Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

kladkový luk
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Sportovní luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nenapadáměžádnýméno
Nováček
Nováček


Registrace: 22.1. 2009
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: st únor 25, 2009 1:02 pm    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
No já opravdu nevím, klidně mne oprav. O tom vím pramálo. Bavíme se o amerických indiánech ti snad používali obsiidánové hroty na své šípy. Jestli měli i v té době kovové hroty to tedy nevím. Ale asi to už byla jiná doba
Opírám se o to, co je bezpečně prokazatelné. Severoameričtí indiáni v době své největší slávy (Little Big Horn) měli kovové hroty - z té doby se dochovaly šípy ve sbírkách a to včetně jejich dlouhého opeření.
Z doby, kdy se používaly kamenné hroty se žádný šíp s opeřením nedochoval, alespoň pokud je mi známo, takže toto posuzovat opravdu nemůžu.
Myslím že ve Vaše luky je pár fotek od "proražečkostí", který dělal repliky šípů a někdo se tam dokonce nad délkou letek podivoval. Je to právě kvůli těm velkým plochým hrotům.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st únor 25, 2009 12:07 pm    Předmět: Citovat

No já opravdu nevím, klidně mne oprav. O tom vím pramálo. Bavíme se o amerických indiánech ti snad používali obsiidánové hroty na své šípy. Jestli měli i v té době kovové hroty to tedy nevím. Ale asi to už byla jiná doba
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st únor 25, 2009 12:00 pm    Předmět: Citovat

Teroie když tak nmne oprav nejsem si jist jestli to je správně: Podívej když budeš tlačit na tyčku kolmo v linii na opěrný bod tak se ti snad také prohne. asi za delší čas a při větším tatížení (nebo naopak). To by měl být případ centrální linie.

když bude tyčka postavene šikmo (v nějakém úhlu - což fakticky by byla mimocentrální linie) na opěrný bod a budeš tlačit kolmo k opěrné linii tak se ti prohne podle mne dříve v kratší délce(nebo naopak).

Ty máš na tyto matematicko fyzické věci hlavu. jestli se ti chce zkus udělat nějakou teorii- výpočet že když bude šíp mimo centrální linii luku při vychýlení hrotu třeba 5 mm kolik síly bude potřeba na prohnutí násady šípu ...úvaha
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nenapadáměžádnýméno
Nováček
Nováček


Registrace: 22.1. 2009
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: st únor 25, 2009 11:35 am    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
Nejsem si jistý jestli indiáni používali pro lovy velkých a těžkých hrotů. Délka hrotu - špičaté části byla maximálně 2 cm. http://www.ksartifacts.info/G06%20basal%20notch%20arrow%20point.jpg
Hroty které jsem viděl byly velikosti amerického centu. tedy velmi malé. Bavíme se o obsidiánových.
Já myslel hroty kovové.

Ale to už jsme dost OT.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st únor 25, 2009 10:44 am    Předmět: Citovat

Jaroslave díky. Ano, to by souhlasilo s našimi dřívějšími diskusemi.
Domníval jsem se ale, že při centrešotu nula už na tuhosti šípu tak moc nezáleží. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st únor 25, 2009 10:20 am    Předmět: Citovat

Jarda M. ..... kolega má zřejmě podstatně jinou váhu loveckého hrotu než terčového. Ty se dělají těžší. Něco kolem 125 grains. I když může to být i 100 grains to se musí zvážit. Potom když má na šípech terčový co má 80 -90 grains tak se nemůže divit že šípy létají všude ale z terčovým to jde. Co 25 grains na hrotu znamená + 5 liber na spine. Díky tomu mu ty šípy změknou a lítá to jinak. Takže zkontrolovat váhu hrotu a velikost spine u trubek co používá. Zkusit z krátké vzdálenosti kam se mu šípy tlačí.
Je také potřeba se podívat jestli když už střílí vypouštěčem jestli má zakládku a šíp v linii s centrální linii luku a tětivy. Vše v rovině.
Samozřejmě i velikost kormidel je rozhodující. Čím větší plocha lov hrotu tím větší kormidla. Ale u kladkového bych to viděl tak na 5" delší asi ne. Jestli by měli být břity v linii s linii kormidel to tedy nevím a slyším to poprvé. Ale je to možné. Dvoj břitý hrot by měl být svisle.


Nejsem si jistý jestli indiáni používali pro lovy velkých a těžkých hrotů. Délka hrotu - špičaté části byla maximálně 2 cm. http://www.ksartifacts.info/G06%20basal%20notch%20arrow%20point.jpg
Hroty které jsem viděl byly velikosti amerického centu. tedy velmi malé. Bavíme se o obsidiánových.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út únor 24, 2009 10:53 am    Předmět: Citovat

S tou velikostí kormidel to má logiku, ale nějak mi nedochází, proč by plochy kormidel a hrotu měly být v zákrytu? Vždyť jich ani nemusí být stejný počet?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út únor 24, 2009 9:19 am    Předmět: Citovat

Veká plocha na hrote potrebuje velkú plochu na stabilizáciu.
Broadhead na rovnakom šípe lieta inak ako terčový hrot, ale mal by lietať konštantne.
Najskôr sa naladí a nastrelí s terčovým hrotom, po výmene za žiletkový rovnakej hmotnosti väčšinou stačí preštelovať mieridlá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: út únor 24, 2009 9:15 am    Předmět: Citovat

Jasně, to má logiku, ale u některých hodně velkých plochých hrotů to asi ani nemůže fungovat.
_________________
SI VIS PACEM PARA BELLUM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nenapadáměžádnýméno
Nováček
Nováček


Registrace: 22.1. 2009
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: út únor 24, 2009 9:07 am    Předmět: Citovat

Čím větší(mohutnější) hrot, tím delší by mělo být opeření aby překonalo tah hrotu.
Proč si myslíte, že na prérijích měli indiáni tak dlouhá opeření na šípech - protože měli pěkně dlouhé ploché hroty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: út únor 24, 2009 8:56 am    Předmět: Citovat

A pak, že se tady člověk nedozví nic nového. Položení letek vůči vícebřitému hrotu a poměr jejich velikostí by se tedy měl řešit asi i u historických šípů. Velké broadheady musí být tedy dost nepřesné, protože lze těžko počítat, že bude fungovat jejich stabilizace rotací. Nebo by v tom měl napomáhat i tvar břitů. O tom jsem nikdy nepřemýšlel.
_________________
SI VIS PACEM PARA BELLUM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po únor 23, 2009 8:39 pm    Předmět: Citovat

Tak jo, dík, postoupím to dál!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
arco
Nováček
Nováček


Registrace: 26.4. 2008
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po únor 23, 2009 8:10 pm    Předmět: Citovat

Je důležité aby břity hrotů byly natočené stejně jako kormidla. Tedy aby když se podíváš od končíku byly kormidla a břity v zákrytu. Docílí se toho podložkou pod hroty, nebo pokud jde o duralové šípy nahřát část šípu u hrotu a potom až povolí tepelné lepidlo na insertu natočit jak je potřeba... Důležitá je i velikost kormidel, malá nemusí břit hrotu utáhnout.
A nejdůležitější je, že s loveckými hroty se střílí max do 30m, pokud jde o hroty impaktní neboli otvírací lze až na 40m. Víc už je jen náhoda...Kdyby nic nepomohlo zkusíme vymyslet něco dalšího...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po únor 23, 2009 7:35 pm    Předmět: Citovat

Připojím se k tomuto vláknu s dotazem:
Jeden můj přítel si pořídil starší kladkáč Bear3 nebo 2, nevím přesně, i se šípy. Střílí na 70 m, používá vypouštěč. Se šípy, co mají normální terčový hrot, je se soustřelem velmi spokojený.
Když ale použije šípy s loveckým hrotem (takové ty žiletky) nemůže vůbec trefit terčovnici, lítá to vpravo i vlevo.
Já jsem mu nedovedl poradit. Víte kde je zakopaný pes?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
arco
Nováček
Nováček


Registrace: 26.4. 2008
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá květen 02, 2008 1:46 pm    Předmět: Citovat

Zářezy na kladkách slouží hlavně k seřízení délky nátahu. To se ale u většiny luků musí dělat v speciálním lisu. Jak jsou utažené šrouby poznáš, jestli mezi ramenem a madlem u šroubu je mezera nebo není. Pokud není tak je to natažen na plnou sílu, která je uvedená výrobcem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: st duben 30, 2008 10:03 pm    Předmět: Citovat

Síla luku se šteluje těmi šrouby kterými jsou připevněný ramena ke středu. Když jsou nadoraz utažený, jsou ramena v maximálním napětí. Když šrouby povolíš, povolí i napětí ramen a tím se zmenší síla luku. NEDOPORUČUJI to dělat sám, ale někde nebo s někým kdo má s tímhle zkušenosti Exclamation

Na kladkách se šteluje délka nátahu Wink

BACHA!! Všechny imbusový šrouby na kladkáči mají AMERICKÝ míry!!
S evropskejma metrickejma klíčema nic nezmůžeš

Koukám žes skočil po kladkáči ÚPLNĚ nepřipravenej.!?.
Prolez si weby výrobců, jestli trochu vládneš anglicky:
WWW.HUNTERSFRIEND.COM Wink Smile Laughing Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
zekk
Nováček
Nováček


Registrace: 8.12. 2007
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: st duben 30, 2008 5:07 pm    Předmět: Citovat

jsem trocha mimo-jakým šroubem a jak poznám že je dotažený na doraz-jsem si myslel že se to nastavuje pomocí výřezů co jsou v kladkách?????
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: ne duben 27, 2008 9:36 pm    Předmět: Citovat

...ale bacha!! síla luku není ta co naměříš na konci plného nátahu!
Je to ta největší naměřená síla (cca na 3/4 nátahu) Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
arco
Nováček
Nováček


Registrace: 26.4. 2008
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne duben 27, 2008 8:32 pm    Předmět: síla kladkového luku Citovat

zekk napsal:
Jak zjistím u kladkáče jakou má sílu-myslím tím,když mám na něm napsáno 50-60liber,tak kolik tam zrovna mám,když ho natáhnu vlastně nadodaz-nebo je to podle délky nátahu?Nebo jak to teda je?Díky


Pokud je luk na doraz utažený nemělo by na něm být více než 60 liber. Potom se každou otočkou na šroubu povoluje o cca 2# (záleží na modelu luku). Jinak se aktuální síla změří jenom mincířem. Jinak se to poznat nedá... S délkou nátahu, síla luku koreponduje jen okrajově. Hlavní je nastavení ramen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út duben 15, 2008 1:25 am    Předmět: Citovat

A nejlepsi poridit si trenera co te to nauci. A doporuci ti sipy a vysvetli ti ze pivni tacek se da z kladkace trefovat i na 60 metru.

Na dvacet metru si zkladkace musis rozstrelovat sip sipem jak Robin Hood.

Z kladkace to umi mh.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: út duben 15, 2008 12:51 am    Předmět: Citovat

Kladkáč buďto funguje nebo nefunguje. A je jedno jestli střílíš závodně, a nebo doma do vrat od stodoly. Podle síly luku si podle tabulek sežeň vhodný šípy, zkrať je na svůj nátah. To je základ od kterýho se odrazíš. Střílet čímkoliv co mi kdo půjčí nebo daruje, neni správná cesta.

Takže se přidám k SANovi, a taky se ptám: chceš se trefovat, nebo jen tak přibližně vyslat šíp směrem k cíli?

Vidím, Peroutka, Kýzl, a další, na které tady někde kontakty určitě vyhrabeš. Všichni ti přivezou co potřebuješ. Zadarmo ale samozřejmě nikdo
...nebo zkus nějaký bazary Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
zekk
Nováček
Nováček


Registrace: 8.12. 2007
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 8:40 pm    Předmět: Citovat

Otázka jak to myslíš?zatím jsem si půjčil obyč duralové šípy no a na 20 m jsem byl dost blízko středu a myslím že jsem měl celkem pěknej soustřel a to jsem neměl ještě pořádnou zakládku.Nechci to na žádný vrcholoví střílení,ale na občasný zastřílení do terče a na pobavení.Díky
PS:střílím spíše z pistole nebo pušky,ale luk je pro mě větší relax a zábava.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 5:44 am    Předmět: Citovat

A chces se trefovat nebo jen tak pribllizne vyslat sip smerem k cili ?

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
zekk
Nováček
Nováček


Registrace: 8.12. 2007
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: so duben 12, 2008 8:11 pm    Předmět: Citovat

Nemáte někdo odkaz na nějaké stránky,nebo obchod kde by se dali objednat šípy komlet za nějakou přijatelnou cenu na kladkový luk síla nátahu 60lib.Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: ne březen 09, 2008 10:26 pm    Předmět: Citovat

hmm... tak tyhle zakládky se na střílení z prstů fakt moc nehoděj.
Při nátahu ti z ní bude šíp padat.
Bohužel, se střílením z prstů z kladkáče jsem se u nás ještě nesetkal.
Sice se to provozovat dá- i závodně, např při 3D závodech v kategoriích CU nebo CB, ale není to záležitost JEN zakládky. Kladkáče pro střílení z prstů jsou delší než obvyklé lovecké kladkáče, aby při držení prsty tětiva nesvírala tak ostrý ůhel, např HOYT MONTEGA. To nepodceňuj, hozně to ovlivňuje výstřel Rolling Eyes
Ten tvůj luk je krátkej, stavěnej na vypouštěč Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
zekk
Nováček
Nováček


Registrace: 8.12. 2007
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: ne březen 09, 2008 7:45 pm    Předmět: Citovat

Díky moc Smile-tu zakládku NAP QUICKTUNE 800-používáš na ní vypouštěč?Psal jsem tam a odepsali mi že je určená na střelbu s vypouštěčem-bez něj bych musel koupit jinou.chci střílet bez vypouštěče,tak nevím Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: ne březen 09, 2008 1:00 pm    Předmět: Citovat

O.K. Pošlu ti SZ Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
zekk
Nováček
Nováček


Registrace: 8.12. 2007
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: so březen 08, 2008 7:08 pm    Předmět: Citovat

ATk na tu zakládku už jsem se taky dívl a už jsem si ji objednal-mezitím jsem si objednal obyčejný plastový tak uvidíme Laughing -jinak díky za rady a mužeš mi dyžtak poslat nějaký odkaz na obchod kde koupím nějaké ty šípy.Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: st březen 05, 2008 6:38 pm    Předmět: Citovat

Nejlevnější slušná plně funkční zakládka, kterou jsem na našem trhu zjistil je u Vidíma NAP QUICKTUNE 800. Stojí asi 690Kč (taky ji mám na luku, a funguje bezva) ale nevim jestli ji má na krámě.
Jinak kdybys chtěl přímo od PSE- jsou to doplňky značky TOP GUN. Mám od nich model HORNET, kterej se dá dokonce upravit na levou nebo pravou stranu.
(najdeš je na jejich stránkách), dohodím ti, kdo ti je přiveze ze zahraničí z velkoobchodu. A vyjde to i levněji.

Šípy zkus radši karbony. Letos jsou nový-EASTON POWERFLIGHT. Jsou to sice lovecký trubky, ale asi díky tomu fakt vydržej hodně. ..a patřej mezi ty nejlevnější Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st březen 05, 2008 5:48 pm    Předmět: Citovat

Fire Flite je slušný luk, mal som ho. Zakladek sa naň dá použiť x druhov rôznej ceny. Najlepšiea si originál PSE.
Šípy doporučujem Easton hliníkové, ale vyššej triedy tie čo sú z materialu 7075. Gamegetter X75 a vyššie .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Sportovní luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Další
Strana 11 z 13

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.