Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Ničení letek
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po prosinec 20, 2010 3:07 pm    Předmět: Citovat

camaro napsal:

a este otazocka: ked sa nahodou jedno odlepi, tak strielate s tym sipom dalej aj ked ma len 2 letky alebo ho odkladate a strielate az po dolepeni tretieho ?

Nestává se mi, že by se kormidlo odlepilo celé. Obvykle se to projeví tak, že šíp letí jinam, než by měl. Zkontroluji kormidla, a zjistím, že je některé částečně poodlepené, tak ho vyřadím. Trefovat s s poodlepeným kormidlem nedá...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: po prosinec 20, 2010 3:01 pm    Předmět: Citovat

šíp se rozváží, musíš nalepit nové!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
camaro
Nováček
Nováček


Registrace: 10.11. 2010
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: po prosinec 20, 2010 2:50 pm    Předmět: Citovat

sekundove pouzivam len ked nemam nic ine, pred tyzdnom som kupil NPV lepidlo a som spokojny.
inac dnes som si dal asi 100 vystrelov a poskodilo sa mi len jedno kormidlo, a to tak, ze som nestastne trafil hranu terca a sip ostal vysiet na tom kormidle, cele sa zvlnilo.
a este otazocka: ked sa nahodou jedno odlepi, tak strielate s tym sipom dalej aj ked ma len 2 letky alebo ho odkladate a strielate az po dolepeni tretieho ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: po prosinec 20, 2010 11:30 am    Předmět: Citovat

Jan napsal:
Jen bych se vyvaroval vteřinovému lepidlu. Moje zkušenost je, že dokud není v tenké vrstvě spoje, tak dlouho schne. Zakapával bych lepidlem na letky(saunders, NPV, fletch tite).


suhlas:-)
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: po prosinec 20, 2010 11:27 am    Předmět: Citovat

Je toho hodně, co časem zlepšíš. Pokud se ti letky zvlní, je možno je vyrovnat nahřátím nad vodní párou. Pokud si je třeba prostřelíš dalším šípem, můžeš kousek zastřihnout a zbavit se onoho místa.
A teprve pak je přelepit za nové. Jak píše pallo, stačí zakápnutí lepidlem.
Já zakapávám vzadu i vpředu(přírodní péra). Jen bych se vyvaroval vteřinovému lepidlu. Moje zkušenost je, že dokud není v tenké vrstvě spoje, tak dlouho schne. Zakapával bych lepidlem na letky(saunders, NPV, fletch tite).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
camaro
Nováček
Nováček


Registrace: 10.11. 2010
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: po prosinec 20, 2010 11:06 am    Předmět: Citovat

kormidla mam plastové, ako je vidiet aj na fotke. BH som si nastavil na 21cm. Button mam tiez. ano som zaciatocnik a samozrejme techniku len doladujem. spine sipov som si vyberal podla tabulky, viem ze aj tak nemusia byt dobre. pasku som tam dal aj preto, lebo mam uz znacne zniceny terc a obcas sa sip zapichne az po letky. samozrejme ten terc nahradim inym. problemom moze byt aj to, ze este nemam presne vyladene lozko na tetive
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po prosinec 20, 2010 10:19 am    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:

Camaro také píše že tam nalepil pouze papír.. to si myslíš že ten papír mu něco ukáže??? ....ani nepíše jestli má plastová nebo přírodní kormidla...... víš přeci že to musí být natřené rtěnkou nebo něčím co zanechává barvu aby to bylo vidět. Za další i kdyby mu to něco ukázalo stejně neví co s tím má dělat....

Nevím jak s přírodními, ale s plastovými kormidly funguje papírová páska nalepená na hranu okna perfektně. Podle barvy kormidel pak máš na ní barevné čárky, postupně je v tom místě ten papír úplně sedřený.
Samozřejmě pokud je problém v tom, že šípy lítají někam do roští, tak je třeba
a) zvětšit terčovnici, ideální je přes bidlo volně dvojmo přehozený starý koberec
b) střílet z menší vzdálenosti tak dlouho, dokud nezlepším styl a nedostanu přijatelný rozptyl, pak teprve zvětšit vzdálenost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: po prosinec 20, 2010 9:53 am    Předmět: Citovat

uznavam ze to co tu pisete je/moze byt v pripade camara pravda, ale to ako si tam nalepil tu pasku mi pripomina casy, ked som sam netrafil terc a trava mi trhala letky od sipu... vtedy aj mne pomohla paska presne tam, kde to ma aj on prelepene...
bohuzial viem ako vyzera poskodena letka od opakovaneho narazu o luk a na to samozrejme paska nepomoze...
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po prosinec 20, 2010 9:46 am    Předmět: Citovat

Pallo... všichni bez vyjímky jakmile začnou řešit trhání brček a šrámy na ruce (samozřejmě u luku co nemají opěrku) tím že olepují předek kormidel mají problém se spine šípů. nebo si neumí správně nastavit lůžko šípu na tětivě. Těch videi je myslím si na netu spousta a tam to vidíš když je spine dobry ten konec šípu se ti ani nedotkne luku.. natož ani nesedí šíp na zakládce je... už v té fázi ohýbání úplně mimo hru... ale zase v tom hraje roli i Brace height

Camaro také píše že tam nalepil pouze papír.. to si myslíš že ten papír mu něco ukáže??? ....ani nepíše jestli má plastová nebo přírodní kormidla...... víš přeci že to musí být natřené rtěnkou nebo něčím co zanechává barvu aby to bylo vidět. Za další i kdyby mu to něco ukázalo stejně neví co s tím má dělat....

Za další jeho konstatování je to že když se netrefí do terče tak teprve potom se mu trhaji brčka.

Camaro ať si dokoupí na ten samick Button a nějakou levnou zakládku nejlépe s tenkým drátěným raménkem a naučí se vypouštění z kontrolovaným kotvením. protože nakonec můžeme dojít k závěru že celý jeho problém je v technice nikoliv ve vybavení...tak jako poznamenal Kibe
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: po prosinec 20, 2010 2:17 am    Předmět: Citovat

Camaro pravděpodobně pouští a strhává tětivu zároveň..................výbava je pouze předpoklad.
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: ne prosinec 19, 2010 8:53 am    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
Kdyby měl dobrý spine a správně nastavené lůžko šípu na tětivě nepotřeboval by nic lepit a neměl by domlácenou ruku a omlácený luk


toto je sice mocne voodoo ale camaro jasne pise:

camaro napsal:
ano, mam samick polaris, ale kormidla mi do okna neudieraju. ked som tam nalepil papier, neboli na nom žiadne stopy. pouzivam tu plastovu zakladku, ale z toho hacika som kusok odrezal. sipy mam skor tvrde ako mäkke.
bohužial stava sa mi ze netrafim svoj terč a sip skonci v poli, vtedy sa mi tie kridla nicia a kvoli tomu tam je ta paska.


tak odkial vies, ze ma omlaceny luk a ruku???
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: so prosinec 18, 2010 11:00 pm    Předmět: Citovat

Kdyby měl dobrý spine a správně nastavené lůžko šípu na tětivě nepotřeboval by nic lepit a neměl by domlácenou ruku a omlácený luk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: so prosinec 18, 2010 7:57 pm    Předmět: Citovat

keby si prednu cast letiek zrezal ostrym nozom do stratena a poistil kvapkou sekundoveho lepidla asi by si nepotreboval tu izolepu...
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so prosinec 18, 2010 5:15 pm    Předmět: Citovat

camaro napsal:
bohužial stava sa mi ze netrafim svoj terč a sip skonci v poli, vtedy sa mi tie kridla nicia a kvoli tomu tam je ta paska.

Tak to je něco jiného, to mě nanapadlo Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
camaro
Nováček
Nováček


Registrace: 10.11. 2010
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: so prosinec 18, 2010 4:42 pm    Předmět: Citovat

ano, mam samick polaris, ale kormidla mi do okna neudieraju. ked som tam nalepil papier, neboli na nom žiadne stopy. pouzivam tu plastovu zakladku, ale z toho hacika som kusok odrezal. sipy mam skor tvrde ako mäkke.
bohužial stava sa mi ze netrafim svoj terč a sip skonci v poli, vtedy sa mi tie kridla nicia a kvoli tomu tam je ta paska.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so prosinec 18, 2010 3:31 pm    Předmět: Citovat

Camaro, pokud se nemýlím, máš Samick Polaris.
Kormidla se ti můžou ničit - opotřebovávat jen když:
1) používáš tu hákovou plastovou zakládku za 50 Kč.
2) šípy jsou příliš měkké a kormidla tlučou do hrany okna
3) Tvrdé šípy mají sice taky kontakt s oknem, ale jen malý, kormidla to moc neovlivňuje
Vyřeš tenhle problém, který má i rozhodující vliv na soustřel a přesnost střelby, abys měl správnou "clearance" (v rámci lukostřeleckého paradoxu).
Izolepa nic nevyřeší...
Řeš příčinu, ne následek!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
camaro
Nováček
Nováček


Registrace: 10.11. 2010
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: so prosinec 18, 2010 12:42 pm    Předmět: Citovat

ja som oblepil kormidla na spicke izolacnou paskou, mam pocit, ze teraz sa menej opotrebovávajú.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út listopad 27, 2007 9:24 pm    Předmět: Citovat

Zaujímavé lísková luky. Mohol by si ich podrobnejšie opísať? Trebars v téme Vaše luky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jerry87
Nováček
Nováček


Registrace: 17.11. 2007
Příspěvky: 7
Bydliště: F-M

PříspěvekZaslal: út listopad 27, 2007 4:50 pm    Předmět: Citovat

:-)Takový problém ,a peněžně náročný..když mám tuhý šíp ustrouhám si tenší a naopak,základka mě netlačí protože žádnou na luku nemám,a tudíž když jej pujčím pravákovi tak ji nemá na opačné straněSmile
letky na šípu jsou někdy problém,časem se opotřebujou-hlavně při extrémních podmínkách(střelba za deště),když šíp mine terčovniti a hodí žabku po poli..atd. na jasanové týbla jsem to vyřešil tak jako to řešili borci z Nydamu,a místo dehtu barva:-) vypadá to pak nějak takhle:
http://www.jerrydecampo.estranky.cz/fotoalbum/luky/luky/36

je to to nejlepší co mě doteď napadlo,protože to drží a když je omotávka umístěná v prohlubni,tak je tření o luk minimální a šíp po výstřelu netancuje...no a pokud se šíp dožije toho že se letky (ošoupou) tak odpářu a připevním novéSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
michalsrb
Nováček
Nováček


Registrace: 22.9. 2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po září 24, 2007 5:28 pm    Předmět: Citovat

Very Happy Já jsem vůl.. Je to tak, to je ten hlavní problém.. Taky když to otočím, tak bude základka níž a šíp tak směřovat víc dolu..
Díky lidi, asi by ještě dlouho trvalo, než bych si všiml takové hlouposti..
Ještě seženu vhodnější sípy a pokusím se jemněji vyladit ten zbytek. Smile
_________________
Michal Srb
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
maty
Nováček
Nováček


Registrace: 5.8. 2006
Příspěvky: 114
Bydliště: Severní čechy

PříspěvekZaslal: po září 24, 2007 1:42 pm    Předmět: Citovat

Pokud máš klasickou plastovou zakládku, tak ti z ní na konci toho pružného raménka trčí směrem nahoru taková anténka. Pokus se jí zkrátit tak aby její výška byla tak 1/3 průměru šípu. Pokud je vysoká mohla by ti přitlačovat šíp k luku a ovlivňovat jeho výlet.
_________________
Maty
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
michalsrb
Nováček
Nováček


Registrace: 22.9. 2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po září 24, 2007 1:35 pm    Předmět: Citovat

imago napsal:
Pokud držíš luk v pravé ruce, tak taháš tětivu levou, luk je tedy LH, nemáš na něm náhodou RH zakládku, která by se ocitla tou chlopní v protisměru? Kdes to kupoval?


Ted si na to mozna prisel! Very Happy Totiz vlastni nezkusenosti jsem si nejdriv obednal opacny luk a pak jsem si nechal vymenovat stred.. Hned jak se dostanu domu tak reknu jak je umistena..
_________________
Michal Srb
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
michalsrb
Nováček
Nováček


Registrace: 22.9. 2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po září 24, 2007 1:28 pm    Předmět: Citovat

Luk mám Samick polaris 25lb, psal jsem to níže..

Co o co drhne vim docela jiste, nejlip to popise asi tohle:


Nové šípy budu kupovat určitě, takže vyberu tužsí.
Jaká základka by ten problém "levně vyřešila"? Kromě té co mám já jsem viděl jen nějaké dost drahé a komplikované.. Díky za tip.
_________________
Michal Srb
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po září 24, 2007 12:17 pm    Předmět: Citovat

Co to bylo nebo je za luk že se mu kroutilo rameno?? Jak luk nešel vyladit??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po září 24, 2007 12:15 pm    Předmět: Citovat

Luk držíš v levé ruce takže LH. Takže to máš všechno opačně. Okno je vlastně na levou stranu. Takže šíp ti musí trčet správně napravo. To že se ti rvou kormidla znamená že to je špatný spine šípů konec ti mlátí do zakládky a pak ti to rve kormidla.
750 jsou určeny pro luky 20-25 liber ale nikdy to není dogma a podle dlouholetých zkušeností tvrdím že je lepší mít tužší šíp na spine než si nevědět rady z měkkými šípy

Proč si na ten luk nekoupíš button a nějakou obyčejnou zakládku se sklopným raménkem a můžeš si levně problém vyřešit než kupovat nové šípy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po září 24, 2007 11:28 am    Předmět: Citovat

No prvni co bych udelal tak nastavil zakladku tak aby sip sel rovne, popripade malinko z luku ven .

Pak si vezmi detsky pudr, posyp nim jemne konec sipu a letky a vystrel.

Mel bys videt presne co drhne o co ......

Ja mel stejnej problem ale s hlinikacema, riznul jsem kus zakladky u tela luku skalpelem a voala, ale ty karbony jsou tenci , takze nevim jestli to pomuze ....

Podle vseho je sip tvrdy a neohne se ... aspon to tvrdi teorie, ale buh vi co je to za problem. Zkus ten test s pudrem a uvidis.

Krouzek na tetive se nejlepe nastavi podle neopereneho sipu.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po září 24, 2007 11:09 am    Předmět: Citovat

Michale co to mas za luk ?

Muze to byt zpusobeno i necim horsim, vyosena tetiva, rameno skroucene pri natahu. Ted jsme jeden luk ladili u Kyzla a nedoladili. Proste nesel. Pri natahu na lavici bylo zjisteno ze se jedno rameno krouti.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
michalsrb
Nováček
Nováček


Registrace: 22.9. 2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po září 24, 2007 10:37 am    Předmět: Citovat

Ted jsem teda s těma šípama zmaten.. Jaké šípy by byly teda vhodne?
Zakládku vlevo-vpravo srovnám jakmile budu moc (držím luk v pravé ruce, takže je to opačně). Stejně tak lůžko se pokusím vyladit..
Kormidla i zakládka jsou plastové. Kdyby to "zanechávalo stopy", tak v pohodě, ale ty kormidla se úplně trhaly.. Sad
Díky za rady a trpělivost.. Smile
_________________
Michal Srb
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po září 24, 2007 9:55 am    Předmět: Citovat

Co to je za hloupost. Ty šípy má naopak příliš měkké. Jak může mít šípy na 25 liberní RECURVE luk v tuhosti 750?? ty jsou určeny pro slabší luk než je 25 liber. To že mu to dře o zakládku to dává jasně najevo. Pro Recurve luky musí být šípy o 15 liber tužší. Tedy pokud chce někdo z Recurve luku něco dostat tak musí vybírat šípy v tuhosti pro 40 liber. Za další si asi nikdo nevšiml a ani se neptal jak to má se středovou pozicí tětivy a zakládky šípu! Vzhledem k tomu že se na tento luk montuje button předpokládám že okno + zakládka bude v tomto případě utopená napravo.
Takže v první řadě si překontroluj pozici tětivy, šípu a zakládky. Pokud ti hrot šípu trčí napravo od linie luku a tětivy tak musíš zakládku podložit a dostat ji na levou stranu aspoň 3 mm (hrot) mimo centrál. Pak to vyzkoušej.
Nikde nepíšeš jestli máš na těch šípech plast nebo přírodní kormidla. Pokud máš plast a k tomu plastovou zakládku tak se nediv. Plast bude vždycky zanechávat stopu. Výška sedélka na tětivě bude zřejmě vysoká. Kvalita luku, tilleru a šípů se pozná v tom jak vysoko je sedélko na tětivě od pravého úhlu čím blíže k pravému úhlu tím vyšší souhra.
Zkontroluj centrální pozici šípu a uprav
nastav cca 12 mm od pravého úhlu sedélko šípu na tětivě,
Z 5 metrů vystřel pod kontrolou někoho kdo ti řekne že máš šíp vodorovně. Výsledek zabodnutého šípu - sklon končíku od vodorovné linie ti dá najevo jestli to je dobře nebo špatně. Když je končík výše než hrot tak je sedélko vysoko (takže snížit) a to samé naopak. Věnuj tomu pozornost má to zásadní vliv pro let šípu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: ne září 23, 2007 11:09 pm    Předmět: Citovat

To "750" je tuhost sipu? Ja mam na svuj recurve luk 55 lbs karbonove sipy 450 ... pokud by byly prilis tuhe, mohly by se tak chovat, protoze nebudou luk "obtekat", ale budou o telo luku neslusne drit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.