Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Násady na šípy
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Naso
Nováček
Nováček


Registrace: 31.12. 2011
Příspěvky: 133

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2012 6:20 pm    Předmět: Citovat

alwarez napsal:
Mne rozciluje, kdyz nekdo srovnava stare anglicke kralovstvi s dnesni kleptokracii kde dnes jsou dane 30 % a vice ,zatim co tenkrate byly biblicke dane co nesmely presahnout 10%.....tenkarat byly stribrne penize a inflace byla 100% za 200 let ,ano soudruzi za 200 let......tvarovane hobliky mozna znali ,ale nepouzivali je ,tak jako Anglicani znali ,ze mouhou napinat luky nohama ,ale v bitvach se to nikdy nepouzivalo a jedine jsou zaznamy jak se to pouzivalo sportovne a dostrel byl 600 yard. Mysa ma jasne pravdu jak se na sipy pouzival piskovec a ty byly predevsim nasady z prutu indiani to tady casto pouzivali .....


Alwarezi s těma soudruhama jdi někam, nezajímají mě ani daně ani tvoji kleptokrati, možná bys měl navštívit bohunického primáře tamnějšího blázince a zamluvit si místo, pokud nemáš americké občanství. Mě zajímají týbla v tomhle vlákně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2012 12:54 am    Předmět: Citovat


_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2012 12:05 am    Předmět: Citovat

Mne rozciluje, kdyz nekdo srovnava stare anglicke kralovstvi s dnesni kleptokracii kde dnes jsou dane 30 % a vice ,zatim co tenkrate byly biblicke dane co nesmely presahnout 10%.....tenkarat byly stribrne penize a inflace byla 100% za 200 let ,ano soudruzi za 200 let......tvarovane hobliky mozna znali ,ale nepouzivali je ,tak jako Anglicani znali ,ze mouhou napinat luky nohama ,ale v bitvach se to nikdy nepouzivalo a jedine jsou zaznamy jak se to pouzivalo sportovne a dostrel byl 600 yard. Mysa ma jasne pravdu jak se na sipy pouzival piskovec a ty byly predevsim nasady z prutu indiani to tady casto pouzivali .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st duben 04, 2012 9:46 pm    Předmět: Citovat

nechápu, co má kovářský seminář společného s násadami na šípy a na hroty je tu zvláštní kolonka.

Ono je něco jiného umět a něco jiného vyučovat. Hector je bezesporu skvělý kovář a těm svěřencům bych toho vytknul víc. Například zbytečné přehřívání materiálu . To se pak začne vytvářet Widmannstattenova struktura, nebo to přímo můžou spálit. Oceli obecně takhle vysoké teploty moc nesvědčí.

Na tyčky se už od pravěku používaly jednoduché kostěné hoblíčky (Itazipa to sem někam dával, ale hodně dávno a už mě ani nenapadne to hledat) a pískovcové brousky
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Naso
Nováček
Nováček


Registrace: 31.12. 2011
Příspěvky: 133

PříspěvekZaslal: st duben 04, 2012 6:24 pm    Předmět: Citovat

Radas napsal:
Ktomu videu - s mým názorem možná bude mít někdo problém, myslím že minimálně Alwarez, ale když už někdo učí jak se kovou hroty, měl by napřed naučit jak udržovat oheň. A na týbla se dá udělat tvarovej hoblík s
radiusem, takže není třeba zapravovat hrany. Ale aspoň lidi vidí, jak se používá cidlina.


Souhlasím v hstorii nebyli žádný ořezávátka, byli to schopnější lidi než my, hodinu na 1 tyčku tak to by si nevydělali ani na slanou vodu. Mluvím samozřejmě o středověké masové výrobě. Jinak takový ty malý kladívka používal i Mark Stretton.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Radas
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 24.2. 2010
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: st duben 04, 2012 10:06 am    Předmět: Citovat

Ktomu videu - s mým názorem možná bude mít někdo problém, myslím že minimálně Alwarez, ale když už někdo učí jak se kovou hroty, měl by napřed naučit jak udržovat oheň. A na týbla se dá udělat tvarovej hoblík s
radiusem, takže není třeba zapravovat hrany. Ale aspoň lidi vidí, jak se používá cidlina.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: st duben 04, 2012 4:57 am    Předmět: Citovat

http://www.youtube.com/watch?v=hno0cESeQPc


Tady jenom pouzivaji brusny papir co za stredoveku neznali.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: st duben 04, 2012 4:44 am    Předmět: Citovat

Za stredoveku byli chytrejsi .Napred ten ctyrhran ohoblovali na 8 hran a pak na 16 hran a to je blizko uz kruhu a opracovali rozbitym sklem , podle kralovskych norem musela shaft trvat hodinu vyrobit a vyrobit tisovy luk asi 1,5 dne a na to byla kralovska norma ......Dokonce byly normy kolik si remeslnici maji pocitat za hodinu prace......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Naso
Nováček
Nováček


Registrace: 31.12. 2011
Příspěvky: 133

PříspěvekZaslal: út duben 03, 2012 8:54 pm    Předmět: Citovat

musím potvrdit závitové očko funguje, povrch je poměrně vláknitý a hrubý = hodně broušení šmirgl papirem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fenit
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2010
Příspěvky: 540
Bydliště: Mallow,Irsko

PříspěvekZaslal: po březen 26, 2012 8:06 pm    Předmět: Citovat

fedosteve napsal:
Sem-tam, keď ma chytí drevené obdobie, si vyrábam týbla pomocou závitového očka. Dám si narezať hranoly v rozmere 9x9mm (aj 10x10 mm), tie upnem do vŕtačky a namiesto prípravku mám závitové očko M10, týblo po vybratí dohladím šmirgľom a zmeriam spine. Mám aj očko v rozmere M9. Dá sa to takto robiť aj týblami kúpenými v Hornb. alebo Baum.. Mávajú v hrúbke 10 mm borovicové, postup ako som napísal vyššie. Ak je týblo mierne prehnuté, pomáham si druhou rukou na ktorej mám rukavicu Smile . Z asi 40 ks sa mi zatiaľ zlomili 3 a aj to som mal pod kontrolou.
to sa mi paci na dlhe zimne vecery perfekt relax Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alexs
Nováček
Nováček


Registrace: 28.1. 2012
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: po březen 26, 2012 1:11 am    Předmět: Citovat

Naso napsal:
vyrobil jsem si taky jednoduchou pomůcku na výrobu týbel a má to nějaké nedostatky, takže to budu dělat znova. hlavním nedostatkem je když týblo je jakkoliv mírně prohlé tak to docela slušně hází, takhle před očima se mi rozlámalo už několik týbel a letící třísky letí kolíkrát proti obličeji, nemluvě o rotující části upnuté ve vrtačce. Jako základ přípravku jsem měl dřevo, při točení týbla uvnitř dutiny se mi to zahřívalo a jednoduše se to vychodilo. Ideální by to bylo z nějakého kovu. Klasické ořezávátko.
Aby sa to nevychodilo,daj tam neaku trubku dlžka stači okolo 10cm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fedosteve
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 21.12. 2011
Příspěvky: 447
Bydliště: Svätý Jur

PříspěvekZaslal: ne březen 25, 2012 9:43 am    Předmět: Citovat

Sem-tam, keď ma chytí drevené obdobie, si vyrábam týbla pomocou závitového očka. Dám si narezať hranoly v rozmere 9x9mm (aj 10x10 mm), tie upnem do vŕtačky a namiesto prípravku mám závitové očko M10, týblo po vybratí dohladím šmirgľom a zmeriam spine. Mám aj očko v rozmere M9. Dá sa to takto robiť aj týblami kúpenými v Hornb. alebo Baum.. Mávajú v hrúbke 10 mm borovicové, postup ako som napísal vyššie. Ak je týblo mierne prehnuté, pomáham si druhou rukou na ktorej mám rukavicu Smile . Z asi 40 ks sa mi zatiaľ zlomili 3 a aj to som mal pod kontrolou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Naso
Nováček
Nováček


Registrace: 31.12. 2011
Příspěvky: 133

PříspěvekZaslal: ne březen 25, 2012 1:05 am    Předmět: Citovat

vyrobil jsem si taky jednoduchou pomůcku na výrobu týbel a má to nějaké nedostatky, takže to budu dělat znova. hlavním nedostatkem je když týblo je jakkoliv mírně prohlé tak to docela slušně hází, takhle před očima se mi rozlámalo už několik týbel a letící třísky letí kolíkrát proti obličeji, nemluvě o rotující části upnuté ve vrtačce. Jako základ přípravku jsem měl dřevo, při točení týbla uvnitř dutiny se mi to zahřívalo a jednoduše se to vychodilo. Ideální by to bylo z nějakého kovu. Klasické ořezávátko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
INMU
Nováček
Nováček


Registrace: 14.6. 2009
Příspěvky: 143
Bydliště: Plzeň / Kladno

PříspěvekZaslal: so březen 24, 2012 10:56 pm    Předmět: Citovat

Narazil jsem na video o výrobě jednoduchého udělátka na soustružení dříků na šípy. Třeba se to bude někomu hodit...

http://www.youtube.com/watch?v=dR9-gdNdZAA
_________________
Je to boj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
INMU
Nováček
Nováček


Registrace: 14.6. 2009
Příspěvky: 143
Bydliště: Plzeň / Kladno

PříspěvekZaslal: st červenec 06, 2011 10:32 am    Předmět: Citovat

5-6 korun
_________________
Je to boj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st červenec 06, 2011 10:06 am    Předmět: Citovat

Kolik tam taková tyčka stojí?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
INMU
Nováček
Nováček


Registrace: 14.6. 2009
Příspěvky: 143
Bydliště: Plzeň / Kladno

PříspěvekZaslal: út červenec 05, 2011 4:28 pm    Předmět: Citovat

OBI tyčky???

Přemýšlel jsem nad tím, proč se tak zatracujou smrkové tyčky z OBI, Baumaxu a spol. Pro mě nepřipadají v úvahu, protože jsou krátké.

Ale proč ne pro člověka, který má nátah do 28 palců? Budu řešit šípy pro přítelkyni, která tahá 26-27 palců.

Zajdu do OBI, ze stovek tyček, který tam mají si vyberu 30 tyček, které jsou pěkné rovné s léty podél a od oka si odhadnu spin. Pak to hodím doma na spinovačku, vyberu 10-12 nejlepších a můžou se olepovat...

je v tom někde problém?
_________________
Je to boj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: ne červen 26, 2011 4:10 pm    Předmět: Citovat

orange napsal:
"samozřejmě podmínka je stejný druh dřeva" je blbost, .

Na toto jsem reagoval otázkou zda je tedy dle tvého názoru lepší míchání druhů dřev Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: ne červen 26, 2011 11:00 am    Předmět: Citovat

Mám tomu rozumět tak, že lepší je kombinovat různé druhy dřev?

Tod dobra otazka, pokud mas cas, chut a penize experimentovat Smile

Zrovna vcera strilel na Nadamu 2011 Houzva sipama, kde tusim predek byl Srmk a zadek Borovice spojeno na kuzel udelatkem za 100 Euro.

A kdyz jsem urazil na 11/32 cedru jiz 4 hrot tesne u jeho hrany, obdivoval jsem sipy, kde cast u hrotu byla z tvrdeho dreva zbytek mneke drevo, cele to spojeno na V.
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: ne červen 26, 2011 10:49 am    Předmět: Citovat

Rozhodne to neni absolutni, mas ty cedr tycky urcite totiz "premium" nebo jak se tomu ted komercne rika, cili jiz pre - prebrane - tedy jiz podobne hustoty. I krabice odstupnovane po 5 lb librazy byvaj ruzne kvality.

Ten priklad 100 grajnu nejvetsi roztyl v baliku, spor je o tom zda stejny druh dreva ma stejnou vahu (hustotu) nebo zda je tam znatelny roztyl.

Bohuzel na cedru nejsou leta moc videt, ale treba na borovici je mozne snazeji poznat hustotu podle let (a tak odhadnou vahu) a jeste je na nich vyrazenej spin. Takze si je zle vybrat od oka v dost malem roztylu vahy.
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2011 10:29 pm    Předmět: Citovat

Mám tomu rozumět tak, že lepší je kombinovat různé druhy dřev? Very Happy a z té krabice 50-55lb jsi kontroloval zda ten spin odpovídá při tom rozdílu 100gr?
Teď jsem pro tebe zvážil 6 ks zbylích cedrových tyček zkrácených na 75cm se skutečně změřeným spinem 60-65b, 11/32 a jejich hmotnost je od 354 do374. Ono je třeba buďto všechno měřit a vážit nebo o všem jenom žvanit a vynášet kategorické soudy Wink
To mé prohlášení samozřejmě nebylo absolutní a kdo víc preferuje stejnou hmotnost tak je roztřídí do váhových kategorii a spin může pak kontrolovat v toleranci jakou si zvolí. Já preferuji stejnou hmotnost a polohu těžiště,spin až následně. Je to jen o počtu kusů které máš na počátku třídění.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2011 7:31 pm    Předmět: Citovat

Alwarezi, ted vazne take pochybuji zda jsi vubec nejake drevene sipy delal.

"samozřejmě podmínka je stejný druh dřeva" je blbost, staci si vzit treba cedr sipy 11/32 z krabice v obchode ve spine 50-55Lb, rozdil muze byt klidne i 100 grajnu.
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jekyl
Nováček
Nováček


Registrace: 26.9. 2010
Příspěvky: 98
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2011 2:05 pm    Předmět: Citovat

Elév napsal:
...a ja chci vidět tebe a tvoje luky, inak je to len samá omáčka kolem dokola...

Já taky, a s redostí. Jak vůbec střílíš alwarezi?-nějaký fotky?
_________________
Bohatým bral a chudým dával
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Elév
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.2. 2010
Příspěvky: 1107
Bydliště: Pacov

PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2011 2:00 pm    Předmět: Citovat

...a ja chci vidět tebe a tvoje luky, inak je to len samá omáčka kolem dokola...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2011 12:59 pm    Předmět: Citovat

Ja chci videt nejaka cisla kolik se ty drevene nasady lisi vahove ,jinak je to pouze sama omacka kolem dokola......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2011 10:36 am    Předmět: Citovat

100% souhlas, dokonce ze jednoho prikna nevyjou stejne sipy.
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2011 10:15 am    Předmět: Citovat

Ivan napsal:
Váha ti výjde , neboť tyčka sejného průřezu a spinu bude mít velmi podobnou váhu- samozřejmě podmínka je stejný druh dřeva Very Happy


Nesmysl! Laughing
_________________
>>- LK Falcon -->
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lupiklv
Nováček
Nováček


Registrace: 9.8. 2008
Příspěvky: 16
Bydliště: Jirkov

PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2011 8:50 am    Předmět: Citovat

Ivan napsal:

Prostě jich vyrobíš hodně a pak je roztřídíš do skupin podle spinu.Ty co se hodí na tvůj luk si necháš ,zbytek prodáš.
¨

Mno takhle me to napadlo uplne poprvy kdyz jsem nad tim premejslel ale radsi jsem se zeptal jestli to nemuzu nejak ovlinit uz pri vyrobe, protoze takle mi to prijde strasny mrhani casu a moji energie Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: čt červen 23, 2011 6:00 pm    Předmět: Citovat

Ve skutečnosti vyrobit tyčky o stejném průměru a spinu není problém.
Prostě jich vyrobíš hodně a pak je roztřídíš do skupin podle spinu.Ty co se hodí na tvůj luk si necháš ,zbytek prodáš. Váha ti výjde , neboť tyčka sejného průřezu a spinu bude mít velmi podobnou váhu- samozřejmě podmínka je stejný druh dřeva Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
TS Spelec
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2009
Příspěvky: 524
Bydliště: Vyškovsko

PříspěvekZaslal: čt červen 23, 2011 12:05 pm    Předmět: Citovat

Obdoba hexa tyčiek?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.