Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Zacatecnik kupuje luk
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tom
Nováček
Nováček


Registrace: 26.8. 2007
Příspěvky: 106
Bydliště: jeseník nad odrou - hůrka

PříspěvekZaslal: ne srpen 26, 2012 8:42 pm    Předmět: Citovat

díky moc Smile
_________________
na každů sviňu sa někde vaří voda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Elév
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.2. 2010
Příspěvky: 1107
Bydliště: Pacov

PříspěvekZaslal: ne srpen 26, 2012 9:35 am    Předmět: Citovat

Bojím sa, že taký zoznam tu nie je, všetko je roztrúsené kdekade po desiatkach tém, tak Ti to Tomášku skúsim zhruba spísať mená (prezývky), ktoré si spomeniem:
Gawain
Zelí
Cornus
David Matejov - dav1dMldc
Gabo Vražel - toho tu nenájdeš
Duchoslav - Karpatský pecúchovia
Jas - ten ti ale papek strúhať nebude...
Proražečkostí - výhradne indoši, ale to vieš!
Deadguy - kedysi - už sa tu velmi dlho neukázal
Oravec
Bača
Grrwahr a Raďas tiež nejaké vystrúhali...
Hawkvind plus parta z Brodce
Pája
Kaša
Drak...

Mimo československých luhú a hájú tu nájdeš ešte Lukáša Navalného z Polska, jedného lekára z Ukrainy - dávno sme ho nevideli, no a samozrejme najexcelentnejšieho experta Alwiho z krajiny čo dala svetu dlhové otroctvo...

...hm, pozerám, že ich tu nakoniec až tak moc nie je, ale ľudí v štádiu učenia a pokusov je tu myslím ďaleko ďaleko viac.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tom
Nováček
Nováček


Registrace: 26.8. 2007
Příspěvky: 106
Bydliště: jeseník nad odrou - hůrka

PříspěvekZaslal: ne srpen 26, 2012 8:56 am    Předmět: Citovat

Chtěl bych touto cestou poprosit jesti ,by byl někdo tak hodný a nasměroval mě na seznam výrobcu luků,tedy pokud tu něco takového je,jde mi o celodřevěné luky a o výrobce z našich luhů a hájů
předem dík
_________________
na každů sviňu sa někde vaří voda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vavuska
Nováček
Nováček


Registrace: 7.8. 2012
Příspěvky: 8
Bydliště: Písek přechodně Hlinsko pod Hostýnem (Kroměříž)

PříspěvekZaslal: st srpen 15, 2012 8:35 pm    Předmět: Citovat

Já chci právě vůbec zjistit zda mne to chytne, počítám s tím, že když ano koupím nový,ale chtěla jsem na začátek jen tak pro vyblbnutí a vyzkoušení. Neplánuji, že hned po měsíci pujdu střílet první turnaj, vidím to prozatím na zahrádkové radovánky..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: ne srpen 12, 2012 2:23 pm    Předmět: Citovat

coffe napsal:
Žádná reklamace - drží a střílím 3 až 4 x týdně.
Mě překvapil a prostě budu Polarise bránit, seč mi síla stačí.

Souhasí s tebou. Já jsem sice reklamaci měl, rozlepilo se a ruplo jedno rameno, ale o co jde? Záruka je 2 roky, prodejce to bez problémů vymění!
Střelecké vlastnosti velmi dobré.
Takže pohoda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
coffe
Nováček
Nováček


Registrace: 14.3. 2012
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: ne srpen 12, 2012 1:48 pm    Předmět: Citovat

Alwares opakuješ se.
Pokud si to chce někdo osahat a třeba zesílit, tak to není špatná volba za pár kaček. Já ho mám 70 na 36 liber. Bez problémů sním střílím 50 a 30 metrů. Mám tam obyč mířidlo, klapačku a stabili ( kde se co posbíralo ) a pořád se zlepšuji. Žádná reklamace - drží a střílím 3 až 4 x týdně.
Mě překvapil a prostě budu Polarise bránit, seč mi síla stačí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: ne srpen 12, 2012 10:02 am    Předmět: Citovat

Klasicky zacatecnik / ce tento luk je vyroba Cina co vyrabi nezkusene ruce Ciny co se vse snazi temer zadarmo prodat a take osidit ,tohle prodavaji do velkoskladu Evropy za 15 $ US zacatecnik kouka hlavne na cenu a pak si prectete ten narek tady ,kupte si poradny luk nejenom ,ze neztraci tolik na cene jako cinsky smejd ,ale muzete je snadneji prodat ,za zivot si stejne koupite 10 luku a tak i na zacatek si kupujte neco kvalitniho a ne cinsky komunisticky kram ...Kyzl ,Kejval je dobra volba proste zvednete telefon a zavolate mu .....Jinak Ita vse vysvetli ,vyzna se v tom .....U luku se pocita hodnota dreva a kolik dni trva vyrobit a Kejval vyrabi luk asi 6-8 hodin ,nekdo vyrabi luk 3 dny a tim je jasne drazci ......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fenit
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2010
Příspěvky: 540
Bydliště: Mallow,Irsko

PříspěvekZaslal: so srpen 11, 2012 7:05 pm    Předmět: Citovat

Tieto sety Neee.To su take hracky na zahradku pre deti.Kup si luk zvlast prislusenstvo a k sile luku sipy aby odpovedal spine.Kuk poriadne sak u Vas su podla mna lukari na europskej urovni minimalne:pan Kyzl,Arni.cz,Kejval a to staci.Good luck Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Vavuska
Nováček
Nováček


Registrace: 7.8. 2012
Příspěvky: 8
Bydliště: Písek přechodně Hlinsko pod Hostýnem (Kroměříž)

PříspěvekZaslal: so srpen 11, 2012 4:57 pm    Předmět: Citovat

Chci se také přidat s dotazem a požádat o ohodnocení mého výběru.

Jsem úplný začátečník kupuji svůj první luk. Rozhodla jsem se pro reflexní Jsem žena 174cm vysoká a dá se říci mám i sportovní základ- nejsem úplná bábovka. Vybrala jsem si Polaris 68" protože jsem naměřila že mám nátah okolo 70cm spíše malinko přes tudíž okolo 28" tak dle tabulek je 66"luk krátký. Teď ještě síla je 26lbs dostatečné??

Ještě chci požádat o zhodnocení tohoto setu, zda je to dobré nebo raději koupit příslušenství zvlášť. Ale jak říkám nemám s lukostřelbou prozatím žádné zkušenosti, tudíž ani s výběrem příslušenství

http://www.rexbow.cz/set-polaris-68/d-70314/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2012 8:31 pm    Předmět: Citovat

Ivan6:
Ahoj chcem si kúoit tento luk

http://www.lukysipy.sk/detail.php?k=1&u=fedc2908b887e8b76042346b2021f562&id=6

-40lb som začiatočník a chcel by som sa opítat na váš názor na tento luk
a ešte aké šípi by som mal stadialto vybrat.

http://www.lukysipy.sk/zbozi.php?k=23&u=fedc2908b887e8b76042346b2021f562
Cornus:
Pozri existujúce príslušné témy.
http://www.lukostrelec.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=891
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504

San:
A nekupuj si nic co ma viac ako 32 libier. a precitaj si temy, luk sa nekupuje cez internet, a ked uz tak urcite nie sipy k nemu.

Skontaktuj najblizsi klub alebo lukostrelca
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne říjen 23, 2011 10:58 pm    Předmět: Citovat

typhus napsal:
Zdravím,

Tak jsem před nedávnem začal střílet z luku v jednom z pražských klubů. Rád bych se naučil střílet z nějaké verze historického luku, ideálně english longbow, ale mám problém že trenér se vyzná jen v olympijských sportvních lucích.
Hledám tedy někoho s kým se sejít o dané věci (nejlépe nad nějakým lukem) podebatovat, získat pár tipů atd.
Koukal jsem, že doporučení je zajet na nějakou akci a tam se poptat a vyzkoušet si něco, problém je ten, že nevím kdy a kde tyhle akce jsou a zatím jsem více méně náhodně narazil jen na ty co už byly a já je propásl.
Nějaká rada?


"Problém je ten, že" letos už toho moc nesjezdíš, na tradiční turnaje už je dost zima a vlhko, bývá to celý den pod širým nebem.

Podívej se spíše na 3D akce, tam je ještě něco málo v plánu:
http://www.archery3d.cz/
(kolonka "rozpisy a výsledky")
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: ne říjen 23, 2011 10:49 pm    Předmět: Citovat

typhus napsal:
Zdravím,

Tak jsem před nedávnem začal střílet z luku v jednom z pražských klubů. Rád bych se naučil střílet z nějaké verze historického luku, ideálně english longbow, ale mám problém že trenér se vyzná jen v olympijských sportvních lucích.
Hledám tedy někoho s kým se sejít o dané věci (nejlépe nad nějakým lukem) podebatovat, získat pár tipů atd.
Koukal jsem, že doporučení je zajet na nějakou akci a tam se poptat a vyzkoušet si něco, problém je ten, že nevím kdy a kde tyhle akce jsou a zatím jsem více méně náhodně narazil jen na ty co už byly a já je propásl.
Nějaká rada?


pozri si toto forum - Turnaje
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
typhus
Nováček
Nováček


Registrace: 23.10. 2011
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: ne říjen 23, 2011 10:02 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,

Tak jsem před nedávnem začal střílet z luku v jednom z pražských klubů. Rád bych se naučil střílet z nějaké verze historického luku, ideálně english longbow, ale mám problém že trenér se vyzná jen v olympijských sportvních lucích.
Hledám tedy někoho s kým se sejít o dané věci (nejlépe nad nějakým lukem) podebatovat, získat pár tipů atd.
Koukal jsem, že doporučení je zajet na nějakou akci a tam se poptat a vyzkoušet si něco, problém je ten, že nevím kdy a kde tyhle akce jsou a zatím jsem více méně náhodně narazil jen na ty co už byly a já je propásl.
Nějaká rada?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt září 29, 2011 5:04 pm    Předmět: Citovat

Kup si co chces, jen aby to nebylo moc silne.

Stejne kdyz te to chytne si do sesti mesicu koupis luk jiny.

Smile

Hlavne to nekupuj po internetu, odkud jsi ?

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: st září 28, 2011 9:48 am    Předmět: Citovat

Toni napsal:
No a také zcela otevřeně:já si mylím,že ty začátky jsou prostě o tom,že se k tomu člověk dostane na nějaké té AKCIČCE!Takže na začátky je gril párty ok Laughing Nehledě na to,že na takové uvolněné akci se člověk nebojí ,nemá předsudky z těch vážně se tvářících pánů s lukem za nevím kolik x tisíc v ruce,kteří jsou již PÁNY střelci a na začátčníka se tváří jaksi z vrchu...co? PÁNOVÉ?Přeji ti jen radost ze střílení a na ostatní se vykašlej.Lazeckého luky,na tu radost stačí...pro začátek určitě...stačil by ti i luk z ohradníku pro krávy,když s ním trefíš...věř mi. Very Happy


pod pojmom AKCICKA treba chapat trening alebo sutaz lukostrelcov:-) jasne ze netreba ist hned na nejake MS a oslovovat majstrov pri rozjimani nad vystrelom:-) ale na kazdom preteku ti ludia radi poradia a pomozu...

na gril party sa strielat nikto nenauci... kupit si luk za 1500Sk, k tomu 3 sipy a s dvadsiatimi kamaratmi podgurazenymi grilovanymi kridelkami objavovat tajomstva lukostrelby asi nebude to prave orechove:-)

a ak nedate na tieto, viacerymi ludmi vam dane, rady, opakovane na tomto fore uz aspon 100krat, tak si tie luky kupte a teste sa z nich... ak vas to chyti kupite o 3-4 mesiace novy a lepsi luk a ak vas to nechyti mozete si nim na grilovacke prilozit pod gulas:-)
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: st září 28, 2011 9:04 am    Předmět: Citovat

Na akcích typu Zelňačka a podobně je posměch a povýšenecké pohledy to poslední co můžeš očekávat.Zato dobrých rad a podpory se ti dostane že je nepobereš Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Toni
Nováček
Nováček


Registrace: 25.9. 2011
Příspěvky: 3
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: út září 27, 2011 10:29 pm    Předmět: Citovat

No a také zcela otevřeně:já si mylím,že ty začátky jsou prostě o tom,že se k tomu člověk dostane na nějaké té AKCIČCE!Takže na začátky je gril párty ok Laughing Nehledě na to,že na takové uvolněné akci se člověk nebojí ,nemá předsudky z těch vážně se tvářících pánů s lukem za nevím kolik x tisíc v ruce,kteří jsou již PÁNY střelci a na začátčníka se tváří jaksi z vrchu...co? PÁNOVÉ?Přeji ti jen radost ze střílení a na ostatní se vykašlej.Lazeckého luky,na tu radost stačí...pro začátek určitě...stačil by ti i luk z ohradníku pro krávy,když s ním trefíš...věř mi. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út září 27, 2011 6:52 pm    Předmět: Citovat

Arrow sobiesky

Přečetl bych si být Tebou zdejší vlákno věnované Lazeckého lukům:

http://www.lukostrelec.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1561&start=0&postdays=0&postorder=desc&highlight=

Zcela otevřeně: na nic jiného než střílení na gardenparty nebo na skautském táboře se ty luky moc nehodí. Pro úplný začátek nejsou tak špatné, ale za prvé nezbytně musíš mít dacronovou tětivu (nedává ji zdaleka ke všem lukům), a za druhé počítej, že pokud budeš chtít opravdu střílet, je to maximálně na jednu sezónu a pak už ten luk nebudeš chtít ani vidět - a budeš mít problémy ho prodat.


... a pozor na zpracování zářezů, to je slabé místo Lazeckého luků!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Toni
Nováček
Nováček


Registrace: 25.9. 2011
Příspěvky: 3
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: út září 27, 2011 12:12 pm    Předmět: Citovat

Luky od Lazeckého doporučuji a je jedno,jaký si zvolíš.Střílel jsem i s toho co by jsi chtěl.Sám jsem ale zvolil Vikinga bez základky. oba luky střílí perfektně a popis že vyhovují pro rekreaci i pro náročnější je přesný-a navíc cena je víc jak příznivá... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: pá září 09, 2011 12:06 pm    Předmět: Citovat

Pokud tě lákají primitivnější zbraně tak doporučuji nějaký luk z jednoho kusu ne skládačku. Wink Ale plně souhlasím s Mikim prostě "zvedni zadek" a zajeď se podívat na nějakou akci jako divák, třeba sem
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: st září 07, 2011 9:44 pm    Předmět: Citovat

alebo skus pri vybere luku "lasku na prvy pohlad". nespekuluj, chod k nejakemu lukarovi, vyskusaj a ten ktory ti dokonale sadne a vyberie si teba a nie ty jeho, tak ten sa ta uz nepusti Wink
je to trochu trapne mysticke, ale aj to je pristup Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: so září 03, 2011 4:08 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,

než si koupíš luk a to i ten první, měl by jsi si udělat nějakou představu co a jak chceš vlastně střílet a jak a kam to posléze rozvinout. Rekreační střelba je termín sice hezký, ale v podstatě nic konkrétně neříkající, rekreační střelbu děláme v podstatě i my co jezdíme hlavně závody 3D a dělají to i ti co jezdí hlavně "hobby" tradiční turnaje a nakonec i ti co nikam nejezdí a střílí jen tak na zahradě a při všech těchto činnostech lze používat velmi rozličné "nádobíčko" a i techniky střelby, čili, já doporučuji aby jsi "zvedl zadek" a zajel si na nějaký ( nějaké ) turnaje a tam najdeš mnoho lidí, kteří ti poradí, něco okoukneš, něco se ti ukáže a můžeš si udělat nějakou prvotní představu ze které pak vyjdeš. ( jaký typ luku, co střílet, jak silný ... ) Chrániče rozhodně ano, bez nich to nejde.
_________________
"Cynismus je jen adekvátní reakce na zaostalost lidstva"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sobieski
Nováček
Nováček


Registrace: 18.6. 2011
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: so září 03, 2011 2:37 pm    Předmět: Zacatecnik kupuje luk Citovat

Ahoj,
Uvazuji o koupi luku pro rekreacni strelbu. Jsem uplny zacatecnik a z luku jsem strilel jen parkrat. Přemýšlím nad těmihle luky
http://www.lukysipy.cz/detail.php?k=1&u=15d4c8b93e9a641fdec4faac513e7ddb&id=106
http://www.lukysipy.cz/detail.php?k=1&u=15d4c8b93e9a641fdec4faac513e7ddb&id=103
Jaky je vas nazor na tyto luky? Hodí se pro mně jako zacatecnika? Mel bych dokoupit i chranice prstu,předlokti atd..? Mam od prirody nadani na strelbu z primitivních zbraní, ale jak jsem rikal z luku jsem strilel jen parkrat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strana 6 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.