Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

bowhunting legalni???
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

byli by jste pro, aby u nas byl bowhunting legalni?
ano
52%
 52%  [ 10 ]
ne
47%
 47%  [ 9 ]
Celkem hlasů : 19

Autor Zpráva
Jerrydecampo
Nováček
Nováček


Registrace: 8.11. 2006
Příspěvky: 55
Bydliště: poblíž F-M

PříspěvekZaslal: st listopad 22, 2006 2:37 pm    Předmět: Citovat

maty napsal:
Jinak moje nejkásnější představy ze zabývají návratem do jeskyní, primitivních chatrčí a podobnými představami. Mám ale pocit, že by řady lidstva znatelně prořídly. Stačí si představit že máš přežít v přírodě několik týdnů a živit se pouze tím co najdeš a používat k tomu pouze to co najdeš a to včetně nástrojů a oblečení.

Upřímně souhlasím
Určitě bylo lepší když záleželo na přírodě zda li člověk přežije,než jak je to těď že záleží na člověku zda přežije příroda..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
maty
Nováček
Nováček


Registrace: 5.8. 2006
Příspěvky: 114
Bydliště: Severní čechy

PříspěvekZaslal: st listopad 22, 2006 2:33 pm    Předmět: Citovat

Přesně tak. Předmětem lovu by měla být "výhradně stará a nemocná zvěř". Mladí a silní jedinci by neměli být loveni. K přemnožení zvěře dojde většinou nesprávným zásahem do populace ze strany člověka. Takže pokud lovit zvěř ať již lukem nebo puškou tak starou a nemocnou.
_________________
Maty
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: st listopad 22, 2006 1:44 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že právě nemocná a stará zvěř by byla nejlepším cílem lovců lučištníků... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bestarcher
Nováček
Nováček


Registrace: 26.9. 2006
Příspěvky: 23
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st listopad 22, 2006 1:43 pm    Předmět: Citovat

myslim ze by bylo lepsi zavest naopak lov POUZE lukem a este ne kladkovym... pak ma zvire aspon nejakou sanci a lovec je skutecne lovcem.
co se tyce odlovu premnozene nebo nemocne zvere tam bych pusku ponechal Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
maty
Nováček
Nováček


Registrace: 5.8. 2006
Příspěvky: 114
Bydliště: Severní čechy

PříspěvekZaslal: st listopad 22, 2006 1:41 pm    Předmět: Citovat

Myšo moc krásná představa o tom archajickém způsobu hospodaření. Mě osobně by se taky moc líbilo obhospodařovat kus krajíiny po svém. Není to nereálná představa, ale muselo by se jednat o rozlohu alespoň 500 ha souvislé plochy aby si měl možnost zřízení vlastní honitby. Bohužel na to nemám prostředky. Jinak moje nejkásnější představy ze zabývají návratem do jeskyní, primitivních chatrčí a podobnými představami. Mám ale pocit, že by řady lidstva znatelně prořídly. Stačí si představit že máš přežít v přírodě několik týdnů a živit se pouze tím co najdeš a používat k tomu pouze to co najdeš a to včetně nástrojů a oblečení.
Ale bylo by to fajn. Měl jsem možnost trávit několikrát týden a více v místech kde nepotkáš živou duši a kam civilizace prakticky nezasahuje (vysokohorská a horská pohoří). Jseš odkázanej pouze sám na sebe a své vybavení. Jakákoli pomoc zvenčí je nemožná. A tyto zážitky patří k těm nejkrásnějším a nejsilnějším co mám.
_________________
Maty
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
maty
Nováček
Nováček


Registrace: 5.8. 2006
Příspěvky: 114
Bydliště: Severní čechy

PříspěvekZaslal: st listopad 22, 2006 1:39 pm    Předmět: Citovat

Myšo moc krásná představa o tom archajickém způsobu hospodaření. Mě osobně by se taky moc líbilo obhospodařovat kus krajíiny po svém. Není to nereálná představa, ale muselo by se jednat o rozlohu alespoň 500 ha souvislé plochy aby si měl možnost zřízení vlastní honitby. Bohužel na to nemám prostředky. Jinak moje nejkásnější představy ze zabývají návratem do jeskyní, primitivních chatrčí a podobnými představami. Mám ale pocit, že by řady lidstva znatelně prořídly. Stačí si představit že máš přežít v přírodě několik týdnů a živit se pouze tím co najdeš a používat k tomu pouze to co najdeš a to včetně nástrojů a oblečení.
Ale bylo by to fajn. Měl jsem možnost trávit několikrát týden a více v místech kde nepotkáš živou duši a kam civilizace prakticky nezasahuje (vysokohorská horská pohoří). Jseš odkázanej pouze sám na sebe a své vybavení. Jakákoli pomoc zvenčí je nemožná. A tyto zážitky patří k těm nejkrásnějším a nejsilnějším co mám.
_________________
Maty
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st listopad 22, 2006 1:04 pm    Předmět: Citovat

mými smysly,otupělými tabákem,chlastem,kafem,péčí o rodinu a válením u bedny by se to právě usnadnilo.Ale i tak bych vás chtěl vidět Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Poutnik
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 187
Bydliště: Všude a nikde, jinak prozatim Kladno

PříspěvekZaslal: st listopad 22, 2006 12:48 pm    Předmět: Citovat

Jinak k tomu lovu s lukem, já myslím že to někde mají zavedené, myslím povolený lov. Musí absolvovat zkoušky, kde prokáží, že jej dostatečně ovládají, mají snad dokonce výhodu že mohou lovit o pár dnů dříve...
Jinak Myso, lidske smysli se trochu od zvirecich lisi, vetsina zvirat zmizi driv a vetsi vzdalenosti nez 40m :c)) Jinak je to zase pekna predstava a proc ne... Jinak na prase by asi bylo potreba poradny luk a myslim ze jelena zabit na 40m se taky jen tak nepovede... :c)
Ja bych asi zustal hladovy lovec :c)) uz vim proc lidi vyvinuli zberacsky a rolnicky system...
_________________
HŇ, HŇ, HŇ Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st listopad 22, 2006 11:35 am    Předmět: Citovat

ještě mne napadlo,i když to patří spíše do disciplín,jak českým lukostřelcům umožnit zážitek z lovu.Víkendový hon! Umístit do terénu,kde se zvěř zpravidla vyskytuje modely zvířat.Schovám se poblíž a ve chvíli ,kdy zaznamenám přítomnost lovce zavolám STOP.Z této vzdálenosti bude střílet.Pokud netrefí ,začnu prchat.Až bude mít znovu nabito,dá znamení a to bude vzdálenost druhého pokusu.U modelu prasete poběžím k němu a v případě,že tam budu rychleji ,mu roztrhnu nohu lustrhákem.Kdo nic netrefí,bude večer o hladu! Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st listopad 22, 2006 10:11 am    Předmět: Citovat

Dobrá.Zpátky k lukostřelbě.Až budou lidé schopni zasáhnout řekněme 70 ti liberním lukem dvěma ze tří ran 40 cm terč na 40 m,ať si loví.Jsou cestovky pořádající safari s lukem.Já to dělat nebudu.Jako dítě jsem to zkusil,táta mě zbil jako koně a měl pravdu.Ale z principu by se mi líbilo mít možnost koupit si pořádný kus krajiny a tam si hospodařit archaickým způsobem,aniž by mi do toho zasahoval zákon.I za cenu .že bych si najímal lovce na regulaci stavu zvěře.S něčím co nedělá kravál Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
maty
Nováček
Nováček


Registrace: 5.8. 2006
Příspěvky: 114
Bydliště: Severní čechy

PříspěvekZaslal: st listopad 22, 2006 8:16 am    Předmět: Citovat

Poutníku a Myšo, to co jste napsali je pravda a nelze než se stím ztotožnit. Bohužel problém je složitější než aby jsme jej my tady vyřešili. Jinak mě osobně je taky činnost některých rádoby myslivců trnem v oku. Možná to bude tím že jsem kdysi dělal hajnýho u státních lesů než mě z důvodu reorganizace v r.1992 propustili a myslivost mě zajímá zejména ze širšího pohledu jako součást ochrany přírody, krajiny a kulturních tradic. Bohužel se ale setkávám s tím že díky některým lidem je na celou myslivost nahlíženo jako na pokleslou zábavu několika perverzních jedinců se zbraněmi, kteří si tímto ukájejí své choutky zabíjet chudinky zvířátka a ohrožují všechny v okolí. To mě pak mrzí a cítím potřebu hájit ty skutečné myslivce.
Bohužel se diskuze ubírá již jiným směrem než je lukostřelba. Zkusme se bavit zase o lukostřelbě.
_________________
Maty
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st listopad 22, 2006 12:08 am    Předmět: Citovat

Nemyslel jsem to úplně zle.Problém je samozřejmě v lidech.Masový lov zakázali vlastníci pozemků(šlechta,církev) aby jim chudina nevyžrala zvířátka,pak se zavedla lidová myslivost s určitými pravidly a nakonec to vzal do rukou proletariát.Tady v okolí chodí lovit převážně bývalí papaláši,pro které je obyvatel krajiny obtížný hmyz(byť by to byl její majitel) a mají představu,že ti můžou vlést na zahradu,když na ně bude štěkat pes,tak zastřelit a jestli se ti to nelíbí,tak si tam postaví posed.Původní myšlenka byla nezvyšovat počet lovců pro zábavu.Nežijem v pravěku a jídlo si lze koupit.Werich napsal moc hezkou povídku jak si v zemi svobody může každý střelit co chce,kdy chce a čím chce.Znám několik lesních hospodářů kterým je lidová myslivost trnem v oku ale nic s tím nezmůžou,neboť myslivecká loby pronikla i do zákonů.Uznávám že jsou užiteční ,ale někteří nebezpeční.Blb se zbraní byl vždy problém
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Poutnik
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 187
Bydliště: Všude a nikde, jinak prozatim Kladno

PříspěvekZaslal: út listopad 21, 2006 11:31 pm    Předmět: Citovat

No, ono to pořád ještě není tak jednoduché jak jsi to napsal... Dvě šelmy už se vrátit pokusily, a nedopadlo to nejlepe... Vlk ma stale spatnou povest a priznejme si Červena karkulka mu moc neprospěla. A když už to tak berem tak to začalo ve středověku, protože měl někdo hlad, tak picl pánovi ovečku a svedl to na vlka. Když už se tedy k nám konečně dostal ze Slovenska, tak zrovna na Moravě řádili kříženci psa a vlka, což je jedna z nejhorších kombinací co se může stát, má to sílu a odolnost vlka a nulový strach z lidí jako pes (vlk je jinak zvíře velmi plaché, pokud tedy opravdu netrpí nouzí ctnost, ale lidi nenapadá!)... Myslím že to tenkrát odskákali, ale za to ruku do ohně nedam, pamět mi občas vypoví službu... Teď by se tu měla snad potulovat další, ale nemám nové informace, ale větší část tráví na Slovensku, snad naštěstí pro ní... Rys to má stejně neslavné, krásné je že ho tu máme, ale zas tak krásné není že ho tu právě neradi vidí myslivci... Trošku jim redukuje zvížátka, zvláště muflonky a prasátka... To je otázka volby, zda se chceme dělit či nechceme... Zda jde o přežítí a nebo jen o trofeje... Na to že je rys chráněn, tak jsou stále odstřelováni, a sem tam se někdo mlže pochlubit ulovenym rysem...

třeba se to pro budoucnost změní...
_________________
HŇ, HŇ, HŇ Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
maty
Nováček
Nováček


Registrace: 5.8. 2006
Příspěvky: 114
Bydliště: Severní čechy

PříspěvekZaslal: út listopad 21, 2006 11:06 pm    Předmět: Citovat

Bohužel to není tak jednoduché. Naše společnost bohužel ty myslivce potřebuje. Stejně jako jsou potřeba kováři, řezníci lesáci, hasiči a policajti atd. Bohužel jsme vyhubili všechny velké šelmy, tak musí být regulace stavů zvěře. Ano vraťme šelmy přírodě a ponechejme přírodu svému osudu. Až se budou ale medvědi a vlci přehrabovat v popelnicích před školou budeme křičet. Postřílejte je ohrožují naše děti. Bohužel každá mince má dvě strany. Ty nemáš rád myslivce. Já mám špatné zkušenosti z pražáky. Je to důvod je vyhubit.
_________________
Maty
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út listopad 21, 2006 10:57 pm    Předmět: Citovat

Mě se prostě nelíbí zabíjení čehokoli pro zábavu.Dokud budou myslivci sázet stromečky,sbírat papírky a krmit zvířátka,jsou mi sympatičtí. Jelikož ohrožují nejen sebe navzájem,ale i mě a mou rodinu,a to i na mých pozemcích,jsou ubohou chamradí.S profesionálními zaměstnanci polesí nebývají žádné problémy a lze si s nimi o čemkoli rozumně promluvit,aniž by mi mávali pod nosem nabitou brokovnicí.Narozdíl od místních stranických funkcionářů.Až budu mít hlad a bude to otázkou přežití,budu lovit cokoli jedlého a myslivci budou mít stejnou vážnost jako ochránci práv kedluben.Je to mé právo všežravce.Zatím si mohu koupit flaksu u řezníka a atavismy vybíjet na krabicích s obrázky.Rozhodně bych nerad,aby po zbytcích naší přírody pobíhalo ještě víc hledačů pohyblivých cílů a když nic netrefí,maminka jim doma namaže chleba sádlem.Věřím že lov a sběr pro holé přežití je podstatně komplikovanější než picnout si prasátko na narozky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
maty
Nováček
Nováček


Registrace: 5.8. 2006
Příspěvky: 114
Bydliště: Severní čechy

PříspěvekZaslal: út listopad 21, 2006 10:18 pm    Předmět: Citovat

Bohužel Myšo tvé zkušenosti s "myslivci" jsou ty které s nimi má většina lidí kteří se na mylsivost dívají zvenku. Budeš si vždycky pamatovat srážku z blbcem. Pokud potkáš někde v lese normálního slušného myslivce který tě pozdraví a dál půjde svou cestou, tak na to rychle zapomeneš. Mezi myslivci je plno bouchalů kteří si hrají na lesa pány a rádoby lovce. Znám jich dost. Ale jsou mezi nimi i lidi bez kterých by česká myslivost již neexistovala a bez nichž by jsme zvěř potkávali pouze v oborách nebo vídali v dokumentárních filmech a zoo. V některých státech bez myslivecké tradice a s volnými zákony na lov zvěře na zvěř skoro nenarazíš (Itálie, Španělsko, Francie) s vyjímkou národních parků.
_________________
Maty
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út listopad 21, 2006 7:18 pm    Předmět: Citovat

Mám stejný názor jako Myša.
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út listopad 21, 2006 6:20 pm    Předmět: Citovat

Jsem jednoznačně proti!Úplně stačí,jaké prasárny jsou schopni napáchat lidoví myslivci,kteří mají lovecké zkoušky,tedy by měli vědět co se smí a co ne,přinejmenším jak rozpoznat pohlaví zvěře a dobu hájení.Poznat co je lovná zvěř a co endemit,potažmo houbař a jak při výkonu svého koníčka nikoho nezabít.Z okolí Prahy s nimi mám ty nejhorší zkušenosti a velmi rozlišuji mezi hajným a myslivcem,ne tak mezi myslivcem a pytlákem(pytlák nechodí na brigády a nepořádá pytlácké bály).Zvěř tu nemá přirozené obranné reflexy,takže se k ní klidně přiblížím.Ale nechci při zdravém vyměšování koupit šípem.Brokovnicí to úplně stačí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út listopad 21, 2006 5:12 pm    Předmět: Citovat

Dovedu si představit, že to někdo může postavit na komeční bázi, soukromá honitba, případně to vést jako experiment na základě nějaké povolené výjimky a po vyhodnocení se z toho může stát zcela běžná praxe (neříkám, že hned zítra nebo za rok).
Nemluvě o šanci pro zvěř, teď může třeba srnce složit každý trouba na 100 a více metrů, ale kdyby se měli dostat na 20-30m, tak si mnozí z myslivců v životě nevystřelí.
Jinak po shlédnutí některých typů loveckých hrotů na amerických webových stránkách se domnívám, že jejich ranivost je v porovnání s používanými rážemi kulových zbraní mnohonásobně vyšší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
maty
Nováček
Nováček


Registrace: 5.8. 2006
Příspěvky: 114
Bydliště: Severní čechy

PříspěvekZaslal: út listopad 21, 2006 2:40 pm    Předmět: Citovat

Problém není pouze v tom jestli povolit lov lukem nebo nepovolit. Problém je spíše v systému myslivosti jako celku. Jde o to, že lov by měl být až to poslední o co by se měl myslivec starat. V současné době je možno lovit zvěř pouze jako člen určitého mysliveckého sdružení, které hospodaří na pronajaté ploše. Zde hospodaří a starají se o zvěř a tu zvěř, která neodpovídá jejich hospodářskému záměru by měli odlovit. Hospodaření schvaluje a kontroluje místně příslušný odbor životního prostředí. Takže v naší kulturní krajině by se neměl člověk chovat ani tak jako lovec, ale jako hospodář nebo chovatel zvěře a odstraňovat z chovu pouze nežádoucí kusy zvěře. V tomto pojetí lovu je tedy nežádoucí aby lov byl chápán jako druh zábavy nebo sportu. Je mi jasné, že to co jsem napsal neodpovídá tomu co se skutečně děje, ale snad jsem alespoň hrubě vystihl podstatu problému. Celá problematika myslivosti a lovu je daleko složitější a problematika pronájmu honideb a získání povolení k výkonu práva myslivosti je na odbornou diskuzi na úplně jiných stránkách.
Uvědomme si že u nás v republice v podstatě neexistuje žádný ucelený biotop, který by existoval bez toho aby byl ovlivněn lidskou činností. Veškerá krajina je intenzivně využívána a různými způsoby. Turistika, zemědělství, lesnictví, myslivost, rybářství atd. Jednoduše řečeno : není zde žádná skutečná divočina, žádný původní prales, žádné místo neovlivněné lidskou činností tudíž žádní skuteční lovci. Ona i ta zvěř v lesích má totiž svého majitele (paradox co ).
Takže lov lukem? Krásná idea. Mě by se líbil. Byla by to romantika. Bohužel je to nereálné.
_________________
Maty
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pan Bobeš z Wolfenburku
Nováček
Nováček


Registrace: 27.8. 2006
Příspěvky: 30
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: út listopad 21, 2006 2:34 pm    Předmět: Bowhunting Citovat

Bowhunting legální - proč ne? avšak podle mého skromného, nezkušeného a nezasvěceného názoru by měl žadatel o takové povolení prokázat, že vlastní kvalitní vybavení a dokáže, že je schopen bezpečně manipulovat s lukem nebo kuší a samozřejmě znalost v oboru myslivost. nekamenujte mě nerozumim tomu řikám jen co si myslim. Twisted Evil
_________________
Vlkovští střelci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
bestarcher
Nováček
Nováček


Registrace: 26.9. 2006
Příspěvky: 23
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út listopad 21, 2006 1:51 pm    Předmět: bowhunting legalni??? Citovat

a byli by jste pro to aby u nas byl bowhunting legalni?
ono zjevne nejde o samotnou zbran, smrtici ucinek muze byt obdobny, ale spise o etiku lovu a lovce...

* upozornuji ze se jedna o pouhou teorii! takze se zbytecne nerozcilujte Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.