Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Laminovanie
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Luis
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.9. 2012
Příspěvky: 288
Bydliště: Velký Jeníkov 2, 378 53

PříspěvekZaslal: pá červen 20, 2014 10:04 am    Předmět: Citovat

Pokud budeš dělat čistě dřevěný laminát, tak na prostřední lamele až tak příliš nezáleží (musí být ale z dobrého dřeva). Důležité je, aby vrstva na břiše byla odolnější v tlaku a vrstva na zádech v tahu. Pokud budeš ještě přidávat skleněné nebo uhlíkové vlákno, musí ti poradit někdo jiný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
88xxx
Nováček
Nováček


Registrace: 12.6. 2014
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čt červen 19, 2014 10:50 pm    Předmět: Citovat

Super, přesně todle jsem chtěl slyšet thumbright
A jaký by měly být ty dřeva optimálně? (do prostřed asi nějaký to tvrdší)

A ještě k těm kouzlům s laminátem... když se mezi 2 pásy laminátu má dát dřevo aby se zvětšila vzdálenost mezi nimi, tak když se pak bude obrušovat, tak se neobrousí ta vrchní vrstva?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Luis
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.9. 2012
Příspěvky: 288
Bydliště: Velký Jeníkov 2, 378 53

PříspěvekZaslal: čt červen 19, 2014 4:32 pm    Předmět: Citovat

To právě je princip laminování. Když na sebe dobře nalepíš tři dvoumilimetrové vrstvy dřeva, byť stejného, ale s odlišnou orientací vláken, vytvoříš výrazně pevnější a pružnější materiál méně náchylný ke kroucení, než by ti poskytla jedna šestimilimetrová vrstva stejného materiálu (např. překližka apod.).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
88xxx
Nováček
Nováček


Registrace: 12.6. 2014
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čt červen 19, 2014 12:34 pm    Předmět: Citovat

alwarez napsal:
Nemusi to byt epoxid, ale ten je nejlepsi a jasne necha se uchnout bez formy a vyhrivani a mohou se trochu zahnout konce, aby to melo vetsi rychlost ,vetsinou jsou to 3 lamely a doprostred se dava napr Ipe =tvrde tropicke drevo, ale kdyz jej nemame 3 lamely jasanu takto budou dobre fungovat, dnes se ten tis nahrazuje v Anglii lepenymi luky.


Chci se zeptat, jaký by byl rozdíl mezi tím, jestli tam slepím 3 lamely jasanu nebo jestli to budu vyřezávat z 1 kusu jasanového dřeva (např. uřízlého z fošny).
Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Arrow
Nováček
Nováček


Registrace: 21.1. 2014
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: st leden 22, 2014 10:21 pm    Předmět: Citovat

To sice ano, ale jak už jsem psal dříve. cca 1000,- jen za lepidlo a dalších 750-1000,- za sklolaminát mi příjde dost. Spíš je to takový trik jak lidem naznačit že výroba je dražší než si luk koupit ale příjde mi že tyhle materiály se dají sehnat mnohem levněji a tudíž se vlastní výroba vyplatí. Jediné co mi chybí, je ten laminát, nebo carbon, nebo cokoliv co bych mohl takto účinně použít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
archangel
Nováček
Nováček


Registrace: 16.3. 2010
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: st leden 22, 2014 6:20 pm    Předmět: Citovat

pozri Alexbow-stavba luku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Arrow
Nováček
Nováček


Registrace: 21.1. 2014
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 3:44 pm    Předmět: Citovat

Ahoj všem.
Prošel jsem tady na diskuzi hodně článků a kro toho že se člověk musí mnohdy prokousat hromadou nesmyslů které s tématem jednotlivé diskuze nemají pranic společného, jsem našel pár dobrých informací o výrobě kompozitního luku a o systému laminování (sám už o tom pár věcí vím ale chtěl jsem ještě nachytat rozumy tady). Co jsem však nikde nenašel je, aby někde jednoduše napsal - Vezmeme dřevo (to už mám) pak vezmeme lepidlo (nejlépe epoxid, těch jsem tu našel několik takže se z toho dá něco vybrat ale že by jste se shodli na jednom nebo dvou nejlepších to jsem tu nenašel) a pak laminát (jaký laminát, jakou tloušťku zhruba, jak se jmenuje (protože označení laminát je asi tak konkrétní jako když příjdu do pneuservisu a řeknu že chci gumy na auto, oni se zeptají "a jaké by to měly být?" a já odpovím "gumy na auto"...) taky kde by se dal takový laminát popřípadě sehnat, jaké druhy se dají použít, co se dá eventuelně použít místo laminátu atd...) a pak to budete skládat tak a tak na sebe podle nezpočtu videí které jsou třeba na youtube, které jsem sice názorné ale chybí tam dokumentace o tipech materiálů...

Ps: Pracuji jako truhlář takže práce se dřevem a ohledně dřeva mi není cizí, ani absencí prostor a nářadí netrpím takže nepotřebuji rady tipu " proč si ho raději nekoupíš, vždyť to nemáš ani kde opracovat...".

Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: čt červenec 25, 2013 10:02 pm    Předmět: Citovat

Camo napsal:
AHOJ!
Je tu síce už dosť balastu, ale musím ešte pridať ospravedlnenie pallovi007 za ten čln. To naozaj nemohol vedieť.
Na svoju obhajobu zase, že som to bral, tak, že je jedno či je to voda z rieky, alebo napríklad z dažďa. Či dážď nevadí?


ok, v pohode...

ja neviem kolko vody sa v takom clne dostane na luk... lakovanemu a laminovanemu luku by nemuselo ublizit ani keby spadol do vody a dazd mu neuskodi urcite... s drevenymi skusenost nemam...
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Camo
Nováček
Nováček


Registrace: 14.6. 2013
Příspěvky: 90

PříspěvekZaslal: čt červenec 25, 2013 8:48 pm    Předmět: Citovat

AHOJ!
Je tu síce už dosť balastu, ale musím ešte pridať ospravedlnenie pallovi007 za ten čln. To naozaj nemohol vedieť.
Na svoju obhajobu zase, že som to bral, tak, že je jedno či je to voda z rieky, alebo napríklad z dažďa. Či dážď nevadí?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Fifa
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 29.7. 2010
Příspěvky: 224

PříspěvekZaslal: út červenec 23, 2013 11:33 pm    Předmět: Citovat

Martin Nováček napsal:
Díky. Rád bych se ještě zeptal jak se tato zvýšená odolnost proti kroucení ramen projeví při střelbě,myslím třeba pocitově,nebo jestli jde o zklidnění luku či nějakou jinou uživatelskou výhodu?

Idealni rameno je takove ktere se nekrouti, ma presny prubeh, po vystelu nekmita atd.. Takove samozrejme nevyrobis, takze to vyrobci reses vsim moznym aby se idealu priblizili. Pricny carbon uprostred ramene asi nepoznas (uz proto ze asi neexisuji 2 uplne stejna ramena jedno s a jedno bez) ale lepsi a horsi rameno rozpoznas ihned.
_________________
Elite Archery GT 500
Bowtech Infinity Edge
Hoyt Podium
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Martin Nováček
Nováček
Nováček


Registrace: 25.5. 2013
Příspěvky: 47
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: út červenec 23, 2013 8:44 pm    Předmět: Citovat

Díky. Rád bych se ještě zeptal jak se tato zvýšená odolnost proti kroucení ramen projeví při střelbě,myslím třeba pocitově,nebo jestli jde o zklidnění luku či nějakou jinou uživatelskou výhodu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: po červenec 22, 2013 11:40 pm    Předmět: Citovat

Nevěřil jsem, ale jak vidím a čtu některé příspěvky, reinkarnace fakticky existuje. Za chvíli tady bude znalec znalců. Již dnes je schopen (jak on sám říká) rozeznat perly od balastu, podstatné od sena... Jsem rád, že je tady následovník myšlenek našeho velikána Járy Cimrmana - objevitele slepých uliček, který může být konečně překonán.
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: po červenec 22, 2013 11:09 pm    Předmět: Citovat

U vnějších plátků jsou vlákna orientovaná ve směru ramen a při ohybu jsou namáhána na tah a tlak. Do středu ramen umístěný plátek s diagonálně směrovanými vlákny zpevní ramena proti příčnému kroucení, na napínací síle se nepodílí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Martin Nováček
Nováček
Nováček


Registrace: 25.5. 2013
Příspěvky: 47
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: po červenec 22, 2013 9:48 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den
jsem jen laik ale chci se zeptat co můžu očekávat od vrstvy carbonového laminátu u které je uvedeno že leží uprostřed ramen, myslel jsem že carbon má účinek spíš na vnější straně ramen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bono
Nováček
Nováček


Registrace: 12.2. 2012
Příspěvky: 75
Bydliště: Poprad, Slovensko

PříspěvekZaslal: po červenec 22, 2013 12:46 pm    Předmět: Citovat

Posledných pár príspevkov je v tomto vlákne o vzťahoch medzi ľuďmi a nie o laminovaní. Camo sú tu ľudia, ktorí Ti pomôžu, ak si budeš vážiť ich skúsenosti a rady. Píšte o laminování, aj mňa by to zaujímalo, ale nebaví ma čítať tieto drísty o ničom, Camo. Díky.
_________________
http://lukostrelba-svit2.webnode.sk/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: po červenec 22, 2013 10:27 am    Předmět: Citovat

Dusan napsal:
Camo si myli toto forum s facebookom, alebo podobnou flamewar netovou aplikaciou, ale dufajme ze dojde na to, ze toto je forum ludi, ktori maju radi lukostrelbu, mnohi ju miluju.....a ze co tu napise, stava sa lukostreleckou karmou Wink


skoda ze tu nie je buttonik LIKE:-) hned by som ta klikol:-)

ale obcas je to tu fakt smutne... aj teraz vzniklo nove vlakno "Zaciatocik" (ako prvy prispevok noveho clena) aj ked 4te vlakno v poradi je "Zacatecnik kupuje luk" Confused a potom sa camo divi ze to tu mame ako seno:-)))
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: po červenec 22, 2013 10:21 am    Předmět: Citovat

Camo si myli toto forum s facebookom, alebo podobnou flamewar netovou aplikaciou, ale dufajme ze dojde na to, ze toto je forum ludi, ktori maju radi lukostrelbu, mnohi ju miluju.....a ze co tu napise, stava sa lukostreleckou karmou Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: ne červenec 21, 2013 11:29 pm    Předmět: Citovat

neda mi, ale musim k tomu este nieco dodat... ty si uvedomujes ako tu vystupujes??? od nas chces slusne odpovede bez urazok a narazok ale ty sam si tu pises ako keby si bol majster sveta... ako som mal vediet ze ty mas cln a luk chces pouzivat na nom? napisal si "že drevo pracuje s vodou" ale nenapisal si s akou... tak som ti odpovedal, ze nechapem co mas s vodou ved s drevenymi lukmi sa bezne striela aj ked vlhkost neznasaju dobre... este raz sa pytam, ako som mal vediet o tom CLNe? minule pri sipoch si spravil to iste ked si ma zvozil ze ved ty mas luk z PVC ale nikde predtym si to nenapisal... snazim sa ti odpovedat co najpresnejsie na tvoje otazky ale ked ty nedas kompletne informacie, je prinajmensom arogantne mi napisat "tak chapes alebo nechapes?"...
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Camo
Nováček
Nováček


Registrace: 14.6. 2013
Příspěvky: 90

PříspěvekZaslal: ne červenec 21, 2013 11:00 pm    Předmět: Citovat

Dusan:
Takýto príspevok ja normálne chápem a dám si poradiť?(s tými šípmi nie na tie si trúfam).
Ale uznaj, že medzi tým tvojím a týmto:
Citace:
On nepřestane blbnout Evil or Very Mad

je obrovský rozdiel.

pallo007:
Aj ja teba Paľko...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: ne červenec 21, 2013 10:47 pm    Předmět: Citovat

Camo napsal:

Tak chápeš či nechápeš?


a ja na teba uz kaslem, kamo... chod sa aj s clnom vypchat...
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: ne červenec 21, 2013 10:39 pm    Předmět: Citovat

Camo.....
Lepenie pri lukoch je veda, a to nepisem preto, ze ta chcem uzemnit, alebo preto, ze rovno nechcem napisat presne howto, ako to spravit, podla coho by si to spravil na prvy krat uspesne.
Su za tym roky skusenosti, vela hodin studia, prehladavanie neprehladnych internetovych for ..... ziadny dokonaly navod neexistuje, aj tak ma kazdy svoj odvodeny od skusenosti.
Chapem, ze chces, ze rychlo chces dokazat tieto veci a strielat zo svojho vyrobku. Su tu ale ludia, urcite ich najdes medzi prispevkami, ktori skusaju iste veci roky rokuce a stale skromne priznavaju, ze este nemaju na starych majstrov Wink
Ta skromnost, to treba. Obvinovat ostatnych z nadutych kecov nie je dobra strategia, uz len preto, ze ak sa do roboty naozaj pustis, tak zistis, ze to vobec neboli nadute kecy, ale ze ti chceli naozaj z dobrej vole pomoct....a potom ako sa tym ludom pozries do oci, ked sa nahodou s nimi v buducnosti stretnes?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: ne červenec 21, 2013 10:33 pm    Předmět: Citovat

Camo napsal:
Jeneš:
Vy ste snáď jediný, kto to tu vidí. Ale nesúhlasím s tým čo ste napísali o šípoch. chápem vás, ale vy nechcete pochopiť mňa. A ak som v danej téme bol nepríjemný, tak by som určite vedel nájsť presné miesto kde sa to začalo. Lebo ako si pamätám, tak som najprv pekne celú tému prečítal, potom zhrnul, lebo ste to tam mali ako seno a potom som sa slušne opýtal či to chápem dobre.


Povrch dřevoluku je potřeba proti vodě ošetřit a dá se to udělat vcelku bezbolestně lněným nebo teakovým olejem. Když to uděláš několikrát, tak je dřevěný luk solidně ochráněný. Lepený luk doma udělat můžeš, nicméně je tu ten problém, že se nedá upravovat - buď ho trefíš napoprvé a nebo máš smůlu. Jakmile ho začneš přibrušovat, tak praskne. Vím o čem mluvím, jako jeden z mála jsem dělal vlastní luky s dřevěným středem a laminátovými rameny (z jednoho kusu do formy) a na vývoj jsem spotřeboval přibližně 20 kg pryskyřice a roli sklelného plátna. Nakonec jsem od nich upustil a z laminátu jsem dělal jen lučiště na kuše.

K těm šípům - vybrat z Baumaxových tyček je mimořádně obtížné a proto ti to všichni vymlouvají. Není to proto, že by z tebe chtěli tahat peníze, ale protože tě chtěli ušetřit toho trápení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Camo
Nováček
Nováček


Registrace: 14.6. 2013
Příspěvky: 90

PříspěvekZaslal: ne červenec 21, 2013 10:27 pm    Předmět: Citovat

"nechapem co s vodou?"
"jasne ze vlhkost nie je ich kamarat"
Tak chápeš či nechápeš?
Totiž okrem iného mám doma čln, s ktorým chcem chodiť na vodu. A tam už je tej vody trochu viac než asi počítaš ty.

No a nemohol by sem niekto napísať svoje skúsenosti s lepením. Aké problémy to obnáša? Veď o tom je táto téma...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: ne červenec 21, 2013 10:00 pm    Předmět: Citovat

Camo napsal:
No ide mi hlavne o to, že drevo pracuje s vodou a dúfal, som, že okrem dreva budú dostupné aj iné materiály a že to nebude taký problém zlepiť. Ja fakt nechápem, prečo by sa to nedalo doma zlepiť? Peniaze naozaj netlačím, resp. ich tlačím do iných činností.


1. nechapem co s vodou? ved celodreva sa normalne robia a strielaju, jasne ze vlhkost nie je ich kamarat ale da sa s tym zit...

2. co by sa nedalo doma zlepit? drevolaminatovy luk? urcite sa da, myslim ze viaceri to tu skusali ale pokial viem, nikto svojim vytvorom nestriela... a tie pokusy urcite neboli lacne, je lepsie kupit hotovy luk od profika ako sa pokusat urobit vlastny lebo na prvy pokus to pravdepodobne nedokazes a kazdy chybny pokus ti cely "projekt" predrazi... silou mocou musis ist proti prudu?
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Camo
Nováček
Nováček


Registrace: 14.6. 2013
Příspěvky: 90

PříspěvekZaslal: ne červenec 21, 2013 8:46 pm    Předmět: Citovat

Jeneš:
Vy ste snáď jediný, kto to tu vidí. Ale nesúhlasím s tým čo ste napísali o šípoch. chápem vás, ale vy nechcete pochopiť mňa. A ak som v danej téme bol nepríjemný, tak by som určite vedel nájsť presné miesto kde sa to začalo. Lebo ako si pamätám, tak som najprv pekne celú tému prečítal, potom zhrnul, lebo ste to tam mali ako seno a potom som sa slušne opýtal či to chápem dobre.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Camo
Nováček
Nováček


Registrace: 14.6. 2013
Příspěvky: 90

PříspěvekZaslal: ne červenec 21, 2013 8:40 pm    Předmět: Citovat

No ide mi hlavne o to, že drevo pracuje s vodou a dúfal, som, že okrem dreva budú dostupné aj iné materiály a že to nebude taký problém zlepiť. Ja fakt nechápem, prečo by sa to nedalo doma zlepiť? Peniaze naozaj netlačím, resp. ich tlačím do iných činností.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
dusanmartis
Nováček
Nováček


Registrace: 25.1. 2012
Příspěvky: 118

PříspěvekZaslal: so červenec 20, 2013 9:14 am    Předmět: Citovat

Camo. Neviem ako ostatni tu na fore, ale ja som napriklad zacinal nasledovne.

1. 0 - 5 rokov ohnutý papek a konopna šnura ako tetiva

2. v asi 10 tich rokoch sa mi dostala do ruk knižka Dvaja divosi od E.T. Setona
a skušal som si vyrobiť luk podla navodu v tejto knižke - samozrejeme sa to nepodarilo Laughing

3. Keďže sa mi nepodarilo vyrobiť poriadny luk z dreva tak som presiel na laminat. zohnal som si laminatovy ohradnik a jednoducho som ho ohol a použil som viac pradien konopnej nite ako tetivu ( pomerne dosť dlhy cas mi tento luk stacil )ked mi bol slaby dal som dokopy dva ohradniky a mal som co robiť aby som ho napol......dostrel cca 200 m.

4. po dlhom rozmyšlaní kupa luku
takže ak chces ist do laminatu tak jedine touto cestou ..... ina nie je
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Baca
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 22.2. 2012
Příspěvky: 190
Bydliště: Blava (taka mala dedina pri Trnave)...

PříspěvekZaslal: čt červenec 18, 2013 11:18 am    Předmět: Citovat

Camo, Camo, Camo: ty si strateny pripad. Jednak ta tu nikto neuraza (ukaz mi kde v ktorej vete ta niekto urazil), ak mas taky pocit je to naozaj len tvoj pocit. Vydupavanim typu "chcem" si nijako nepomozes, skor ti tu prestanu ludia na tvoje otazky odpovedat ked si ich odpovede nevazis. A druhak termin laminat oznacuje AKYKOLVEK material, ktory je poskladany z vrstiev. Termin drevolaminat len upresnuje, ze vrstvy su robene z dreva. Takze aj longbow z dvoch a viac vrstiev je uz drevolaminat.
_________________
1 ovečka, 2 ovečky, 3 ovečky, 4 ovečky, 5 ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: čt červenec 18, 2013 10:36 am    Předmět: Citovat

Je mi jasné, že z Ivanova příspěvku cítíš nedostatek respektu a vadí ti to, nicméně z tvých příspěvků je cítit totéž vůči ostatním na fóru (zejména v části diskuze o dřevěných šípech). Ti kdo přispívají do těchto diskuzí se z vlastní vůle rozhodli podělit o vlastní znalosti a zkušenosti, ačkoliv by nemuseli a diskuze není "samoobsluha s informacemi", jak se možná domníváš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Camo
Nováček
Nováček


Registrace: 14.6. 2013
Příspěvky: 90

PříspěvekZaslal: čt červenec 18, 2013 12:09 am    Předmět: Citovat

Janko:
Sa zobuď! Pokiaľ DOBRE vidím, tak urážať tu začal on mňa. ALEBO VIDÍŠ NIEČO INÉ? Mám hlboko v paži kto si tu čo o sebe myslí. Chcem svoje informácie a buď ich tu dostanem, alebo nie. Na vaše naduté keci som neni zvedavý!!!

A ďakujem všetkým, čo prejavili takú tú normálnu ľudskú trpezlivosť so mnou. Na videách čo som videl to lepenie lukov z lamiel vyzeralo tak jednoducho, že som si trúfal....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.