Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Lepidlo na šlachy
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Luis
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.9. 2012
Příspěvky: 288
Bydliště: Velký Jeníkov 2, 378 53

PříspěvekZaslal: čt listopad 06, 2014 4:12 pm    Předmět: Citovat

Ještě jednou k teplotě klihu. Nejen že se s příliš vysokou teplotou (65?, 70? C) zhoršuje kvalita klihu ale, jak píše Alexs, "sráží" se i šlachové vlákno. A k tomu chci poznamenat, že jsem vypozoroval, že na srážení vlákna má vliv nejen příliš vysoká teplota, ale i doba působení horkého klihu na šlachu. Pokud namočím šlachu do klihu o určité teplotě dejme tomu na 25 vteřin, vytáhnu ji nasycenou a nezdeformovanou. Nechám-li ji tam při stejné teplotě (mám vodní lázeň na termostat) minutu, někdy se stane, že se zdrcne.

Hladké šlachy přeje Luis
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: st listopad 05, 2014 11:23 am    Předmět: Citovat

Spoustu jiných informací jsem na fóru už uvedl a přidávám další. Nejsem ale povinen to dělat a je jen na mém rozhodnutí, zda to udělat chci. Chápu, že se Ti to nemusí líbit, promiň.
Alexův návod je fajn a pro šlachování dřevěných luků je určitě použitelný. Doplním, že ta teplota klihu by neměla přesáhnout 65°C, protože se pak snižuje jeho pevnost. Kostní klih samozřejmě ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Hrom
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 3.8. 2006
Příspěvky: 175

PříspěvekZaslal: st listopad 05, 2014 11:09 am    Předmět: Citovat

Na diskuzních forech se mi líbí, že si lidé předávají své zkušenosti aby se posunul vývoj v zájmové oblasti. Nelíbí se mi, když tady lidé melou prázdnou slámu a nebo se urážejí.
Alexs: Velký díky za Tvoje zkušenosti.
Mýšo: Nesouhlasím se srovnáním Jeneš vs. Becherovka. Zejména Tobě vděčím za spoustu dobrých rad, které mne posunuly kupředu a tak jsem se nemusel prodírat systémem pokus-omyl.
Jeneš: Tvé tajnosti se mi nelíbí a myslím, že nemají smysl na diskuzním foru. Kde bychom byli, kdyby všichni lidé na foru jen naznačovali že něco ví a nepoví? Mělo by smysl takové forum vůbec udržovat? Hrom
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alexs
Nováček
Nováček


Registrace: 28.1. 2012
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: út listopad 04, 2014 12:58 am    Předmět: aaa Citovat

No chlapi ved to poznáte,šlachy lepím len kožným glejom,ak do toho niekto niečo pridáva nech,má svoj recept OK.Kostný glej oničom zo zajačím som nerobyl možno bude tvrdší pružnejší.Lepím kožným glejom a nič sa neodlepilo neodtrhlo aspoň zatiaľ.Takže pre tých čo začínajú alebo si to chcú vyskúšať stručne a po lopate,aby nebolo stoho rodeo.Kožný glej (granulky)nasypem do kastrolka zalejem vodou nechám cez noc,ono to tak naboptna,dam na varič zahrejem aby sa to rozpustilo nevadi pokial to bude horúce,ale nie do varu ono to bude postupne chladnúť a hustnuť.Pred natretím môžeš použiť piloví plátok na železo a jemne jednym smerom napr.od madla ku špičkam zdrsni chrbát luku žiadné brutal tlačenie tak decentne,sfukni nečistoty,nie šmirglom zostáva po ňom zbytočný prach a zrnká....potom to natry teplejším glejom,šťetcom chrbát luku nechaj trochu zaschnúť,aby to bolo lepkavé,skús prstom či je to lepkave,šlachy namoč do gleju,nie moc horúceho zrazia sa,glej taký akurát aby si tam udržal pesty,potom prebytočný glej jemne stiahni medzi prstami,šlachy prilož na chrbát luku začni od stredu madla popritláčaj prstom mierným tlačením to hlad po celej dlžke šlachy další pás šliach to isté nezabudni ich prekladať zhruba cca 2cm,ako murár tehly.Po došlachovaní to celé zasa pretri glejom,daj luk do tepla niekam do miestnosti stačí izbová teplota luk daj vodorovne,nie zvisle! pár dni to bude také nafuknuté nedotýkaj sa toho nechaj to tak.Po sušení zhruba troch týždnov zober luk trocha obrus boky od gleju,očisti od prachu,nanes druhú vrstvu šliach ten istý postup,ale najprv natri celý chrbat luku glejom.....(Glej si aj ukuchtiš doma,ak sa ti chce u toho čučať 6-8hod).........................K tej brezovej kôre,robyl som to zo starej brezy ktorá bola spadnutá na zemi,drevo bolo pohnité pod kôrou čiastočne také prachnivejšie,ale kôre nič nebolo,nožom si narež pásy široké cca 6-10cm,čím dlkšie tým lepšie nožom opatrne oddel kôru.Kôru daj do nejakej väčšej nádoby zalej vodou nechaj zhruba tri dni až týžden vo vode nech sa to riadne napije vodou.Vyber z vody pás kôry a ostrým nožom špičkou opatrne odlupuj zbytoky nahnitého dreva a opatrne škriabaj ostrým noža medzitým to stále vlhči,pokrop vodou,prstom potom šúchaj hore dole kúsok po kúsku budú sa ti s toho robyt také žmolky stále to po chvilkach krop vodou,alebo máčaj ale z máčanim opatrne tá kôra bude už mäkka a rada sa pretrhne,miestami to bude také tvrdšie hlavne kde sú hrčky alebo v miestach kde boli konáriky ,len to opracuj a nechaj tak nič stým nurobíš,ak sa kôra pretrhne zastrihni nožničkamy aj tak pri lepení ich budeš nadpájať,stačia ti dlhé opracované kúsky tak 20,30,40cm dlhé, opracovanú kôru daj do vody aby bola vláčna ohybná,sucha sa bude lámať praskať...............lepenie brezovej kôry na ošlachovaný luk,lep kožným glejom suché šlachy na luku natri glejom opracovanú kôru vyber z vody z vnútornej strany kôru len opatrne pretri suchou handričkou,toho gleju nanes na šlachy viac ,aby poriadne zaliali tie ryhy kôli vzduchu .Nastrihaj si prosteradlo (plachta ,alebo niečo podobné,čmajzni žene Smile cca 5cm široké,dlkšiu kôru nalep od stredu madla,alebo si ju rozdel napr.40cm dlhú kôru daj na stred madla čiže 20cm od stredu madla k spodnému ramenu a 20cm smerom k hornému ramenu opatrne a pevne sťahuj nastrihanými prúžkamy plachty,nalep další pás kôry zasa stiahni po dokončení lepenia a sťahovania,luk daj sušiť opeť izbová teplota suš okolo troch týždnov,potom odmotaj prúžky látky a palcom tlačením po kôre kúsok po kúsku skontroluj či v mieste stlačenia nepruži ,ak áno tak skalpelom opatrne pozdlžne kúsok narež,ale opatrne až nepoškodíš šlachy,potom tam natlač glej ,takto skontroluj celý luk kúsok po kúsku v miestach kde si opravoval opeť riadne stiahni...ešte pred lepením kôry ,musia byť nalepené končeky pre ťeťivu.Po dosušení obrus boky luku,zbrus hrany.Vmiestach spojov kôry kolom dokola natri glejom omotaj šlachami stačí prekryt spoje kôry 1cm na každú stranu nechaj volne schnút.Po dosušení a opracovani luku nalakuj dve až tri vrstvy laku prvu vrstvu laku daj trochu redšiu,lak aplikuj čistou handričkou namočenou v laku,alebo ak maš striekacu pištol tak tou.Použivam PROFILAK špecialny jednozložkový polyuretánový 9.80€ je tvrdý oteruvzdorny s vysokým modulom pružnosti,ktomu je riedidlo profilak 2.40€
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Luis
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.9. 2012
Příspěvky: 288
Bydliště: Velký Jeníkov 2, 378 53

PříspěvekZaslal: so listopad 01, 2014 8:25 pm    Předmět: Re: aaa Citovat

alexs napsal:
čo tu s toho robíte vedu,aké výskumi ake roky,kto ma záujem môže si pozriet neaka moje luky na ..bazar hunting.cz dával som to tam už dávno, niečo tam ešte je,nemazal som to sú tam celodreva, kompozitné drevo + šlachy a niekde tam je aj luk drevo + šlachy + backing brezova kôra sú pod menom ....alexander chabron.........kto ma záujem a nevie si rady ako naniest šlachy a čo s glejom,či ako opracovať brezovú kôru aby bola tenka ako papier klidne mi napíšte SZ alebo na mail:alexander. chabron@centrum.sk


Nazdar Alexsi, každá rada dobrá, napiš to, prosím Tě, sem. Zatím jen děláš to, co jiným vyčítáš.
Zdraví Tě Luis.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: so listopad 01, 2014 2:09 pm    Předmět: Citovat

Jen se neostýchej, když přidáš do příspěvků místo testosteronu i nějaké informace, tak se možná dostaneme zpátky k předmětu diskuze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alexs
Nováček
Nováček


Registrace: 28.1. 2012
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2014 10:22 pm    Předmět: aaa Citovat

nebudem to písať do éteru,niekto pritom strávi X rokou a minie X penazí a já im takto naruším ich velké EGA.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jiří z Podkopečka
Nováček
Nováček


Registrace: 20.5. 2014
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2014 8:26 pm    Předmět: Citovat

to alexs: Napiš to klidne sem. Jen na to opracovani kůry bych zalozil uz jine tema.
Myslim ze mezi slachovanim celodreva a kompozitu preci bude nejakej ten rozdil. Uz jen v pozadavcich na preciznost a kvalitu. Je to mnohem vic namahany.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alexs
Nováček
Nováček


Registrace: 28.1. 2012
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2014 8:13 pm    Předmět: aaa Citovat

čo tu s toho robíte vedu,aké výskumi ake roky,kto ma záujem môže si pozriet neaka moje luky na ..bazar hunting.cz dával som to tam už dávno, niečo tam ešte je,nemazal som to sú tam celodreva, kompozitné drevo + šlachy a niekde tam je aj luk drevo + šlachy + backing brezova kôra sú pod menom ....alexander chabron.........kto ma záujem a nevie si rady ako naniest šlachy a čo s glejom,či ako opracovať brezovú kôru aby bola tenka ako papier klidne mi napíšte SZ alebo na mail:alexander. chabron@centrum.sk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Luis
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.9. 2012
Příspěvky: 288
Bydliště: Velký Jeníkov 2, 378 53

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2014 10:53 am    Předmět: Citovat

Budu teď zkoušet zaječí klíh. Dám vědět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
marigold
Nováček
Nováček


Registrace: 18.6. 2014
Příspěvky: 78

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2014 9:31 am    Předmět: Citovat

Radas napsal:
Není.
Cesta pokus - omyl je to co nás čeká.
Jeneš a Elév mají velkej náskok. A Dušann - Jas je už dávno v cíli.
Ale jen v našem cíli Smile on má cíl úplně jinej Laughing


S tím patosem bych to zas nepřeháněl...
až někdo bude mít koule, tak takový workshop udělá, třeba za pět litrů za víkend ale je to jen otázkou času.
_________________
perun do nich!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alexs
Nováček
Nováček


Registrace: 28.1. 2012
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2014 12:50 am    Předmět: aaa Citovat

to sú tu čo, za blbosti bla bla bla!! Jiří nič nemiešaj poslal som ti SZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jiří z Podkopečka
Nováček
Nováček


Registrace: 20.5. 2014
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2014 12:02 am    Předmět: Citovat

jsem odhodlan jit do toho:]
Momentálně řeším kde ty pokusy a omyly provádět...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Radas
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 24.2. 2010
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2014 11:27 pm    Předmět: Citovat

Není.
Cesta pokus - omyl je to co nás čeká.
Jeneš a Elév mají velkej náskok. A Dušann - Jas je už dávno v cíli.
Ale jen v našem cíli Smile on má cíl úplně jinej Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jiří z Podkopečka
Nováček
Nováček


Registrace: 20.5. 2014
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2014 11:14 pm    Předmět: Citovat

Tak me napadá je v ČR nekdo kdo by udelal workshop na tema tehlech kompozitu? Ba dokonce nekdo kdo by prijmul ucednika? Pozitri jdu takhle za stravu a za ubytovaní dobrovolníkovat ke kovářovi na nějaký čas. Lukařina by byla přeci jen ještě o něco zajímavějšíSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2014 10:50 pm    Předmět: Citovat

králičí klíh se používá na pozlacování, protože je lepkavý. Na normální lepení něčeho k něčemu se nehodí
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2014 10:39 pm    Předmět: Citovat

Králičí se mi neosvědčil ale možná jsem ho jen nepoužil správně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jiří z Podkopečka
Nováček
Nováček


Registrace: 20.5. 2014
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2014 9:49 pm    Předmět: Citovat

Jen typuju ze mix by mohl byt kozni klih nařezanej vizinou, a pomer prirozene vypline z ceny viziny a ceny kozniho klihu Very Happy
Nemam jasno jeste v tom jaky klih pouzit na lepeni drevenych casti?
A taky jsem videl nekde primo klih kozni kralici, ten bude idealnejsi nes obyc kozni?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jiří z Podkopečka
Nováček
Nováček


Registrace: 20.5. 2014
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2014 9:42 pm    Předmět: Citovat

Zdělovat či nezdělovat tvrdě získané know-how... toď může být dlouhá filozofická debata. Lidumil Ježíš v tom měl jasno, to nejcenější a těžko získané know-how lidem kázal napotkání a zadarmo. Pač věřil že tak dělá pro dobro světa, co je v jeho silách.
Já to ale po nikom nechci, za nakopnutí s mícháním klihů děkuji i za Luisovi rady děkuji. Předehřát rozčesávací podložku nebude od věci, ředit 1:1 už taky určitě nebudu Smile
Psal jsem proto, že jsem chtěl zdělit zadrhely na ktere jsem narazil, a zjistit jak to dělají zkušenější, páč nemám na to experimentování prostory, což se snad časem změní...
Luisi a ten tidebond jsem pustil uz z hlavy uplne. Klih mě fascinuje:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2014 5:00 pm    Předmět: Citovat

To Marigold : To máš tak, když někoho potkám a on řekne "hezkej šíp, mohl bys mi ho dát?", tak se zamyslím a rozhodnu, jestli ano nebo ne a jeho šance jsou celkem slušné. Když někoho potkám a on řekne "hezkej luk, mohl bys mi ho dát?", tak se zamyslím a nejspíš mu ho nedám, i když už i pár luků jsem daroval. V čem je rozdíl? .... V hodnotě. Tobě se to může jevit jako prkotina, ale výroba jakéhokoliv luku se ani vzdáleně nepřibližuje množství času a práce, které jsem tomu věnoval.
Ty to máš možná jinak - kdo ví .... mohl bys mi dát svůj luk ? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Luis
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.9. 2012
Příspěvky: 288
Bydliště: Velký Jeníkov 2, 378 53

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2014 1:41 pm    Předmět: Citovat

Jiří z Podkopečka napsal:
Tak jsem si konečně vyzkoušel lepeni šlach kožním klihem na celodřevěný luk.
Podle návodu jsem granulky zredil 1:1 s vodou a po hidine jsem klich zahral na 60stupnu a tuto teplotu jsem plus minus udrzoval po celou dobu lepeni.
Klih byl ale moc hustej a hned gelovatěl, poté co jsem sním natřel šlachy a začal je rozčesávat. Musel jsem od oka přilýt vodu aby s tím šlo pracovat.
Máte někto vychytanej ideální poměr voda:klih?


Ahoj, Jiří! Pokud lepidlo gelovatělo už po několika vteřinách, mohlo být:
a) málo teplé (já klih zahřívám na teplotu, kterou ještě snesou mé prsty, i podle jiných je to spolehlivý indikátor - ovšem trochu individuální),

b) málo naředěné (tady žádné doporučené "ideální" poměry podle mého názoru nefungují,

c) málo teplá podložka pro rozčesávání, pokud ji používáš (já to nedělám)

d) příliš chladné prostředí (tím nechci říci, že bys to měl dělat v sauně)

Jak jsem Ti už psal, zkusil jsem do kožního lepidla přidat trochu šlachového (10%?) a lepidlo se mi jeví jako pružnější.

Titebod, o kterém jsi psal, není podle mého zjištění vhodný pro diskutované účely. Kde jsi vzal. že je to "Hide Glue"?

Co se týče Jenešovy odpovědi, líbí se mi, že si lidé některá svá tajemství střeží. Život to dělá zajímavějším. Znáš, Marogolde, ten stařičký vtip o vesnickém kováři, který spravil automobilistovi auto? Jestli ne, příště Ti ho povím.

Zdraví Luis
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2014 11:30 am    Předmět: Citovat

to ze vam jenes zdelil informaciu o miesani glejov,ho stalo mozno par rokov zivota,nez k tomu dospel..takze trocha ucty by k tomu cloveku nebolo na skodu..a to ze nam predkovia vsetko zanechali,vymysleli?tak ja nechapem preco este pred desiatimi rokmi obalovali ludia laminatove lucista napr.u kusi do koze..ved vsetko je jasne,su dochovane kusy,pozname materialy,vsetko je jednoduche,tak ja neviem vlastne co tu treba riesit...
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
marigold
Nováček
Nováček


Registrace: 18.6. 2014
Příspěvky: 78

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2014 10:20 am    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
Je to dost pochopitelný přístup. Pisatel zděluje, že to jde (naznačuje jak), že to chce dělat pokusy a že on má vlastní postup, který mu vyhovuje a poměrně draze a pracně se k tomu dobral. Mě to přijde jako úroveň pomoci dostatečná.

Zkus se zeptat nějakého houslaře, jak dělá lak. Napiš do Becherovky, jak to dělají......a nezapomeň jim nadat do Čecháčků, aby pak byli vstřícnější.


Tak samozřejmě becherovka/k tomu zahraniční firma že/ nebo někdo kdo vyrábí jedinečný produkt (navíc, až na pár vyjímek, životně nedůležitý) na světě je v tomhle ospravedlnitelný.
Houslaře ani jiný řemeslníky bych sem netahal ale pokud zde chceš srovnávat- tak si představ například že nejsme třeba lukostřelci ale milovníci lidových nástrojů a někdo z nás přišel na to jak lepit po domácku skřipky a dělá jaká to není alchymie hodná jen zasvěcených. Chápu že jeneš je už starší ročník, tam se tihle móresy budou asi držet až do vymření ale za pár let/měsíců/hodin se na netu ty informace objeví a ti kdo je tam vloží za to sice nic -krom slov díků a uznání- nedostanou ale pár nadšencům ušetří hodiny a hodiny v dílnách a i ty peníze.
Teď nepíšu zrovna o klihu, to je, uznávám, celkem prkotina ale protože jsem zabrousil do všemožných řemesel tak se setkávám většinou s otevřeností a snahou přispět a pomoct, než s takovým mlžením.. a proto mě jenešova poznámka nenechala chladným. Mrzí mě že na to, myšo, takhle nahlížíš i ty, jako kovář kováře jsem se tě chtěl vyptat ohledně východních hrotů ale když si myslíš že máme každej v životě tolik času že ho můžem promrhat opakováním chyb jež vyřešili naši předkové již před tisícem let, tak to pardon pane.
Rád si koupím odbornou knihu, donesu dárek když se jdu k někomu poptat ale tohle zamlčování je dnes hodno tak akorát oligarchů držících v rukou farmaceutické, potravinářské a technické "tajemství" jež by nám sice mohli zlepšit život a ulehčit přírodě ale holt by to nebyl takovej kšeft.
Howgh
_________________
perun do nich!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2014 9:53 am    Předmět: Citovat

marigold napsal:
Jeneš napsal:
Samotný kožní klíh geluje moc rychle, pro rozumnou práci jsem si po mnoha pokusech vyvinul směs klihů. Ale její složení bohužel neprozradím - promiň.

Fascinuje mě jak je někdo schopen spojovat božstva s vlastní ješitností, čecháček se holt nezapře.


Az ti v spickovej restauracii uvari jedlo,specialitu sefkuchar,tiez si si vedomy toho ze konzumujes zemiaky,ryzu a ze citis paradajky ci papriku v omacke..ale skus sa ho spytat na pripravu toho jedla.. Laughing ...plne suhlasim s tym co napisal mysa a jenes,ktoreho odpoved je myslim dobrym voditkom...na zaver ti poviem len tolko..vrat jenesovi roky zivota,ktory stravil vyskumom,vrat mu tie prachy co do toho investoval a myslim ze nebude mat problem ti naservirovat aj druhu polovicu mapy... Wink
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2014 9:29 am    Předmět: Citovat

Je to dost pochopitelný přístup. Pisatel zděluje, že to jde (naznačuje jak), že to chce dělat pokusy a že on má vlastní postup, který mu vyhovuje a poměrně draze a pracně se k tomu dobral. Mě to přijde jako úroveň pomoci dostatečná.

Zkus se zeptat nějakého houslaře, jak dělá lak. Napiš do Becherovky, jak to dělají......a nezapomeň jim nadat do Čecháčků, aby pak byli vstřícnější.
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
marigold
Nováček
Nováček


Registrace: 18.6. 2014
Příspěvky: 78

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2014 9:16 am    Předmět: Citovat

Jeneš napsal:
Samotný kožní klíh geluje moc rychle, pro rozumnou práci jsem si po mnoha pokusech vyvinul směs klihů. Ale její složení bohužel neprozradím - promiň.

Fascinuje mě jak je někdo schopen spojovat božstva s vlastní ješitností, čecháček se holt nezapře.
_________________
perun do nich!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: st říjen 29, 2014 10:52 pm    Předmět: Citovat

Jeneš napsal:
Samotný kožní klíh geluje moc rychle, pro rozumnou práci jsem si po mnoha pokusech vyvinul směs klihů. Ale její složení bohužel neprozradím - promiň.


tajemství kuchařovo Wink

ono by to ani nemalo vyznam, lebo ta zmes, ktoru si vyvinul, pasuje presne na tvoj postup, ktory je prave pre teba najlepsi a najvyhodnejsi...cize aj keby si to prezradil, tak by si mozno tomu druhemu uskodil, lebo k jeho postupu by to vobec nesedlo.
_________________
Sen okçuluğu bir gün bırakırsan o seni 10 gün bırakır.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jiří z Podkopečka
Nováček
Nováček


Registrace: 20.5. 2014
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: st říjen 29, 2014 10:31 pm    Předmět: Citovat

Jeneš: Tj ok. Jsem bez dilny tak nemam kde pracovata a experimentovat. Jen obcas se naskytne prilezitost neco vyzkouset...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: st říjen 29, 2014 9:45 am    Předmět: Citovat

Samotný kožní klíh geluje moc rychle, pro rozumnou práci jsem si po mnoha pokusech vyvinul směs klihů. Ale její složení bohužel neprozradím - promiň.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jiří z Podkopečka
Nováček
Nováček


Registrace: 20.5. 2014
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: út říjen 28, 2014 11:19 pm    Předmět: Citovat

Můžeš být konkrétnější? Embarassed

Luk jsem pošlachoval, ale zdaleka né ideálně, což jsem čekal, každopádně sem si to ošahal a už vim čemu se příště vyvaruju...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.