Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

BareBow
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Sportovní luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2009 10:21 pm    Předmět: Citovat

sis to nechal soukr dovizt? na kolik te to vyslo jestli to neni tajny? jsem na to zitra zvedav.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2009 7:17 pm    Předmět: Citovat

Tak dorazil bernard, nasroboval jsem do toho zavazi a dal tam ramena z javoru na steroidech, ted, to ma tak 30 - 32 liber ale po vystrelu se to ani nehne, zitra ho vemu na 3d.

Rumburaku je nejaky dobry duvod proc nenasazujes tetivu hned za prvni clanek ?

Imago , 8-9 cm je opravdu dost... Ale na 3D by to bylo bozi do 30 metru.

Zitra asi trefim prd pac nemam carky ale Berni je bozi.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Rumburak
Nováček
Nováček


Registrace: 11.4. 2009
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2009 11:23 am    Předmět: Citovat

otlaky dělá hodně špatná delka zástěrky, sem s tím teď bojoval 2 týdny, nechápal sem proč, měl jsem uplně krvavy mozoly a na 4 dny jsem musel vysadit, až sem si všiml že zástěrku (chránič prstů) mám krátkou, docházelo totiž k tomu, že při nátahu, jak mám volny prsty, tětivu usazuju až za druhý článek prostředníku, tudíš hodně dozadu, ale při nátahu se mi převalí za první článek, to nevadí, jenže zástěrka se zapře svou hranou právě na lužka předních článků, si vemte jaká je tam síla a trvá cca 5 až 10sec podle délky vystřelu, pak to vynásobte 200x vystřelem za den a nemuže to skončit jinak, než krvavým mozolem
vyměnil jsem spodní kuži a nemám problém,
takže zástěrka, čím delší, tím lepší
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2009 8:27 am    Předmět: Citovat

imago pekna prace, Akorat ta tabka by dle mne nemela mit vsechny vrstvy stejne velike. Tam dle mne nastava ten problem. Vrstva smerem od tetivy smerem ven by mela byt podle mne delsi, Protoze u vystrelu, kdyz se to rozbali tak prave dostanes pres konecky prstu protoze je chrani jen jedna vrstva.

Melo by to byt vetsi o tolik aby to ve zbalenem stavu (kolem prstu a tetivy byly vrstvy zarovno. Spiga dela jednu takovou:

https://www.archerypro.co.uk/product.asp?urn=6663&c_urn=127

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 11:43 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
a kde kluci kupují tu koňskou kůži, jak si jí longbowisti lepí do okna?? Nemá to Standa na tyršáku, či Bodnik??


Hadaš.
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 11:07 pm    Předmět: Citovat

a kde kluci kupují tu koňskou kůži, jak si jí longbowisti lepí do okna?? Nemá to Standa na tyršáku, či Bodnik??
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 11:01 pm    Předmět: Citovat

Sanduro a nemoh by si kousek vzit na dunu? me ta tabka co kupuju uplne nevyhovuje a mam v hlave jak ji vylepsit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 7:50 pm    Předmět: Citovat

Kdyby nekdo mel vycinenou kuzi i s chlupama treba z kravy hned bych z toho TAB udelal. Jedna mi visi na stene na chate ale ta uz bude pelichat.

Skusim taky homemade ale dam dovnitr Corduru, vali se mi tady nejake urezane popruhy z potapecskeho vybaveni, dam vedet.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 4:21 pm    Předmět: Citovat

S tabkou se taky porad potýkam, kdyz si na ni zvyknu tak uz je odrbana a abych kupoval novou, 450 je docela dost, vydrzi mi to tak 3-4mesice, a stve me to jak mi to sklouzava z prstu. To tvoje reseni vypada zajimave, asi se taky pustím do nejake homemade Smile z tech odrbaných
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 4:09 pm    Předmět: Citovat

normalne ACE rezu pilkou objedu to kolem dokola a pak urezu tu hlinikovou trubku, nic se mi neroztrepilo, chce to rezat opatrne, a pak zapilovat. Nalepit hroty a je to. Nesmis se toho bát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 3:18 pm    Předmět: Citovat

Ja to rezu dremelem, je to vysokootackove a davam tam pidi rozbrusovaci kotoucek. Ono je je jedno cim to rezes hlavne to musi byt vysoko otackove jinak to roztrepis. Coz by mne u sipu za 650 Kc mrzelo.

A to rezu jenom powerflighty. ACE si necham delat na delku. Musim to ted poladit ale vzdy se to da poladit kombinaci tileru , braceheigth a buttonu, neni treba rezat sipy, pokud teda ty sipy nejsou totalne mimo.

Pri SW se sip chova jako nejtvrdsi na maximalce a mekky na 5 metru, proto to strili vzdy trosku doprava na kratke vzdalenosti.

Ale ted jeste ladit nemuzu pac mam formu v pytli a ze tri ipu utrhnu jeden. nebo dva.

Souvisi to ale s tim ze budu muset opravdu poresit TABku. Po dvou dnech tereni jsem mel prsty jako by me po nich mlatili kladivem a na prstenicku se mi udela mozol a pak puchejr. Boli to a ja pak podvedome strhavam vystrely jak se telo snazi zbavit tetivy aby to bolelo co nejmene.

Zatim nevim co s tim, skusim sehnat na spodek asi kus kevlaru. A na vrch jeste nevim co, idelani by byla kuze z divocaka i s chlupami.

Takhle se jeden den roztrenuji a pak mam tri dny utrum.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 1:50 pm    Předmět: Citovat

Jasne, cili jestli to mas ted vyladěný, tak to ted poletí doleva, bud pritahnes ramena, nebo das tezsí hrot, zalezi o kolik to zkratis, ja to řežu jemnou pilkou na zelezo, mam takový pripravek z prkna, abych ten sip mel po cele delce opreny o prkno a zajisteny hrebiky, aby se mi to pri rezani nkroutilo nerozstipalo se to, pak to dopiluju pilníkem na presnou delku, bezbrcak mam jako delkový mustr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 12:40 pm    Předmět: Citovat

pak ti ale ty sipy zase ztvrdnou, zkus si kam ti lita bezbrcak. doladení bez brcaku pak muzes jeset doladit povolenim pritazením ramen, nebo zmenou hrotu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 12:09 pm    Předmět: Citovat

imago napsal:
Já mám ukazovák 7 mm pod šípem už při 30 m, na 50 m už nadsazuju 1 metr - mám 36#, ale se svejma vopičíma prackama z toho tahám prej 39#, tak nevím. Zkouším to řešit kotvením níže, ale nejsem konzistentní, víc mi vyhovovalo se zapřít pod licní kost. Šípy mám Medalliony, lehký jsou dost - - -

taky kotvím pod licní kost, cim delsi mas sipy tak to pak musis chytat vice pod sipem, pokud miříš hrotem, mas je dlouhe od zakladky plus palec?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 11:24 am    Předmět: Citovat

SanDuro napsal:
Zla sprava, motam to z niti zakoupenych na Tyrsaku (delam nima ocka na tetive) Ale jakakoliv nit PE nebo PP to zvladne taky. Tajny recept zni :

1. omotat nit , udelat uzlik, otocit o 180 stupnu a pokracovat.
2. pokracovat dle libosti ale 5 uzliku je hafo
3. opalit zapalovacem konce posledniho uzlu
4. opaplat na zaver vterinakem

San

ty nite na omotavku ocek jsou tluste, dela to pak na tetive takový skaredý uzel, idealní jsou ty co na to mají být, dycky nekde kus vysomruju nebo odkoupim, zatavim to jen zapalovacem, lepidlo tam uz nedavam, protze me Vl. Brada varoval ze by to mohlo poskodit tetivu.

no sem na ten tvuj novej stred zvedavej jestli je to skutecne tak neco jinýho. Ze by byl specialne pro BB, to neni je to i pro OL, akorat to ma diry na montaz zavazí takze nic nikde pak netrčí. pro natah do 32" pisou ze staci ty 68" ramena, jinak pak ty co mají ruce jak pavouci 70" ramena. Stred vypada pekne, jakou budes mit barvu? Tetivu si podle me stejne budes muset udelat novou, protoze ta stara tam nebude uplne presne pasovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 12:56 am    Předmět: Citovat

Zla sprava, motam to z niti zakoupenych na Tyrsaku (delam nima ocka na tetive) Ale jakakoliv nit PE nebo PP to zvladne taky. Tajny recept zni :

1. omotat nit , udelat uzlik, otocit o 180 stupnu a pokracovat.
2. pokracovat dle libosti ale 5 uzliku je hafo
3. opalit zapalovacem konce posledniho uzlu
4. opaplat na zaver vterinakem

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 11:29 pm    Předmět: Citovat

Pac tereni je nase paradni disciplina. Dam zitra vedet jak jsem dopadl jeden nad.
Bernard je uz v Nemecku.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 9:51 pm    Předmět: Citovat

To mas pravdu vsichni na nas koukaji zkrz prsty, akorat na te terénní jsme ted asi nejvetsí skupina střelců hi hi Smile (se opičím po tobe).

si myslím ze dlouhý stred a kratký ramena to pro BB asi není, pro malé postavy jak ja a milan mozna kratký stred a normalní ramena, by byla mozna vyhoda při strelbe zkopce a do kopce. Rozhodne jiny luk si v dohledné době ale nehodlám kupovat.

tech 50m mam taky nekolik mm pod šípem, 70m bych teda taky asi musel mírit na vrsek terce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 7:05 pm    Předmět: Citovat

To delam bezne na BB s tredicnim reflexem, 30 m je point on na tri pod, pak prohodim jeden nad a je to o 15 metru dale.

Momentalne strilim FITA BB tak ze i na 50 metru mam jeste kousek mista pod tetivou, Kdyzse chci trefit na 70 metru musim dat prsty tesne pod a mirit na horni okraj tercovnice.

Zitra skusim jeden nad a dva pod ale s tilerem pak bude asi nutno pohnout.
Pak by to mohlo sedet na tech 70 metru aby byl sip aspon nekde na terci.

mh skousi kratsi riser aby mu ramena vic svihali, ja vyskousim cestu dlouhy riser , medium ramena.

Do te haly se da opravdu luk vytilerovat na tech 18 metru ale je to strasne sr....

Teoreticky (ciste) by mel byt nejlepsi co nejdelsi luk aby se rozdily v tahani ramen eliminovali . Otazka jestli je cesta dlouhy stred a kratka ramena vhodna i pro stringwalking na ruzne vzdalenosti, ukaze to praxe.

Zel bohu o BB a strigwalkingu je toho na netu jak safranu, teda aspon v anglictine.

P.S.: Jestli chceme zvlatsni vlakno na BB muzu poprosit Petu at nam jedno udela.
Jak rikam pro CLS nejsme dost sportovci, pro tradicni lukostrelbu dostatecne tradicni, hihi si pripadam jak bezdomovec.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 1:25 pm    Předmět: Citovat

No co se tyka te hlucnosti, vzdalenost od madla k tetivem jsem nastavil podle navodu k luku, ja mam ramena kratsi, cili ja mam 68" luk, a tak to mam myslim asi na 22cm, me to tak vyhovuje, no a na ramenach mam limbsavery, to dela hodne s tou hlucností. akorat jak ty savery zterí tak uz to nema ty spravne vlastnosti, vyrobce je doporucuje po roce vymenit. V hale prej svedi míří butonem, ma to tu vyhodu, ze pokud udela kratsi nebo delsi natah, sip letí porád podle svisle osy, maximalne ma tedy vyskovou chybu. jestli strili Seimandy na 90m skoro stejne jako OL, tak to je narez teda, muze mirit necim na luku, ale tak daleko nemam prostor kde bych to zkusil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 10:22 am    Předmět: BareBow Citovat

pro ty co se zajímají o holé luky, jak to naladit, aby jsme se trefovali, volba nejvhodnějšího středu pro BB, ramen, šípů, tětivy a tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Sportovní luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 8 z 10

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.