave tim ze Bernardini ma momentalne 72 palcu. Cim delsi luk, tim mensi problem s tillerem pri SW.

Berni je uz jakz takz vyladen a skoncil jsem na BH 10 palcu. Lita to rovne na rozsahu 10 - 50 metru.

Vic toho nepoladim pac mam nakou nastydlost. Jelikoz tady mame bar zvany Mexiko kam chodim na pivo je to mozna mexicka chripka.

Budu se pres vikend spis povalovat.

Jeste musim posunout luzko sipu kousicek nahoru.

Prave ze ten laser ti umozni zkontrolovat dynamicky tiler, staticky zmeris jak psal imago. Jeste se da dynamicky zmerit tak ze nasroubujes na luk stablik a knekdo kouka kam stablik cukne bezprostredne po vystrelu. Ale meni vlastnosti luku takze jako ladeni pro BB je to diskutabilni.

Pochopitelne tiller naladis jinak na terenni a na halu. Na 3d by mel byt stejny jako na halu (prumerna vzdalenost tercu 18-20 metru.
Na terenni nastavis optimum kolem 30 metru.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: pá květen 01, 2009 11:13 pm    Předmět: Citovat

Sanduro me to prijde jako blbost, kam jako prilepis to ukazovatko, a jak vis ze ukazuje do spravnýho místa? Jak poznas kdyz cestujes po tetive ze mas správne tiler, ten tiler prece budes mít správne jen pro jedno konktrétní místo na tětive. Idealne pro místo kde to nejvíce držíš, cili třeba na zimní sezonu na halu by to chtelo jiný tiler nez na terénní, trochu jiný na 3d a trochu jiný na FITU. Cili ideálně 4 různé luky. Zajímalo by mě jak změřit napětí na ramenech při různých tilerch.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá květen 01, 2009 6:28 am    Předmět: Citovat

Stejne se to da udelat laserovym ukazovatkem od Cinanu za par korun, prilepis to k luku a koukas jak cestuje cervena tecka.

Kdyz to budes nastrelovat tak ten bezbrcak musi byt malinko vpravo a malinko dolu.

Malinko vpravo protoze sip je mirne mekci a malicko dolu protoze chces aby sipy meli vestsi prostor pres zakladku.

Ja jsem jeste novy luk nevyladil ale zatim pozoruji ze mi carky nesedi a strili to o 4-5 dale na stejne carce.
Takze uvidime, stejne jsem udelal vcera 264 na tereni.
Na Lisci farmu asi kaslu budu zastrelovat luk a trenovat formu. Je desna

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: čt duben 30, 2009 11:07 am    Předmět: Citovat

Jeset k tem hrotum, nikdo na sklad ani jine hroty nez ty break off nebere. Takze volba je uz predem jasna Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: čt duben 30, 2009 10:05 am    Předmět: Citovat

ty s insertem a sroubovacim hrotem se prý lámou, ja mam teda ty break off, v konciku mam hliníkový pin easton, ten je dobrej ze kdyz trefim sip do sipu tak se mu nic nestane, maximalne se znicí ten pin a trochu tou ránou se pokřivý šíp, a protze to je nalepený tepelným lepidlem tak se to da vymenit, pak beiter over nock, no a ty spin wingy letky, jsem s nima spokojený, ale je fakt ze to kazdou chvili prelepuju. ALe už to mám zmaknutý tak to mam raz dva.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt duben 30, 2009 9:08 am    Předmět: Citovat

Blbe se divas, maa je mh i Luda.

Ja mam ty neznicitelne plastove.
Jsoou mozna bozi ale strasne se nici a lepit je je otrava.

Nerikam ze as se nekdy naucim strilet si je neporidim.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt duben 30, 2009 3:00 am    Předmět: Citovat

Nasel jsem to, pise to zenska co vyhrava BB souteze:

Todd,
I currently use A/C/E 570s. McKinney II are very good too. You can even use the less expensive Easton Navigators. These will be a little heavier and may not get the distance you want.
String walking makes it very difficult to tune the bow because as you walk down the string it causes the arrow to show a weaker spine compared to being right under the nock where it will be stiffer. So - if you are used to fingers at the nock, then you will need a little stiffer set up to allow for going down the string.

My goal when I set up the bow is to get 50 meters without going off the shelf. Right now I am just getting 50 - 51 meters right under the nock. The reason for this - the farthest field distance I shoot in the FITA field is 50 meters. It prevents errors under stress. Remember, you will gain distance by shortening your arrow length two ways. One, because you are using it as your point of aim and two, it lightens the arrow slightly. If you have a lot of arrow sticking out when you are under the nock and you go to full draw, then you can cut. (of course keep in mind it stiffens the arrow) Also, if you can knock off 10 grains in the point, it stiffens the arrow and lightens it for distance.
Finally, most of the top recurve and barebow shooters use spinwings or curly vanes for their fletchings. If you haven't tried these - you should. I use the elite spin wings. Plastic vanes will slow the arrows down.

For indoors, I leave my set up the same. I found that once I had a great outdoor set up, I only slightly adjusted the plunger for my indoor. I shoot as good of a score this way as I used to when I went to feathers, etc. and it took too long in the spring to redo the set up for outdoor.

Hope this helped.
Becky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 29, 2009 7:42 pm    Předmět: Citovat

Ludo jse to vyladit na rozsah 15 - 50 metru, aspon mne. Pak mi sip lita doprava. Dukazem toho je ze jsem Vas na prtatech posledne prestrilel jak tebe tak mh.

I kdyz by bylo logicke ze pri extremnim SW mas kratsi natah a mel by se sip chovat jako tvrdsi, paradoxne chova se jako mekkci.

Nejdriv jsem to pozoroval, pak jsem badal a vycetl, kouknu do odkazu a pak to jsem dam. Psal to cllovek ktery umi. Vittorio a spol. Take to tam heykz zduvodnil.

BB je fakt cerna magie, krome vsech platnych pravidel tam mame jeste jednu promennou navic a to je tiller jak SWkujeme.

S tvym kratkym natahem to mozna nepoznas nebo to funguje jinak, ale my co tahame malo liber a hodne delky ( proste je to jinak, mozna se dopidim jakz takz objetivni pravdy)

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: st duben 29, 2009 6:47 pm    Předmět: Citovat

SanDuro napsal:
S tim zkracovanim bych si dal pozor , kdyz to stvrdne moc, tak to budes muset honit buttonem a tezko dostanes caru na vsech vzdalenostech.

Cilem je zkratit tak aby si vyladil luk na nejmensi soustrel a od 15 do 50 metru nemusel hejbat buttonem. od 5 do 10 budes bud premirovat doleva, pac sip se bude chovat jako mekkci. Nebo henjbnes buttonem.

Optimalne by to melo byt vyladeno kolem 25-30 metru kde lezi vetsina tercu na terreni.

San

Proc myslis ze na blízko se bude síp chovat jako mekký a pujde více doprava a na dalky, ze pujde zase spíse doleva? To si nekde vycetl? By me to dost zajímalo. Když ten luk prece správně vyladíš se šípy, tak bys mel porad mířit na střed, a mělo by to tam lítat, nebo ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 11:00 pm    Předmět: Citovat

to je pravda, ale mas jen jeden takto zkracený síp potrebujes aspon 2 jeden s brkama a druhý bez aby si to moh spravne otestovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 10:55 pm    Předmět: Citovat

imago,

na tvem dlouhem natahu ti bude tvrdnout mnohem pomaleji nez Ludovi.

Confused

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 10:12 pm    Předmět: Citovat

ja ten beiter buton mam zase kratkej
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 10:03 pm    Předmět: Citovat

S tim zkracovanim bych si dal pozor , kdyz to stvrdne moc, tak to budes muset honit buttonem a tezko dostanes caru na vsech vzdalenostech.

Cilem je zkratit tak aby si vyladil luk na nejmensi soustrel a od 15 do 50 metru nemusel hejbat buttonem. od 5 do 10 budes bud premirovat doleva, pac sip se bude chovat jako mekkci. Nebo henjbnes buttonem.

Optimalne by to melo byt vyladeno kolem 25-30 metru kde lezi vetsina tercu na terreni.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 9:57 pm    Předmět: Citovat

No tak jsem ai dnes nechal udelat tetivu a namontoval na Berniho normalni ramena dlouha 38 liber. Vznikl mi tak opravdovy longbow 72 palcu.

Vyskove sedi neopereny sip akorat lita hodne doleva ale luk s operenyma strili kam ma. Takze musim pohnout buttonem akorat tam musim dat podlozku protoze button moc trci (Beiter) tak jsem tam musel dat tu kratkou bilou pacicku. Dam tam tu mosaznou podlozku co mam od Spigarelli zakladky abych mohl zpet na dlouhou cernou pacicku, jinak se mi sipy budou drit o hlinik.

Pri strelbe se to ami nehne. Jak to strili jsem nemohl objektivne posoudit pac byl na Strahove vichr a v tom clovek pozna prd, zitra asi taky nic nevyladim.

Ale subjektivne kdyz to porovnam s Hoytem je to nebe a dudy. Konecne jsem nasel svuj luk.

Jak pise Vittorio normalne pri svem natahu bych mel mit 70 palcovej luk ale pry ma Berni jinej uhel ramen a tak i lidi s kratsim natahem budou mit pocit stabilniho luku a nezmenseneho vykonu pri 72 palcich.

Jeho nazor zde: http://sagittarius.student.utwente.nl/bb/viewtopic.php?p=38790#38790

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 7:47 pm    Předmět: Citovat

ještě bych ho zkratil tak o 3cm, bude trcet 4cm, to by melo stacit i na dobrý zamíření, pak to bude poznat o 2 kousky Smile a to uz rozdíl tutove bude znát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so duben 25, 2009 5:47 am    Předmět: Citovat

No vysel me docela slusne ale koupil jsem to z alternative archery pres znameho co tam ma velice slusne slevy. Tak dlouho jsem o tom basnil az se mi nabidl ze mi ho koupi.

Ale Lada ho asi taky umi za slusnou cenu.

Nemel jsem ho vubec cas ladit ale BH je kolem 20.5 asi to jeste natocim. Nikoho valcovat nebudu vystrelil jsem z toho doma 5 sipu na vzdalenost 5 metru, odhadem udelal luzko sipu. Button neni nastaveny a nemam carky, takze se spis zitra budu netrefovat.

Skusim to rano pred zavodem aspon malinko poladit.

Rumburak o kolik mas vyoseny sip ? respektive vystrceny button ? Kdyz se to odvali z prstu tak musi tetiva ziskat vetsi oblouk do strany, nebo si nepozoroval zadnou zmenu ? Je pravda ze napeti v zapesti je problem u vsech strelcu hlavne zacinajicich, a my co jsme zacali strilet davno po Kristovych letech ..... Cokoliv funguje kdyz je vystrel konzistentni, coz jen poukazuje na fakt ze objektivni lukostrelecka forma je velice subjektivni a funguje jen na dokonalem modelu virtualniho lidskeho tela.

Ale kazdy jsme jiny.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Rumburak
Nováček
Nováček


Registrace: 11.4. 2009
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: so duben 25, 2009 12:36 am    Předmět: Citovat

snažím se dělat co největší háčky a mít co nejvolnější prsty, proto se mi tětiva převalí až za první článek, asi to neni správně, ale když je dám za první článek, tak mi skoro vyjede, tím je mám zaťaty a tím ovlivňuju silou v zápěstí výstřel, jenže já držím 2 prsty pod šípem a jeden nad, vy co střílíte holím lukem, držíte myslím tětivu pod šípem takže je máte u sebe, ikdyž princip bude podle mě stejný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Sportovní luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 7 z 10

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.