Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

BareBow
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Sportovní luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: ne listopad 07, 2010 12:28 am    Předmět: Citovat

podle pravidel by znacky na tabce mely mít stejnou roztec, a mel by sis pamatovat která znacka je pro kterou vzdálenost, nesmí tam být číselné udaje. ja to mam treba takto 5,10,15,18,20,22,25,27,30,35,40,45,50m
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
archangel
Nováček
Nováček


Registrace: 16.3. 2010
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: so listopad 06, 2010 9:20 pm    Předmět: Citovat

Mám dotaz.Zaujímali by ma značky vzdialeností na tabke.funguje to tak,že na tabke mám naznačených čiarkou napr.30m,priložím tabku k tetive a zapamatám si kde tá čiarka na tetive bola?Viem že na tetive by nemali byť žiadne značky iba na tabke môžu byť,ale vytvoriť iba jednu napr.5cm pod uložením šípu a odtial posúvať nahor a nadol aby sa mi to suhlasilo s čiarkou na tabke?Alebo sa to robí inak?Ďakujem za odpoveď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: čt září 23, 2010 1:30 pm    Předmět: Citovat

ty carbon one, jsou hmotnostne stejne jak ACE, maji i stejne komponenty, piny, hroty, je to levnejsi varianta k ace. trubka asi 200.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt září 02, 2010 2:39 pm    Předmět: Citovat

nebude.Můžeš mít i tlumič na ramena a dokonce stabilizátor, pokud luk bez tětivy projde kruhem o průměru 12.1 cm
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ondruliak
Nováček
Nováček


Registrace: 25.1. 2010
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: čt září 02, 2010 2:21 pm    Předmět: Citovat

Chcel by som sa opýtať... môžem mať pri BB na tetive tlmič? nebude mať niekto výhrady? Ďakujem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: po květen 03, 2010 10:51 pm    Předmět: Citovat

vyztuha mi prijde stejna jaku u helixe a ten krouzkem 12,2mm neprojde. Takze si myslim ze taky ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ondruliak
Nováček
Nováček


Registrace: 25.1. 2010
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: po květen 03, 2010 10:20 pm    Předmět: Eclipse Citovat

Ahojte neviete mi prosím niekto povedať či sa dá s Hoyt Eclipse strielať BB? Teda viem že sa dá Smile, ale straší ma tá výstuha... Za odpovede vopred ďakujem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: po únor 08, 2010 5:50 pm    Předmět: Citovat

Jirka Mašín nestarší BB u nas asi, vyrovnal Milanuv rekord v hale 522b, pekný výkon Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: út leden 19, 2010 10:52 pm    Předmět: Citovat

Myslím, SanDuro, že je to nakoniec jedno, a stačí zatvoriť oči, sústrediť sa na ten posledný výstrel, každý by si to mal vyskúšať, pretože pohyby a oči nás klamú a nepočujeme dostatočne a nevnímáme dostatočne svoje pocity a pohyby a výstrel a toto všetko nevieme vtedy, kedy sa docieli zásah, takže skúšať i so zatvorenými očami. Sayonára!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út leden 19, 2010 1:47 pm    Předmět: Citovat

Jelikoz jde kolem a kolem debata o tom jak je skore dobre v treninku a potom sa clovek na sutazi rozsype, nasiel som video chlapika ktory to krasne vysvetluje.

http://performance-archery.tv/?q=node/82

Ve zkratce:

1. Neni potreba kazdy den vystrelit 300 sipu , na co je potreba dbat aby kazdy vystreleny sip byl vystreleny jako na zavode.

2. Na zavdech strilet jako na treninku, v rytmu uvolnene a verit si ze strilet umim. Asi jo kdyz to na treninku jde Smile

3. Kazdy vypadek z rytmu znamena ze clovek se snazi neco opravit (cimz samozrejme vystrel skazi) protoze se mu zda ze neco dela blbe. Nejcastejsi chybou je delsi mireni a prehnaha opatrnost a soustredeni se na vystrel.

4. Doporuje strilet ve stejnem rytmu jak na treninku verit si a nebyt zbytecne opatrny.

Moje poznamka: Vsimnul jsem si to ted na zavodech u spousty strelcu co strileli se mnou. Nejvic se to projevuje na tom kdyz jeden vystrel nedopadne dobre. Misto toho aby clovek uklidnil a udelal dalsi normalni vystrel v tempu, najednou zacina dele mirit, jinak tahat luk coz muze vezt az k tomu ze celou sadu rozsype.

Posledni dobou se mi velmi dobre dari napravit nepovedeny vystrel hned nasledujici zlutou na cez jsem velice hrdy. Totalne jsem jsem zatim zmatlal jen jednu serii kde jsem mel tri sipy po celem terci.

Veliky problem mam se tretim sipem, treba dam (sice na velkem terci) dve desitky ale dat tam tu treti je hrozne tezke. Skousel jsem delat vetsi pauzy, pripisoval jsem to svalove unave po dvou vystrelech ale tim to neni. Je to nekde v hlave a zatim nevim co s tim.

Mate nekdo podobne skusenosti ?

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: ne leden 17, 2010 10:09 pm    Předmět: Citovat

hlavne nesmies ocakavat ze sa behom pol roka stanes skvelym strelcom v BB ... ako ja vravim treba pokoru a klud a neustale mysliet na to ze ak netrafim nieje to chybou sipu alebo luku nebodaj tetivy ale iba mojou chybou ... stale cakam na moje sipy ktore som si musel zohnat a este nedorazili a uz takmer mesiac strielam s sipmy ktore su uplne nevhodne na moj terajsi luk ak by som sa snazil dalo by sa na to vyhovarat ale nepotrebujem sebaklam .. takze pekne pomaly okukavaj ako kto striela .. nechaj sa nahrat na video ja som to raz spravil a skoro som odpadol aka to bola hroza odvtedy sa neustale buzerujem a predsa sa stane ze ruka uleti ako bolo vidno na tej nasej foto kde sme si boli zastrielat ... ale ten suboj plati aj ked ja strielam TRRBa ty budes BB Very Happy neni nad inspiraciu laughing6
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: ne leden 17, 2010 9:18 pm    Předmět: Citovat

no to je problem protze oboje ostre videt nelze, lepsi je koukat na hrot a terc okrajove, ale to mi vadí zase na 3d, protze tam zadný jasny bod na zvireti není, tak koukam stridave na hrot - terc, tetivu vnímám tak ze ji vidím rozmazane zleva, to musis vyzkouset jinak ti to líta zleva doprava, pak musíš udelat natah pokazde stejne dlouhy jinak ti to líta zase nahoru dolu. Zadní ruka musí být pořád v tahu, jinak ti zacne cukat dopredu dozadu a otrhovat se od obliceje a netrefis vubec nic Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
staso
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 2.11. 2009
Příspěvky: 477
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne leden 17, 2010 7:47 pm    Předmět: Mierenie po sipe Citovat

Ahojte,
zacinam sa zoznamovat s metodou string walking a mam jednu zakladnu otazku. Ide o "mierenie po sipe". Nie celkom rozumiem ako to ma fungovat.
Ked urobim plny natah, zakotvim ukazovakom v kutiku ust, tak teraz by som mal mierit hrotom sipu na stred terca.
Znamena to, ze mam sustredit pohlad (zaostrit) na hrot sipu a hrot sipu umiestnit na stred terca? Mam vidiet hrot aj terc presne, alebo mam presne vidiet iba hrot a terc rozmazane? Hra tu nejaku ulohu aj tetiva?
Skusal som to vselijako, ale nech som sa snazil akokolvek a snazil sa namierit hrotom, tak mi to lietalo uplne blbo.
Doteraz totiz mierim stylom, ze sustredim pohlad na bod na cieli a sip vnimam iba okrajovo....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 11:52 am    Předmět: Citovat

tak za rozumnou cenu jsou docela kvalitní středy SF. http://www.archery.cz/index.php?productID=1130
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 10:22 am    Předmět: Citovat

U standy to maji skladem a chtejí za ten sred 5900kc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt leden 07, 2010 2:22 am    Předmět: Citovat

Bud u Vidima. Nebo pres alternative archery z UK.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: st leden 06, 2010 11:28 pm    Předmět: Citovat

no kluci z klubu to kupovali v praze v Jasa archery, na webu to nemaji, ale muzu se zeptat kolik to stoji v nedeli tam jedu strilet. Kolega na tech ramenech mel special samolepku na ramena co vypada jako hadí kuže, delaji se ruzne vzory, ale mel to poslany z usa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
staso
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 2.11. 2009
Příspěvky: 477
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st leden 06, 2010 10:44 pm    Předmět: odkial kupit Citovat

A vedeli by ste mi odporucit, ze kde sa da ten TradTech Pinnacle riser najlepsie kupit? Teda hlavne aby nebol zbytocne predrazeny....
Kupovat to z USA je trochu komplikovane, najma kvoli colnikom a podobne...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
staso
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 2.11. 2009
Příspěvky: 477
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st leden 06, 2010 9:45 pm    Předmět: tradtech Citovat

Ahojte,
ten stred od Tradtechu poznam a vlastne sa stale rozhodujem, ci ist do neho alebo ci radsej usetrit asi 150 Eur a kupit toho taliana.
Mozno neviem spravne ocenit do akej miery je vyhoda mat tam ten ILF system.
Chapem, ze si tam potom mozem dat lubolne ramena. Len mam taky pocit, ze nejake ultra moderne sportove ramena budu na drevenom strede aj tak vyzerat smiesne a ze by mi teda tento stred aj tak nevydrzal dlhsie ako bezny lovecky recurve? Alebo sa mylim? Naozaj ludia pouzivaju tento stred so sportovymi ramenami?

Ludek: Vdaka ale tie tvoje ramena by boli prilis silne Smile Teraz strielam 54lb lukom a prave chcem prejst na nieco lahsie Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: st leden 06, 2010 4:27 pm    Předmět: Citovat

no to budou mít ještě více, ten pinnacle stred je dlouhý 19", takze to na 28" natahu bude delat asi 52#, tak na lov to bude idealní síla Smile. Střed by mel vydržet 60#. Jaky pro boha, v PB-HB maji bezne luky kolem 60#.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 06, 2010 3:25 pm    Předmět: Citovat

Ludo,

proboha ty ramena budou mit na tom stredu tak 50 liber. Smile

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: st leden 06, 2010 2:13 pm    Předmět: Citovat

vzhledove se mi ten ital docela líbí, ale s tím ILF stredem ma San pravdu, ma ho u nás spusta lidí, jeste treba nejlepsí TRRB Lada Kolinko, Dlesek, Doktor, a Tietze na LB. A budes tam moct dat ramena, ktera budou pasovat i do BB stredu. Nechces ty moje ? Smile, nejak se jich nemuzu zbavit sakra Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st leden 06, 2010 2:09 pm    Předmět: Citovat

Kdekto má fobiu z dreva bez toho aby to vyskúšal, alebo dokonca videl na vlastné oči.
Nepredstavujte si to ako bežný český l.b. z jasanu.
Pacifický tis, Osage, Degame môžu mať životnosť ako laminát. Je to overené, vyskúšané.
Dokonca náš drieň vykazuje extrémnu tlakovú pevnosť. Jeden odo mňa po roku používania je ako nový.
Problém, že sa to nedá vyrábať masovo ako vaše prefabrikované luky.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 06, 2010 1:27 pm    Předmět: Citovat

Ja trenujem trebars i na 5 metrov. Na techniku to staci a ked si k tomu pustis rockovu muziku a este politicku debatu v televizii, a postavis sa do dveri aby si nemal miesto uz mas aj atmosferu ako na zavodoch, co mi pripomina ze si este mozes urobit aj taku tu sirenu a tu si pustat z pocitaca. Smile

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: st leden 06, 2010 12:14 pm    Předmět: Citovat

ja stiham aj dva krat denne .. je to otazka stastia a zaroven vynaliezavosti ludia to riesia v pivniciach na povalach a ako sa da ... ked je teplo a mam volno som schopny kludne cely den existovat na obvyklom mieste a s prestavkami strielat Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 06, 2010 12:08 pm    Předmět: Citovat

No, ja ti neviem, co radsej toto:

http://www.tradtecharchery.com/Content.aspx?src=products.htm

Ma to ILF mount a das do toho akekolvek sportove ramena.

to mam ja aj Milan a striela s tym uz mnoho ludi v Cechah.

Dokonca do toho vyrabaju aj longbow ramena a podla 3d je to regularny longbow, alebo si z toho urobis jaky chces recurve.

To madlo je z dreva a ma v sebe bakelit a je to stabilne a pevne.

O tych talianoch nic neviem.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
staso
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 2.11. 2009
Příspěvky: 477
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st leden 06, 2010 11:53 am    Předmět: vďaka za názory Citovat

Vďaka za všeetky vaše príspevky. Dalo mi to veľa podnetov na rozmýšľanie a myslím, že na teraz som sa rozhodol čo ďalej. Mojím momentálnym cieľom bolo prejsť na nejaký presnejší luk, s ktorým by som mohol už aj získať nejaké výsledky. Moderný športový BB je určite to najpresnejšie čo by som mohol mať, avšak momentálne ma to ešte neoslovuje a tak som si vyhliadol niečo iné. Konkrétne tento luk:

http://www.e-archery.it/shopping/product_details.php?id=2&product_id=1100300

Našiel som o ňom len niekoľko skromných informácií, avšak všetky tvrdia, že za tie peniaze je to najlepší lovecký recurve. Vyrába to jeden Talian a pozdáva sa mi to o mnoho viac ako kórejské Samicky. Kúpim si k tomu sadu pekných karbonových šípov a verím, že na dlhší čas mi to bude stačiť. A uvidím, možno neskôr, keď budem chcieť ešte niečo presnejšie, tak prejdem na športový recurve od Spigareliho Smile.

Ešte mám jednu otázku: Viacerí tu spomínate, že trénujete každý deň. Zaujímalo by ma, že kde? Doma? Alebo máte každý po ruke nejakú halu? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: st leden 06, 2010 12:02 am    Předmět: Re: bb styl Citovat

staso napsal:
Je to len otazka ako mam sancu konkurovat ludom strielajucim BB...
Ja mam teraz skor dilemu ohladne vybavenia a stylu strelby. ...


Já jsem toto dilema řešil taky a terenní lukostřelba mě nakonec "vzala" natolik, že pokud jsem jí chtěl střílet pořádně, šel jsem do BB. Myslím si, že jsem asi jeden z nejhorších příkladů, jak se to nemá dělat Very Happy ale nakonec jsem se stabilizoval na variantě, kdy střílím všemi možnými luky a technikami a pořád mě to všemi dost baví, což považuju za hlavní. Zaplatil jsem za to sice určitou daň v podobě "trápení se" s rozhozenou technikou skoro u všech luků ale možná už to stabilizuju ... uvidíme. Minulou sezonu jsem střílel asi tohle:

s BB od podzimu do konce dubna: přes zimu jsou haly (H18) a na jaře a na podzim terenní. Luk Hoyt Nexus, ramena G3 42#, délka 68". Střílím s TAB a string walking. Terenní lukostřelbu považuju za jedno z nejhezčích "zastřílení si" a takovou jako čistou esenci lukostřelby... Stojí to podle mne za to.

Sportovní longbow: od května, výhradně 3D, 45# luk, střílím v rukavici, zpravidla jeden prst nad, 2 pod.

Anglický dlouhý luk: Lukohrátky apod. od května do září, zejména tam, kde je vypsaná kategorie "Původní luk". Loni mi ten luk "povolil" ve špičce ale už je na cestě nový 48# + jsem se neudržel, domluvil jsem se s Cornusem a už mi doma čeká na jaro ten akátový Holmegaard. Zatím jsem s ním nestřílel ale "tváří se" při napínání hodně dobře...těším se na něj. Střílím to pochopitelně v rukavici, jeden nad 2 pod.

"Horse bow": nemám úplně typický, právě když mi odešel ELB, musel jsem to nějak rychle řešit, abych mohl střílet alespoň kategorii tradiční luk anebo PB-HB. Takže mám na to Geronimo 44# od Kýzla s rovným madlem. Střílel jsem s tím 3D (např. Sedmirky Evropský pohár apod.) ale i další věci.


Takže tak, dá se to a je to docela zábava. Občas se s tím prostřílím i "na bednu" nebo alespoň "těsně pod bednu". Laughing
Jde asi o to, co člověka baví a jak k tomu přistupuje. Mě lukostřelba neživí, je to pro mne zábava. Abych si mohl takhle střílet , musím být sice organizován ve 2 svazech (ČLS a EAA3D) ale zase si pak můžu střílet čím chci, kdy chci a jak chci.

Rozhodně ale nedoporučuju, z hlediska techniky lukostřelby, následovat tento můj vyloženě odstrašující případ. Kdo chce střílet dobře a trvale vyhrávat, ať se drží jednoho luku!
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mh
Nováček
Nováček


Registrace: 10.1. 2007
Příspěvky: 144

PříspěvekZaslal: út leden 05, 2010 6:04 pm    Předmět: Citovat

Dobře jsi to Imago napsal, ale ještě bych něco upřesnil. Myslím, že si občas někdo stále plete pojmy a mnohdy ani neví, o čem píše. Jednak každý luk, na který nepřipevním nějaké mířidlo a stabilizátor, je ve své podstatě luk holý. Tak to bylo i v té "neexistující" tradiční lukostřelbě. Takže "holý" luk vůbec není žádný současný supermoderní stroj. A je úplně jedno, jakou techniku míření nebo střílení používám. Nedovedu si ale představit, že nějaký krouhač planěk doma na koleně udělá luk, který by mohl splnit požadavky současného lukostřelce. Ano, věřím a jsem přesvědčen, že i takový luk je sice schopen dobře a přesně vystřelit, ale kolikrát? Aby se někdo naučil dobře luk zvládnout, musí z něj pokud možno i denně střílet. Jsou to desetitisíce výstřelů ročně. Člověk to zvládne, zvládne to ale i luk jen ze dřeva a přírodních materiálů. V létě, v zimě nebo v dešti, a to stále se stejným výkonem? Myslím, že těžko. Kolik luků bych asi spotřeboval? Takže chci-li se naučit luk používat, musím chtě nechtě zvolit moderní materiál a výrobce, který tuto technologii zvládnul. Stačí-li mě jen být vlastníkem luku, pak si opravdu mohu pořídit jen to, co potěší mé oko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: ne leden 03, 2010 11:29 am    Předmět: Citovat

S Grozerem a dřevěným šípem se mi podařilo vyhrát vloženou soutěž na Silvestrovském Libichově, proti BB a taky Myšovi. Ale bylo to dost štěstí. Nechtěl jsem vyhrát, jen jsem se bavil. Povedl se mi výstřel kdy šíp ještě nedoletěl a už vím že je to dobře. Pokud vím tak takové výstřely se mi podařili za poslední dva roky 4. A měl jsem štěstí protože nebylo další kolo. Zdaleka nejsem dobrý lukostřelec abych to na místě zopakoval. Přesto si troufám tvrdit že to nebyla náhoda, prostě mi vyšla rána tak jak jsem se o to snažil. Je to jen věc tréningu aby takový výstřel byl častěji. Souhlasím se Sanem že tradiční luk není omluva pro netrefování se. Vždy je to o střelci.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Sportovní luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 3 z 10

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.